Відмінності між версіями «Фотозбільшувачі»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Історична довідка)
(Історична довідка)
Рядок 12: Рядок 12:
 
==Історична довідка==
 
==Історична довідка==
 
Оскар Барнак(1879-1936) - німецький інженер-метролог.
 
Оскар Барнак(1879-1936) - німецький інженер-метролог.
З 1911 року працював в компанії Leitz. Відомий як винахідник першого масового малоформатного фотоапарата, розробленого в 1923 році. Він використовував у своїх фотоапаратах 35-міліметрову плівку, тому йому прийшлось створити фотозбільшувач - пристрій для збільшення зображення і переносу його на фотопапір.
+
З 1911 року працював в компанії Leitz. Відомий як винахідник першого масового малоформатного фотоапарата, розробленого в 1923 році. Він використовував у своїх фотоапаратах 35-міліметрову плівку, тому йому довелось створити фотозбільшувач - пристрій для збільшення зображення і переносу його на фотопапір.
  
 
==Технічні характеристики==
 
==Технічні характеристики==

Версія за 20:57, 27 травня 2017

ГоловнаІсторія комп'ютерної технікиІсторія комп'ютерної техніки/ПроекториФотозбільшувачі

Emblema-MIT.png

Загальний опис (принцип дії) Лисоконь Дмитро, 36 група

Фотозбільшувач - це один з видів проекційного ліхтаря (проекторів), що діє так само, як діапроектор або кінопроекційний апарат. Різниця лише в тому, що останній розрахований на отримання дуже великих зображень на великих екранах і проекція їм ведеться в горизонтальному напрямку, а сучасний друкар розрахований на отримання менших, але більш високоякісних зображень і проектує зображення у вертикальному напрямку на горизонтально розташований порівняно невеликий екран.

Історична довідка

Оскар Барнак(1879-1936) - німецький інженер-метролог. З 1911 року працював в компанії Leitz. Відомий як винахідник першого масового малоформатного фотоапарата, розробленого в 1923 році. Він використовував у своїх фотоапаратах 35-міліметрову плівку, тому йому довелось створити фотозбільшувач - пристрій для збільшення зображення і переносу його на фотопапір.

Технічні характеристики

Показана схема вертикального фотозбільшувача.

337201 62 img113.jpg

Прилад складається з:

  • освітлювача 1;
  • електролампи 2;
  • конденсора 3;
  • рамки для негативу 4;
  • об'єктива 5;
  • кронштейна з муфтою 6;
  • вертикальної стійки 7;
  • екрану,який є підставкою для пристрою 8;
  • захисного червоного світлофільтру 9.

При переміщенні проектора вгору і вниз,тобто, зміна відстані між ним і екраном, змінюється масштаб збільшення: чим далі від екрану розташований проектор, тим більший масштаб зображення.

Для отримання чіткого зображення негативу на екрані, кожному з цих відстаней повинно відповідати строго визначена відстань між об'єктивом і негативом, тому об'єктив в збільшувачі рухливий, тобто, може бути наближений до негативу або віддалений від нього. У свою чергу кожному положенню об'єктива відповідає певне положення лампи, тому і лампа в збільшувачі також забезпечена пристроєм, що дозволяє переміщати її в різних напрямках (центрувати).

Сфера застосування

Застосовується для друкування фотографій на фотопапері.

Фото, відео-матеріали

сліва

Список використаних джерел

https://geektimes.ru/post/144250/

https://design.wikireading.ru/2961

http://yaryna.net/istoriya-fotohrafiji-chorno-bile-foto

http://octtum.vn.ua/file.axd?file=2011%2F4%2Ffoto.doc