Відмінності між версіями «Dial-Up»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
'''Комутована лінія зв'язку''' - лінія, встановлювана тільки на час з'єднання пристрою-передавача і пристрою-приймача. Дана лінія забезпечує зв'язок за допомогою [[модем]]у через телефонну лінію). Абоненти комутованих ліній підключаються через модемний пул оператора зв'язку.
+
'''Комутована лінія зв'язку''' (''Dial-Up'') - лінія, встановлювана тільки на час з'єднання пристрою-передавача і пристрою-приймача. Дана лінія забезпечує зв'язок за допомогою [[модем]]у через телефонну лінію). Абоненти комутованих ліній підключаються через модемний пул оператора зв'язку.
  
 
Модемний пул складається з серверу доступу, який є спеціалізованим комп'ютером, призначеним для з'єднання модемів з мережею.  
 
Модемний пул складається з серверу доступу, який є спеціалізованим комп'ютером, призначеним для з'єднання модемів з мережею.  

Версія за 13:04, 23 грудня 2008

Комутована лінія зв'язку (Dial-Up) - лінія, встановлювана тільки на час з'єднання пристрою-передавача і пристрою-приймача. Дана лінія забезпечує зв'язок за допомогою модему через телефонну лінію). Абоненти комутованих ліній підключаються через модемний пул оператора зв'язку.

Модемний пул складається з серверу доступу, який є спеціалізованим комп'ютером, призначеним для з'єднання модемів з мережею. Користувач встановлює з'єднання через модем з сервером доступу а потім з'єднується звідти з сережею Інтернет. Деякі сервери доступу мають засоби безпеки, які можуть обмежити з'єднання тільки певними системами, або вимагати від користувача аутентифікації. Або ж сервер доступу може бути звичайною машиною з приєднаними до неї модемами.

Модемний пул фізично представляє із себе стандартний каркас, де розміщується якась кількість безкорпусних модемів. На передній панелі знаходиться, як правило, тільки індикація, виходи в телефонну мережу і роз'єми послідовного інтерфейсу підключаються через задню панель. Такий пул містить в собі звичайно управляючий процесор. Оскільки в даний час не існує стандартів на організацію модемних пулів, вони орієнтовані на використовування модемів тільки певної фірми. До пулу може підключатися дисплей, який відображає поточний стан всіх модемів. Процесор може контролювати стан модемів, встановлювати їх режим роботи, а в деяких випадках і виконувати функцію маршрутизатора, управляючи вбудованим багатоканальним, послідовним інтерфейсом. В останньому випадку такий пул підключається безпосередньо до локальної мережі (наприклад, Ethernet), а не до ЕОМ. Пул дозволяє запобігати “повисанню” і відключенню телефонних ліній, що помітно підвищує надійність системи. Деякі модеми мають незалежні вузькосмугові (~300 біт/с), додаткові канали для дистанційного керування. Такі канали мають підвищену стійкість, що дозволяє зберігати цілісність системи навіть при тимчасових відімкненнях електроживлення.