Хіп хоп(Цьома Олександр)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 13:39, 14 березня 2011; Killerdevil (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Хіп-хоп (англ. Hip-hop) — молодіжна субкультура, яка з`явилась в США в кінці 1970-х в середовищі афроамериканців. Включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп), брейкінг. Також часто 5-им основним елементом вважається вуличне знання (knowledge). До початку 1990-х рр. хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. Хоч вищеперелічені елементи разом складають хіп-хоп як субкультуру, вони живуть окремим життям. Сьогодні бі-бої рідко танцюють під реп, графіті малюють вже далеко не тільки репери. Тому в наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики.


Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. Перейти до: навігація, пошук Хіп-хоп (англ. Hip-hop) — молодіжна субкультура, яка з`явилась в США в кінці 1970-х в середовищі афроамериканців. Включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп), брейкінг. Також часто 5-им основним елементом вважається вуличне знання (knowledge). До початку 1990-х рр. хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. Хоч вищеперелічені елементи разом складають хіп-хоп як субкультуру, вони живуть окремим життям. Сьогодні бі-бої рідко танцюють під реп, графіті малюють вже далеко не тільки репери. Тому в наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики.

Hiphop2.jpg

Розвиток культури хіп-хоп

1970-і

Хіп-хоп зародився в афроамериканському середовищі Бронкса, района Нью-Йорка, у другій половині 1970-х років. У той час це була музика для вечірок, яку створювали диск-жокеї (названі скорочено «діджеями»), працюючи у крайньо примітивній тоді техніці семплування: вона в більшості зводилась до повторення музичного програшу чужої танцювальної композиції, найчастіше уривку ударної . Перші «ем-сі» були буквально типовими конферансьє («Master of Ceremony» — тобто, скороченно MC; ця абревіатура пізніше взяла в себя численну кількість інших значень), вони представляли ди-джеїв, а також підтримували увагу аудиторії енергійними викриками та цілими тирадами. (Необхідно відмітити, що на Ямайці схожа манера виконання була спрацьована ще на межі 1960—70-х років завдяки зародившомуся техніці даба.) Популярність музики на ціх вечерках призвела до того, що місцеві ди-джеї стали продавати на руки касети із записаними «живцем» «сетами» (програмою виступу), в яких творчо мікшувалися ритми та басові партії зняті з композицій в стилях диско та фанк, поверх яких ем-сі начитували реп. Це було виключно любительське заняття, та в той період (1977—78 рр.) ніяких студій і офіційних випусків платівок репа не існувало.