Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Сай Катерини 2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

«Постмодернізм як явище культури українського постіндустріального суспільства»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: українська література

Міжпредметні зв'язки: теорія літератури, історія літератури, зарубіжна література, історія України, культурологія, мистецтвознавство

Вік учнів, клас

11-й клас – 16-17 років; 4-й курс – 20-21 рік.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Історія людства позначена послідовною зміною культурних епох. Остання з них дістала назву доби постмодерну. У максимально широкому контексті під постмодернізмом розуміють «глобальній стан цивілізації останніх десятиліть, усю суму культурних настроїв і філософських тенденцій» (О. Вайнштейн), що пов’язані з відчуттям завершеності цілого етапу культур історичного розвитку, вичерпаності «сучасності»… Віяння, які породили постмодерн, віддзеркалили зміни в житті людства, розчарованого результатом реалізації світових ідей, що панували у ХХ ст., і проектів «законодавчого розуму», який підійшов до межі самознищення й шукав шляхи співіснування таких відмінних одне від одного, занурених у власні інтереси рас, народів, націй, державно-політичних і релігійних систем, не кажучи вже про окремих людей. Аби вижити, суспільство сьогодні «змушене виробити й засвоїти менталітет, який є адекватним інструментальній могутності й передбачає надзвичайно високу міру терплячості, готовності до самокритики й компромісів»(А. Назаретян). Весь багатовіковий досвід зазнав переосмислення, послугував базою для виявлення цінностей, що з’єднають людство й не будуть прив’язані до будь-якої однієї ідеології, релігії, філософії. Ось які глобальні проблеми нового в другій половині ХХ ст. мистецького явища ми будемо з’ясовувати на наших заняттях.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Карта проекту

Література до теми "Постмодернізм"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом проводиться попереднє оцінювання навчальних потреб учнів. Далі проводиться опитування за картками-питальниками з відкритими відповідями. На основі його заповнюється таблиця ЗХД. Відбувається оцінювання й обговорення. Упродовж роботи над проектом надаються консультації, проводяться спостереження, таблиця ЗХД поступово заповнюється. Наприкінці роботи над проектом учні мають представити [презентацію]. (оцінюється за критеріями).

Поточне оцінювання знань відбувається шляхом проходження тесту "Постмодерна література як новий шлях розвитку українського суспільства".

Вчитель-координатор перевіряє якість виконання учнівської презентації, послуговуючись критеріями оцінювання презентації учнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Електронний журнал оцінок

Опитування

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 6 по 10 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери