Відмінності між версіями «Cтаття до проекту "Моє рідне місто або село" Сичов Андрій»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 30: Рядок 30:
  
  
<Font face=Century Gothic size=4><b>Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка</b> —  вищий навчальний заклад в Україні IV рівня акредитації. У рейтингу за 2013 рік усіх вишів України за даними Ranking Web of Universities (Webometrics) від 7.02.2013 р. університет з-поміж багатьох найкращих вишів країни посів 12 сходинку[1], а також за результатами рейтингу «Топ-200 Україна» у 2012–2013 н.р. університет посів 5 місце — з-поміж 17 ВНЗ педагогічного профілю.
+
<Font face=Century Gothic size=4><b>Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка</b> —  вищий навчальний заклад в Україні IV рівня акредитації. У рейтингу за 2013 рік усіх вишів України за даними Ranking Web of Universities (Webometrics) від 7.02.2013 р. університет з-поміж багатьох найкращих вишів країни посів 12 сходинку[1], а також за результатами рейтингу «Топ-200 Україна» у 2012–2013 н.р. університет посів 5 місце — з-поміж 17 ВНЗ педагогічного профілю.1956 року на базі педагогічного училища фізвиховання відкривається факультет фізичного виховання інституту. 1959 року розпочав роботу педагогічний факультет, який готував учителів початкових класів з вищою освітою. 1962 року відкрито факультет англійської мови, а 1967 - музично-педагогічний. З вересня 1978 року відновив свою роботу історичний факультет. Вуз розростався, будувались нові навчальні корпуси, гуртожитки. Відкривались лабораторії. У 1992 році Кіровоградському державному педагогічному інституту присвоєно ім'я Володимира Кириловича Винниченка. 4 квітня 1997 року Постановою Кабінету Міністрів України Кіровоградському державному педагогічному інституту було надано статус державного педагогічного університету. Ця подія започаткувала новий етап історії вищого педагогічного закладу освіти на Кіровоградщині. З травня 2003 року до квітня 2005 року посаду ректора обіймав доктор педагогічних наук, професор Валерій Вікторович Радул. У листопаді 2005 року на посаду ректора університету було обрано доктора філологічних наук, професора Клочека Григорія Дмитровича. У грудні 2010 року ректором університету було обрано кандидата педагогічних наук, професора Віталія Івановича Завіну, який трагічно загинув. У липні 2011 року ректором КДПУ став доктор філологічних наук, професор Олег Анатолійович Семенюк.
[[Файл:Kdpu.jpg|600px|center]]
+
[[Файл:Kdpu.jpg|600px|center]]</Font>
  
  

Версія за 23:27, 18 листопада 2015

Кіровоград


Кировоград панорама.jpg

Кіровогра́д (до 1924 року — Єлисаветград, у 1924–1934 роках — Зінов'євськ, у 1934–1939 роках — Кірово) — місто в Україні, адміністративний центр Кіровоградської області, центр Кіровоградського району; промисловий і культурний осередок у центрі країни.

Історія

Місто було утворене у середині XVIII століття після будівництва фортеці святої Єлисавети. Відтоді відоме як Єлисаветград, місто пережило у середині XIX — на початку ХХ століть «золоту еру» — розвивалась промисловість, розбудовувалась міська інфраструктура, розквітла культура, зокрема тут був відкритий перший український професійний театр. У 1939 році місто стало центром Кіровоградської області. Нині промисловий комплекс Кіровограда налічує понад 70 підприємств, місто має розвинену соціальну інфраструктуру, численні заклади освіти й культури зі сталими багатими традиціями.

Назва

Починаючи від 10 січня 1939 року, місто має назву Кіровоград, дану на честь російського радянського політичного діяча Сергія Кірова, який за життя ніколи у ньому не був і жодним чином із ним не пов'язаний. У попередні роки Кіровоград мав такі назви: -10 (21) лютого 1784 — 7 серпня 1924 — Єлисаветград; -7 серпня 1924 — 27 грудня 1934 року — Зінов'євськ -27 грудня 1934 — 10 січня 1939 року — Кірово; -від 10 січня 1939 року — Кіровоград. Оскільки Григорій Зінов'єв вважався ворогом народу, у радянських джерелах часто назва «Зінов'євськ» не згадувалася. У них писали, що місто називалося Єлисаветградом до 1934 року.[5][6] 25 жовтня в Кіровограді відбулося опитування щодо нової назви міста. В опитуванні взяли участь 45 863 людей. З них більше 35 000 проголосувало за назву Єлисаветград. Також були представлені такі варіанти назв міста як Інгульськ, Златопіль, Кропивницький, Благомир, Ексампей та Козацький.


Кіровоград на карті України

Карта.png

Визначні місця Кіровоградщини

Театральна площа — одна з центральних площ міста Кіровоград.
Teatr.jpg
Свою назву отримала 17 травня 2012 року.Театральна площа розташована в Ленінському районі Кіровограда й міститься у просторі між вулицями Дворцовою та Кавалерійською. Найгарнішою спорудою цієї площі та Кіровограда,на думку багатьох жителів міста, є Кіровоградський театр імені Марка Кропивницького.


Дендропарк — сказочний куточок в центрі України. Сюди приїздять тысячі гостей,
Dendro1.jpg

щоб насолодитися неперевершеною красою сортовых голландских тюльпанів і здійснити захоплюючу подорож у світ розваг. «Українский Діснейленд» - така назваміцно закріпилася за парком в народі завдяки різноманітності атракціонів і широкому спектру послуг у сфері розваг.У 1958 році на околиці міста Кіровограда був створений мальовничий острів, який став легенями міста, окрасою і популярним місцем для відпочинку жителів міста. Тут було висаджено більше 50-ти видів різноманітних дерев і чагарників. А в 1972 році парк був віднесений до категорії парків-пам'яток.На території парку була створена невелика зона з атракціонами для розваг і відпочинку населення. На момент відкриття в парку було 7 атракціонів.


Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка — вищий навчальний заклад в Україні IV рівня акредитації. У рейтингу за 2013 рік усіх вишів України за даними Ranking Web of Universities (Webometrics) від 7.02.2013 р. університет з-поміж багатьох найкращих вишів країни посів 12 сходинку[1], а також за результатами рейтингу «Топ-200 Україна» у 2012–2013 н.р. університет посів 5 місце — з-поміж 17 ВНЗ педагогічного профілю.1956 року на базі педагогічного училища фізвиховання відкривається факультет фізичного виховання інституту. 1959 року розпочав роботу педагогічний факультет, який готував учителів початкових класів з вищою освітою. 1962 року відкрито факультет англійської мови, а 1967 - музично-педагогічний. З вересня 1978 року відновив свою роботу історичний факультет. Вуз розростався, будувались нові навчальні корпуси, гуртожитки. Відкривались лабораторії. У 1992 році Кіровоградському державному педагогічному інституту присвоєно ім'я Володимира Кириловича Винниченка. 4 квітня 1997 року Постановою Кабінету Міністрів України Кіровоградському державному педагогічному інституту було надано статус державного педагогічного університету. Ця подія започаткувала новий етап історії вищого педагогічного закладу освіти на Кіровоградщині. З травня 2003 року до квітня 2005 року посаду ректора обіймав доктор педагогічних наук, професор Валерій Вікторович Радул. У листопаді 2005 року на посаду ректора університету було обрано доктора філологічних наук, професора Клочека Григорія Дмитровича. У грудні 2010 року ректором університету було обрано кандидата педагогічних наук, професора Віталія Івановича Завіну, який трагічно загинув. У липні 2011 року ректором КДПУ став доктор філологічних наук, професор Олег Анатолійович Семенюк.

Kdpu.jpg



"Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка