Відмінності між версіями «Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Демченко Дар'я Сергіївна (2018 рік)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 28: Рядок 28:
  
 
Закріпити знання особливостей природної зони змішаних лісів, показати взаємозв'язок компонентів природи різних регіональних комплексів, зв'язок природи і побуту, господарської діяльності населення.
 
Закріпити знання особливостей природної зони змішаних лісів, показати взаємозв'язок компонентів природи різних регіональних комплексів, зв'язок природи і побуту, господарської діяльності населення.
 +
 
Виявити здібності, бажання учнів для формування проектних груп, розподілу обов'язків.
 
Виявити здібності, бажання учнів для формування проектних груп, розподілу обов'язків.
 +
 
Розробити загальний і індивідуальні плани роботи.
 
Розробити загальний і індивідуальні плани роботи.
 +
 
Розробити процедуру і критерії оцінювання участі та подання проекту.
 
Розробити процедуру і критерії оцінювання участі та подання проекту.
 +
 
Устаткування: презентація, листи анкет, рекомендації
 
Устаткування: презентація, листи анкет, рекомендації
 +
 
Хід заняття:
 
Хід заняття:
 +
 
Перегляд презентації «Мішані ліси України».
 
Перегляд презентації «Мішані ліси України».
 +
 
Знайомство з темою проекту.
 
Знайомство з темою проекту.
 +
 
Визначення мети, формулювання завдань.
 
Визначення мети, формулювання завдань.
 +
 
Анкетування з метою визначення здібностей і уподобань учнів.
 
Анкетування з метою визначення здібностей і уподобань учнів.
 +
 
Формування проектних груп, розподіл в них обов'язків.
 
Формування проектних груп, розподіл в них обов'язків.
 +
 
6. Видача письмових рекомендацій учасникам проектних груп (вимоги, терміни, графік консультацій і т.д.).
 
6. Видача письмових рекомендацій учасникам проектних груп (вимоги, терміни, графік консультацій і т.д.).
 +
 
7. Знайомство з критеріями оцінки проекту та формами його уявлення.
 
7. Знайомство з критеріями оцінки проекту та формами його уявлення.
 +
 
2 і 3 заняття.
 
2 і 3 заняття.
 +
 
Екскурсії в ліс.
 
Екскурсії в ліс.
 +
 
Мета: виявити особливості лісової зони
 
Мета: виявити особливості лісової зони
 +
 
Устаткування: планшет, листи спостережень, олівці, лопатка, пробірки для зразків грунту.
 
Устаткування: планшет, листи спостережень, олівці, лопатка, пробірки для зразків грунту.
 +
 
Хід заняття:
 
Хід заняття:
 +
 
1. Вступна інструкція з техніки безпеки, виконуваній роботі.
 
1. Вступна інструкція з техніки безпеки, виконуваній роботі.
 +
 
2. Розподіл роботи в групах
 
2. Розподіл роботи в групах
 +
 
1 група
 
1 група
 +
 
Опис зовнішнього вигляду зони лісу
 
Опис зовнішнього вигляду зони лісу
 +
 
Розробка попереджувальних знаків про правила поведінки в лісі
 
Розробка попереджувальних знаків про правила поведінки в лісі
 +
 
Фото-, відеозйомка
 
Фото-, відеозйомка
 +
 
2 група
 
2 група
 +
 
опис рослинності
 
опис рослинності
 +
 
Використання людиною рослинного світу змішаних лісів
 
Використання людиною рослинного світу змішаних лісів
 +
 
Фото-, відеозйомка.
 
Фото-, відеозйомка.
 +
 
3 група
 
3 група
 +
 
Опис тваринного світу
 
Опис тваринного світу
 +
 
Розробка заходів збереження тварин у лісі
 
Розробка заходів збереження тварин у лісі
 +
 
Фото-, відеозйомка.
 
Фото-, відеозйомка.
 +
 
4 група
 
4 група
 +
 
Визначення складу грунту
 
Визначення складу грунту
 +
 
Встановлення зв'язку природи і побуту, господарської діяльності населення.
 
Встановлення зв'язку природи і побуту, господарської діяльності населення.
 +
 
Фото-, відеозйомка
 
Фото-, відеозйомка
 +
 
4 заняття
 
4 заняття
  Обробка отриманих досліджень, інформації. Підготовка до презентації.
+
 
 +
Обробка отриманих досліджень, інформації. Підготовка до презентації.
 +
 
 
Мета: обробка і оформлення отриманих даних під час екскурсії, у позаурочній діяльності.
 
Мета: обробка і оформлення отриманих даних під час екскурсії, у позаурочній діяльності.
 +
 
Обладнання: комп'ютери, проектор, фото і відео матеріали
 
Обладнання: комп'ютери, проектор, фото і відео матеріали
 +
 
Хід заняття:
 
Хід заняття:
 +
 
Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.
 
Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.
 +
 
Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)
 
Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)
 +
 
5 заняття. Захист проекту
 
5 заняття. Захист проекту
 +
 
Мета: підведення підсумків проекту.
 
Мета: підведення підсумків проекту.
 +
 
Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.
 
Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.
 +
 
Хід заняття:
 
Хід заняття:
 +
 
Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.
 
Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.
 +
 
Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)
 
Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)
 +
 
5 заняття. Захист проекту
 
5 заняття. Захист проекту
 +
 
Мета: підведення підсумків проекту.
 
Мета: підведення підсумків проекту.
 +
 
Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.
 
Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.
 +
 
Хід заняття:
 
Хід заняття:
 +
 
1. Публічний захист проекту.
 
1. Публічний захист проекту.
 +
 
2. Підведення підсумків, конструктивний аналіз виконаної роботи.
 
2. Підведення підсумків, конструктивний аналіз виконаної роботи.
 +
 
3. Поширення пам'яток, буклетів.
 
3. Поширення пам'яток, буклетів.
В ході роботи з даного модуля мною був значно підвищений професійний рівень. Навчилася розробляти різні за формою навчальні проекти, рефлексивно-оцінні матеріали.Подальша робота буде полягати в застосуванні теоретичних знань на уроках і в позаурочній діяльності, для організації і проведення позакласних занять, практичних і дослідницьких робіт зі школярами.
+
 
 +
В ході роботи з даного модуля мною був значно підвищений професійний рівень. Навчилася розробляти різні за формою навчальні проекти, рефлексивно-оцінні матеріали.
 +
Подальша робота буде полягати в застосуванні теоретичних знань на уроках і в позаурочній діяльності, для організації і проведення позакласних занять, практичних і дослідницьких робіт зі школярами.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 17:10, 23 червня 2018



Назва навчальної теми

Захисники лісу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект проводиться з метою більш ефективного вивчення і засвоєння теми «Природні зони Землі» «Мішані ліси». Учні проводять дослідження лісового масиву своєї місцевості, для одержання, підтвердження і закріплення отриманих знань. Проводяться 5 занять у позаурочний час з них 2 екскурсії. На екскурсіях учні виявляють особливості лісу своєї місцевості, ведуть спостереження, фото-, відеозйомку. Проводять заходи природоохоронного характеру.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 заняття.

Мета: знайомство з проблемою проекту і можливостями її вирішення.

завдання:

Закріпити знання особливостей природної зони змішаних лісів, показати взаємозв'язок компонентів природи різних регіональних комплексів, зв'язок природи і побуту, господарської діяльності населення.

Виявити здібності, бажання учнів для формування проектних груп, розподілу обов'язків.

Розробити загальний і індивідуальні плани роботи.

Розробити процедуру і критерії оцінювання участі та подання проекту.

Устаткування: презентація, листи анкет, рекомендації

Хід заняття:

Перегляд презентації «Мішані ліси України».

Знайомство з темою проекту.

Визначення мети, формулювання завдань.

Анкетування з метою визначення здібностей і уподобань учнів.

Формування проектних груп, розподіл в них обов'язків.

6. Видача письмових рекомендацій учасникам проектних груп (вимоги, терміни, графік консультацій і т.д.).

7. Знайомство з критеріями оцінки проекту та формами його уявлення.

2 і 3 заняття.

Екскурсії в ліс.

Мета: виявити особливості лісової зони

Устаткування: планшет, листи спостережень, олівці, лопатка, пробірки для зразків грунту.

Хід заняття:

1. Вступна інструкція з техніки безпеки, виконуваній роботі.

2. Розподіл роботи в групах

1 група

Опис зовнішнього вигляду зони лісу

Розробка попереджувальних знаків про правила поведінки в лісі

Фото-, відеозйомка

2 група

опис рослинності

Використання людиною рослинного світу змішаних лісів

Фото-, відеозйомка.

3 група

Опис тваринного світу

Розробка заходів збереження тварин у лісі

Фото-, відеозйомка.

4 група

Визначення складу грунту

Встановлення зв'язку природи і побуту, господарської діяльності населення.

Фото-, відеозйомка

4 заняття

Обробка отриманих досліджень, інформації. Підготовка до презентації.

Мета: обробка і оформлення отриманих даних під час екскурсії, у позаурочній діяльності.

Обладнання: комп'ютери, проектор, фото і відео матеріали

Хід заняття:

Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.

Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)

5 заняття. Захист проекту

Мета: підведення підсумків проекту.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.

Хід заняття:

Робота в групах по створенню презентації за даними досліджень.

Створення плану заходів щодо збереження лісового масиву (попереджувальні знаки, буклети, пам'ятки для учнів)

5 заняття. Захист проекту

Мета: підведення підсумків проекту.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійне обладнання, оціночні листи.

Хід заняття:

1. Публічний захист проекту.

2. Підведення підсумків, конструктивний аналіз виконаної роботи.

3. Поширення пам'яток, буклетів.

В ході роботи з даного модуля мною був значно підвищений професійний рівень. Навчилася розробляти різні за формою навчальні проекти, рефлексивно-оцінні матеріали. Подальша робота буде полягати в застосуванні теоретичних знань на уроках і в позаурочній діяльності, для організації і проведення позакласних занять, практичних і дослідницьких робіт зі школярами.

Відомості про автора

Демченко Дар'я Сергіївна

Користувач:2550590

Фах, навчальний предмет

географія

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Даша Демченко [email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери