Технологія ISDN

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Загальні відомості

Назва мережі Integrated Services Digital Network (ISDN) (Цифрова мережа з інтегрованими послугами) відноситься до набору цифрових послуг. ISDN припускає оцифровування телефонної мережі для того, щоб голос, інформація, текст, графічні зображення, музика, відеосигнали і інші матеріальні джерела могли бути передані кінцевому користувачу по наявних телефонних дротах і одержані ними з одного терміналу кінцевого користувача. Прихильники ISDN малюють картину мережі світового масштабу, багато в чому схожу на сьогоднішню телефонну мережу, за тим винятком, що в ній використовується передача цифрового сигналу і з'являються нові різноманітні послуги. ISDN є спробою стандартизувати абонентські послуги, інтерфейси користувач/мережа, мережеві і міжмережеві можливості. Стандартизація абонентських послуг є спробою гарантувати рівень сумісності в міжнародному масштабі. Стандартизація інтерфейсу користувач/мережа сприяє розробці і збуту на ринку цих інтерфейсів виробниками, що є третьою стороною, яка приймає участь. Стандартизація мережевих і міжмережевих можливостей допомагає в досягненні мети можливого об'єднання у світовому масштабі шляхом забезпечення легкості зв'язку мереж ISDN один з одним. Застосування ISDN включають швидкодіючі системи обробки зображень, додаткові телефонні лінії в будинках, високошвидкісну передачу файлів і проведення відео конференцій. Передача голосу поза сумнівом стане популярною прикладною програмою для ISDN. Багато комерційних мереж зв'язку починають пропонувати ISDN за цінами нижче за тарифні. У Північній Америці комерційні мережі зв'язку з комутатором локальних мереж (Local-Exchange Carrier) (LEC) починають забезпечувати послуги ISDN як альтернативу з'єднанням Т1, які в даний час виконують велику частину послуг "глобальної телефонної служби" (WATS) (wide-area telephone service).

Компоненти ISDN

До числа компонентів ISDN входять термінали, термінальні адаптери (ТА), пристрої завершення роботи мережі, устаткування завершення роботи лінії і устаткування завершення комутації. Є два типу терміналів ISDN. Спеціалізовані термінали ISDN називаються "термінальним устаткуванням типу 1" (terminal equipment type 1) (TE1). Термінали, що розроблялися не для ISDN, такі, як DTE, які з'явилися раніше стандартів ISDN, називаються "термінальним устаткуванням типу 2" (terminal equipment type 2) (TE2). Термінали ТЕ1 підключають до мережі ISDN через цифрову лінію зв'язку з чотирьох скручених пар дротів. Термінали ТЕ2 підключають до мережі ISDN через термінальний адаптер. Teрмінальний адаптер ISDN може бути або автономним пристроєм, або платою усередині ТЕ2. Якщо ТЕ2 реалізований як автономний пристрій, то він підключає до ТА через стандартний інтерфейс фізичного рівня.

Наступною точкою з'єднання в мережі ISDN, розташованій за межами пристроїв ТЕ1 і ТЕ2, є NT1 або NT2. Це пристрої завершення роботи мережі, які підключають чотирипровідний абонентський монтаж до традиційного контура двопровідної локальної мережі. У Північній Америці NT1 є пристроєм "устаткування посилок замовника" (customer premises equipment) (CPE). У більшості інших частин світу NT1 є частиною мережі, забезпечуваного комерційними мережами зв'язку. NT2 є складнішим пристроєм, який звичайно застосовується в "приватних цифрових телефонних станціях з виходом в загальну мережу". Існує також пристрій NT1/2 - це окремий пристрій, який поєднує функції NT1 і NT2. 

В ISDN задане певне число контрольних крапок. Ці контрольні крапки визначають логічні інтерфейси між функціональними угрупуваннями, такими, як ТА і NТ1. Контрольними точками ISDN є точки "R" (контрольна точка між неспеціалізованим устаткуванням ISDN і ТА), "S" (контрольна точка між терміналами користувача і NT2), "Т" (контрольна точка між пристроями NT1 і NT2) і "U" (контрольна точка між пристроями NT1 і устаткуванням завершення роботи лінії в комерційних мережах зв'язку).