Модель STM

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 12:48, 17 грудня 2009; Alina Bolbas (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

STM є мережевим механізмом з комутацією з'єднань, де з'єднання встановлюється перш, ніж почнеться передача даних, і розривається після її закінчення. Таким чином, взаємодіючі вузли захоплюють і утримують канал, поки не порахують необхідним роз'єднатися, незалежно від того, передають вони дані або "мовчать".

Дані в STM передаються за допомогою розділення всієї смуги каналу на базові трансмісійні елементи, звані тимчасовими каналами або слотами. Слоти об'єднані в обойму, що містить фіксоване число каналів, пронумерованих від 1 до N. Кожному слоту ставиться у відповідність одне з'єднання. Кожна з обойм (їх теж може бути декілька - від 1 до М), визначає свій набір з'єднань. Обойма надає свої слоти для встановлення з'єднання з періодом Т. При цьому гарантується, що протягом цього періоду необхідна обойма буде доступна. Параметри N, M і Т визначаються відповідними комітетами із стандартизації і розрізняються в Америці і Європі.

В рамках каналу STM кожне з'єднання асоціюється з фіксованим номером слота в конкретній обоймі. Одного разу захоплений слот залишається у розпорядженні з'єднання протягом всього часу існування цього з'єднання.

Чи неправда, трохи нагадує вокзал, від якого в певному напрямі з періодом Т відбуває потяг? Якщо серед пасажирів є той, якому цей потяг підходить, він займає вільне місце. Якщо такого пасажира немає, то місце залишається порожнім і не може бути зайнято ніким іншим. Природно, що пропускна здатність такого каналу втрачається, до того ж здійснити одночасно всі потенційні з'єднання (M*N) неможливо.

МЕРЕЖІ ATM

ВИСОКОШВИДКІСНІ МЕРЕЖІ