Служби Інтернету 2013

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Веб

Веб-форуми

Інтернет-форум – це спосіб організації спілкування відвідувачів інтернет-сайту. Всі відвідувачі сайту можуть через надсилання повідомлень обговорювати певне питання, читати та відповідати на повідомлення інших учасників форуму. Форум може фокусуватися до довільній тематиці, адже обговорювати можна будь-що і будь-яка он-лайн спільнота чи реальна спільнота розвивається саме серед учасників форуму. Робота форуму полягає у створенні користувачами тем у розділах і можливістю обговорення всередині цих тем. Окремо взята тема, по суті, являє собою тематичну гостьову книгу. Найпоширеніше ділення веб-форуму: розділи→теми→повідомлення.

Класичною структурую форуму можна вважати наступну:

Розділи – як правило створюються адміністратором (найчастіше він і є власником) форуму. Наприклад, форум про автомобілі, може містити інформацію про новини авто світу, вітчизняні автомобілі, іноземні автомобілі, ремонт і обслуговування і т.д.

Теми – в кожному з розділів користувачі можуть створювати теми для обговорень. Зрозуміло, що адміністратор форуму повинен слідкувати за ними і суворо модерувати (перевіряти, схвалювати, видаляти).

Коментарі – під кожною популярною темою зав’язується дискусія, в процесі якої користувачі обмінюються своїми думками і пишуть коментарі. Саме через кількість тем і коментарів до цих тем визначають життєздатність і «розкрученість» довільного форуму. Активне обговорення тем – показник успішності подібного ресурсу. Створення форуму в мережі Інтернет і його подальша розкрутка і просування – процес достатньо клопіткий, що потребує великих часових і фінансових затрат. І, безумовно, в його засновника повинні бути визначені стимули для такого кроку.

По-перше, стимулом може бути бажання постійного спілкування з однодумцями. Якщо ви створюєте форум, присвячений дизайну, то з часом на ньому появляться сотні, а то і тисячі ваших колег, кожен з яких має свою думку, свої знання, якими може поді.

По-друге, форум може стати відмінною площадкою для просування і продажу власної продукції і послуг.

По-третє, форум може стати самостійним бізнесом і мережі Інтернет. Саме це і є основним стимулом для більшості творців форумів. Форум, відвідуваність якого досягає декількох тисяч чоловік в добу може приносити тисячі гривень прибутку з реклами.

Блоги

Блоги - це сайти, на яких регулярно поповнюються записи. Люди, які ведуть блог, постійно додають інформацію на сайт на ту чи іншу тему. На блог можна підписатися і слідкувати за новими записами. Також можно коментувати та задавати питання автору.

Види блогів(за авторством):

  1. особистий(персональний)- ведеться однією людиною;
  2. колективний - ведеться групою осіб;
  3. корпоративний — ведеться усіма співробітниками однієї організації.

За наявністю мультимедіа блоги поділяють на :

  1. текстовий блог - основним змістом є тексти
  2. фотоблог - основним змістом є фотографії
  3. музичний блог - основним змістом є музичні файли
  4. відеоблог - основним змістом є відеофайли

Вікі-проекти (в тому числі й Вікіпедія)

Інтернет-магазини

Інтернет-магазин (англ. Internet shop, англ. Online shop) — місце в інтернеті, де відбувається прямий продаж товарів споживачеві враховуючи доставку. При цьому розміщення споживацької інформації, замовлення товару і оборудка відбуваються там же, всередині мережі (на сайті інтернет-магазину).

Переваги інтернет-магазину:

1) Необов'язково мати в наявності товар;

2) Не потрібно приміщення для продажів;

3) Свобода пересувань продавця;

4) З інтернет-магазином ви отримуєте можливість розширити географію свого бізнесу аж до світових ринків;

5) Можна не наймати продавців, адміністраторів, менеджерів, товарознавців, касирів, охоронців і т. д.;

6) Інтернет-магазин дає Вам можливість самим розподіляти свій робочий час.

Ризики інтернет-магазину:

1) Атака хакерів;

2) Помилки в програмному забезпеченні, зроблені самими розробниками;

3) Купівля «кота в мішку»;

4) Клієнти легко приходять і відходять.

Інтернет-аукціони

Інтернет-аукціон — аукціон, що відбувається у мережі інтернет, учасники якого дистанційовані один від одного. На продаж можуть бути виставлені будь-які товари та послуги, від побутової техніки до ідей, проектів тощо. Перевагою інтернет-аукціону є легкий доступ до участі у ньому усіх користувачів.

Терміни, притаманні аукціонам:

1)Аукционер — учасник аукціону.

2)Аукционист — обличчя, яке проводить аукціон.

3)Аукціонний товар — товар, проданий через аукціон, готовий до аукціонної продажу.

4)Лот — стандартна за кількістю якості партія товару.

5)Партія товарів — певну кількість однорідної товару, виділений на продаж, пересилки, відправки.

6)Стринги — подібні за якістю лоти, згруповані до більших партії. З кожної лоту тастринга відбираються представницькі зразки.

Електронна пошта та списки розсилки

Групи новин (в основному, Usenet)

Файлообмінні мережі

Файлообмінна мережа — сукупна назва мереж для сумісного використання файлів. Часто в основі файлообмінних мереж лежать однорангові комп'ютерні мережі, засновані на рівноправ'ї тих, хто бере участь в обміні файлами, тобто кожен учасник одночасно є і клієнтом, і сервером

Електронні платіжні системи

Інтернет-радіо

Інтерне́т-ра́діо або ве́б-ра́діо — група технологій передачі потокових аудіоданих через мережу Інтернет. Також як термін інтернет-радіо або веб-радіо може розумітися радіостанція, що використовує для мовлення технологію потокового мовлення в Інтернет.

Інтернет-телебачення

Телебачення міжмережевого протоколу (інтернет-телебачення або on-line TV) - система, заснована на двосторонній цифровій передачі телевізійного сигналу через інтернет-з'єднання за допомогою широкосмугового підключення.

Система інтернет-телебачення дозволяє реалізувати: Керування пакетом підписки кожного користувача Захист змісту телебачення на будь-якому рівні Трансляцію каналів у форматі MPEG-2, MPEG-4 Подання телевізійних програм Функції реєстрації телевізійних передач Пошук минулих телевізійних передач для перегляду Функції паузи для телеканалу в режимі реального часу Індивідуальний пакет телеканалів для кожного користувача

IP-телефонія

Системи обміну повідомленнями

FTP-сервери

IRC