Cтаття до проекту "Штучний інтелект" Довгань Катерини

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Тема статті

Штучний інтелект в медицині

Опис проблеми

Штучний інтелект в медицині: тренди та можливості

Індустрія охорони здоров'я — одна з найбільш швидкозростаючих у світі. Вчені прогнозують, що до 2030 року персоналізована медицина з використанням augmented artificial intelligence системи вже стане реальністю, а ще через 5 років з'являться перші лікарні без лікарів. Тренди в світовій медицині

Сьогодні в медичній індустрії сформувався ряд тенденцій, які впливають не тільки на роботу великих корпорацій, страхових компаній і клінік, але і на життя кожного з нас. Працюючи над медичними проектами у IT-компанії, ми уважно відстежуємо всі зміни в медицині. Це допомагає нам створювати найбільш ефективні рішення, які дозволять поліпшити якість життя людей.

Один з ключових трендів медицини — постійне зростання витрат на лікування пацієнтів. Цьому є кілька причин:

  • Елемент маркованого списку зростання вартості ліків, обладнання;
  • Елемент маркованого списку збільшення вартості медичних послуг;
  • Елемент маркованого списку зміна кількості та інтенсивності використання послуг (з-за того, що надто пізно виявлено захворювання чи неправильно визначено лікування, необхідно більше візитів до лікаря і більше додаткових обстежень).

Інвестиційні компанії та компанії медичної індустрії зацікавлені в тому, щоб знижувати вартість лікування і послуг. Яким чином це здійснюється?

По-перше, впровадження індивідуального підходу до лікування. Це можливість поліпшити якість лікування, використовуючи декілька методів:

  • Елемент маркованого списку відслідковувати стан пацієнта, збирати дані про нього;
  • Елемент маркованого списку робити віддалене обстеження з допомогою девайсів, які передають стан пацієнта;
  • Елемент маркованого списку можливість створити індивідуальний план лікування кожного пацієнта;
  • Елемент маркованого списку рання діагностика.

По-друге, більш широке впровадження generic ліків. Рання діагностика дозволяє використовувати загальнодоступні, недорогі ліки в протоколах лікування, а не специфічні і дорогі. З іншого боку, фармацевтичні компанії проводять комплексні клінічні дослідження для виведення нових медикаментів на ринок. Процедура досліджень многоэтапна, займає декілька років і вимагає значних інвестицій. Таким чином, generic ліки стануть рішенням, яке допоможе скоротити витрати компаній на виведення нових вузькоспеціалізованих ліків на ринок.

Також важливий напрямок — використання допоміжного персоналудля консультацій пацієнтів. Таким чином економиться час лікарів. Медсестер залучають для первинної оцінки стану пацієнта, виявлення аномалій в результатах діагностики. Більш того, опрацювання схем та алгоритмів лікування, створення анкет-опитувальників дозволяє допомогти немедицинскому персоналу визначити стан пацієнта та прийняти рішення, чи потрібна йому консультація лікаря чи ні. Ці алгоритми дозволяють впроваджувати ботів для обробки первинних запитів від пацієнтів.

Можливості та застосування AI в медицині

Системи artificial intelligence вже сьогодні проходять випробувальні застосування, а в деяких західних країнах навіть успішно використовуються.

Файл:.LHWDEG1.png

Блог до проекту

Блог [1]

Мультимедійна презентація

Презентація на Google Диск


Календар подій проекту:

https://calendar.google.com/calendar?cid=NHM1dDM4cjI4NTUzMG1zZWQ2aXJia2c0bnNAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ

Опитування до проекту

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_G1Eim2w-fGK0z3hfCe3nVapPBP6J7viqC3r57pRQfLgySw/viewform?usp=sf_link

Фотоальбом до проекту

https://photos.app.goo.gl/D8TKUsuN996T8HT89

Спілкування між учасниками проекту

Інформаційні ресурси

Електронні ресурси

https://docs.google.com/presentation/d/1FViIIaugnvNS-BFfe3NZEeCjvnxT-_FzBZ9k_SkQH2o/edit?usp=sharing


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка