Theory of English Phonetics, Year 3, Spring Semester

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Головна
 


МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ


    Теоретична фонетика англійської мови як мовознавча дисципліна вивчає закономірності звукової будови англійської мови, категоріальні ознаки фонетичних засобів та їхнє функціонування в усному мовленні.

Об’єкт теоретичної фонетики складає фонетична будова сучасної англійської мови як поліваріантного утворення.

Предмет вивчення охоплює особливості функціонування компонентів фонетичної будови мови у процесі вербальної комунікації у процесі створення й передачі повідомлень засобами мовного коду.

Мета курсу – сформувати у майбутніх учителів англійської мови систему знань про звукову будову англійської мови та її компоненти й розуміння їхньої ролі в усній вербальній комунікації.

    Ця мета може бути досягнута шляхом вирішення таких завдань:

– ознайомити студентів із сучасним станом мовознавчої науки про фонетичну будову англійської мови, узагальнити та поглибити знання з фонетики, котрими студенти володіють в результаті вивчення нормативного курсу, розвинути здібність самостійно робити практичні висновки при спостереженні над теоретичним матеріалом.

– навчити студентів застосовувати теоретичні знання при розв’язанні професійних завдань у навчанні англійської вимови, насамперед: вибір навчальної вимовної норми, коректний вибір вимовних фонемних та акцентних варіантів слів, користування сучасними орфоепічними джерелами англійської мови тощо.

– розвинути у майбутніх фахівців з англійської мови навички критичного аналізу чинних підручників, посібників, різноманітних матеріалів для навчання англійської вимови.

    Після вивчення курсу студент повинен знати:

1) систему понять, які складають когнітивну базу англійської вимови;

2) вимовні особливості основних національних варіантів англійської мови, нові тенденції у розвитку сучасних норм вимови та орфоепічної практики;

3) фонетичні та фонологічні характеристики компонентів звукової будови мови й особливості їхнього функціонування в мовленні.

4) сучасні інформаційні джерела сучасної англійської вимови: вимовні словники, підручники, посібники.

    Після вивчення курсу студент повинен уміти:

1) правильно оформлювати власне іншомовне мовлення згідно з вимовними нормами та правилами;

2) здійснювати коректний вибір вимовних варіантів в аспекті вимовних норм англійської мови, користуватися інформацією орфоепічних довідкових джерел;

3) застосовувати теоретичні знання для ефективного навчання англійської вимови.

    Курс завершується іспитом, на якому до студентів висуваються такі вимоги:

1) знання наукових відомостей про звукову будову англійської мови, основні вимовні типи її національних і регіональних варіантів в обсязі, передбаченому програмою курсу;

2) уміння аналізувати явища звукового оформлення англійської мови;

3) уміння використовувати набуті знання та навички при навчанні англійської вимови та при проведенні лінгвістичних досліджень.

    Вимоги до іспиту див. тут