Відмінності між версіями «Обговорення:Заняття 1»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
Молодіжні субкультури Японії — низка субкультур серед японської молоді, що виділяються власною філософією, стилем одягу та музичними вподобаннями. З цими субкультурами також часто пов'язують термін «Японська вулична мода», іноді ці терміни заміщають один одного. Більшість субкультур з'явилося як протест проти традиційних японських ідеалів краси і соціальних підвалин.
+
                      Характерний зовнішній вигляд готів
 +
Сучасний готичний імідж доволі складний та різноманітний. Обраний одяг часто залежить від власного стилю кожної людини, її смаків і вподобань. Серед основних елементів:
  
 +
Одяг чорного кольору, що може бути доповнений будь-яким іншим (червоним, блакитним, синім чи зеленим — все індивідуально).
 +
Корсети — бувають двох видів: близькі за стилем до історичних, стародавніх корсетів минулих епох (вони шиються з оксамиту, парчі, можуть бути різних кольорів) і близькі до фетиш естетики (це в основному сучасні матеріали — латекс, вініл, шкіра; здебільшого чорного кольору). У кібер-гот естетиці інколи для пошиття корсету використовують фосфоресцентний пластик чи інші кислотні тканини.
 +
Сукні, спідниці — найрізноманітніші, інколи створюються за мотивами історичних суконь, з використанням мережив, кольорових вставок у ліф, інколи використовують подвійні спідниці. Шиються вони з оксамиту, шовку, парчі, шифону, гіпюра. Кольори різноманітні, але домінує чорний, інколи фіолетовий, бордовий, червоний. Також спідниці можуть бути пошиті з сучасних матеріалів — латекс, вініл, можуть бути як короткі так і довгі, в основному вузькі. З декоративною метою прикрашають сріблястими ланцюжками, пряжками, кільцями та іншим.
 +
Кофти, топи – якщо використовуються в поєднанні з історичною спідницею, то кофта витримана в такій самій естетиці та кольоровій гамі, що й спідниця. Матеріали - оксамит, шовк, парча. Рукава та виріз досить часто прикрашають мереживом. Окрім історичних фасонів популярністю користуються кофти більш модернового дизайну - з розрізами на рукавах, різноманітними шнурівками (на спині, ліфі, рукавах)з використанням ланцюжків, кілець. Топи зустрічаються як оксамитові так і латексні/вінілові, домінуючі кольори - чорний, фіолетовий та ін., так само прикрашаються ланцюжками, шнурівками, пряжками чи кільцями. Розповсюджений вигляд готичного одягу - кофти в сіточку, які носять як жінки так і чоловіки, бувають з рукавами та без них. Часто застосовують шнурівку спереду та на рукавах. Виготовлені такі кофти часто із штучних матеріалів, різноманітної фактури, зазвичай чорного кольору. Інколи використовують хутряні кофти (натурального або штучного матеріалу)з довгим ворсом, і знову ж таки частіше чорного кольору, хоча бувають і інших, доволі екстравагантних кольорів: білого, рожевого, салатового.
 +
Колготки та чулки - їх можуть носити як жінки так і чоловіки, часто вони подерті, або з малюнком/в сіточку або кольорові.
 +
Брюки, штани – різноманітних фасонів і виду тканини від історичного напрямку - панталон (парча, оксамит, шовк) до латексних з спідницями. Такі штани виготовляються із шкіри, шкірозамінника, вінілу, часто використовуються декоративні елементи в вигляді шнурівки по бокам, дірок, кілець, інколи шнуруються від коліна. Бувають як вільно покрою, так і по фігурі (по принципу легінсів).
 +
Сорочки – виготовляються в основному з натуральних, приємних до тіла тканин, таких як: бавовна, шовк, оксамит. Домінуючий колір - чорний, червоний, фіолетовий та ін. Прикрашена така сорочка досить часто мережевом на рукавах, розкішним жабо, може застосовуватися шнурівка (спереду чи на рукавах).
 +
Камзоли, жакети – для пошиття використовують зручні тканини для верхнього одягу, костюмного типу, також це може бути оксамит, парча, шовк. Жіночі моделі бувають прикрашені пір'ям, хутром, для чоловіків чудово підійдуть старовинні медалі, ланцюжки.
 +
Плащі, накидки - від історичного до стилю модерн. Бувають із шовку, оксамиту. Односторонні і двосторонні (можлива комбінація двох кольорів, наприклад чорний верх із червоним низом і ін.). Інколи бувають з капюшоном. Для холодної пори року є актуальними пальта, шинелі, шкіряні утеплені плащі.
 +
Готичне взуття. Ось декілька видів, на які варто звернути свою увагу, якщо шукаєте хороше взуття: Combat Boots (черевики військового стилю з круглим носком, високі, інколи навіть дуже:) частіше всього чорного кольору), це можуть бути такі фірми - Dr.Martins, Grinders, Shellys, Camelot, Steel. Також бувають готичні гостроносі черевики, часто без яскраво виражених підборів та підошви. Відомі - Underground Shoes.
 +
Designer Boots – черевики з навороченим дизайном, з металевими вставками в підбори, з пряжками, шипами. В цілому дуже стильного дизайну ( для прикладу - New Rock)
  
+
Прикраси та аксесуари. Основним металом прийнято вважати срібло (якщо маєте зайві гроші - , наприклад в формі краплинки. Основні виробники таких прикрас - Alchemy Gothic, Marche Noir, Pagan. Останнім часом в продажу стало не так вже й важко віднайти, як не дивно вони продаються навіть в палатках в підземних переходах чи метро.
 +
Анх – символ бере свій початок із найбільш древніх часів. Відомий як єгипетський ієрогліф, а також найбільш значущий символ стародавніх єгиптян. Ще одним його значенням є такі, як - "Ключ життя", "Ключ Нілу", "Вузол Життя", "Хрест із петлею", "Єгипетський хрест" - "Крукс Ансата" (лат. Crux ansata). Являє собою хрестик, увінчаний зверху кільцем. В Юнікоді Анх позначається так - U+2625 (☥). Через свою схожість з християнським хрестом, увійшов до коптської символіки, зі значенням вічного життя. "Ключ Життя" ототожнюється з богами не лише у єгиптян. Цей хрест був відомий і в великій цивілізації майя, де також є символом безсмерття, у скандинавців пов'язаний з водою, а отже із зарожденням Життя. В кінці 1960-х років анх на рівні з пацифіком використовується в символіці руху хіппі, як знак правди та миру. З 1980-х по сьогодення є однією з симолів готичного руху.
  
Основные черты эмо-стиля
+
Більша частина аксесуарів запозичена готами із фетиш та s&m культури. Найбільш розповсюдженими елементами є - ошийники (будь-якого вигляду з різних матеріалів: шкіра, оксамит, латекс, металеві, з шипами, кільцями, підвісками із ланцюжків). Також популярнісю користуються шиповані браслети, ремені.
Мироощущение
+
+
Эмо-кидВыражение эмоций — главное правило для эмо-кидов. Их отличает: самовыражение, противостояние несправедливости, особенное, чувственное мироощущение. Зачастую эмо-кид — ранимый и депрессивный человек.
+
  
Существует стереотипное представление об эмо как о плаксивых мальчиках и девочках.
+
Сумки - часто прикрашені готичними символами, з металу та інших матеріалів. Різноманітних форм - від маленьких саквояжиків до рюкзаків в формі кажанів або гробиків, або ж просто легкі сумочки з мереживами.
 +
Рукавички - часто це мереживні, оксамитові, атласні, із сіточки чи латексу, вінілу або шкіри, як короткі так і довгі вище локтя. Використовують рукава на шнурівці (особливий вид рукавичок, що не закриває пальці).
 +
Капелюхи - досить часто це циліндри чорного кольору. Здебільшого носятся чоловіками. Як жіночий варіант - може бути його мініатюрка.
  
Несмотря на то, что эмо-кор появился и развивался как подвид панк-рока, ценностные ориентации этих субкультур совершенно различны[3]. В отличие от классических панков, эмо отличает романтизм и акцент на возвышенной любви. Внимание эмо чаще обращено на глубокие личные переживания, чем на общественные события.[3] Эмо-культура начисто лишена агрессивного мачизма, характерного для хардкора — прямого предка эмо[3].
+
Тепер трохи про готичний макіяж:
  
Эмо часто сравнивают с готической субкультурой, что обычно вызывает протест как у «готов», так и у эмо-кидов, хотя некоторые соглашаются, что между этими субкультурами есть определённое родство.[4][5] Некоторые исследователи субкультуры предположили, что эмо подвергаются ещё большему риску самоубийства, чем «готы». По словам Грэхема Мартина, редактора австралийского журнала о психическом здоровье:[5]
+
Обличчя - навмисно задається світлий, навіть блідо-білий відтінок шкіри, шляхом нанесення білого гриму (це для завзятих екстремалів) та світлої пудри або тонального крему.
 +
Очі - мають бути виразні, використовують для підсилення контрасту з обличчям, чорні тіні, накладні вії, підводять стрілки вздовж розрізу ока. Брови інколи голяться чи видаляються, робиться татуаж екстремально тоненьких "ниточок". Від фантазії кожного конкретного гота стиль залежить на пряму, дехто малює на обличчі різні узори, павутинки і ін.  
 +
Губи - підводять різноманітними помадами, блисками, тональним кремом (для блідого ефекту). Колір може бути будь-який, червоний, рожевий, чорний, білий, фіолетовий, такий, на який Вам вистачить сміливості та смаку.
 +
Нігті - найбільш часто використовуваний колір - чорний, проте Ви можете обрати будь-який інший (голубий, червоний, зелений, фіолетовий), можна оздобити орнаментом - павутинкою.
  
Например, один веб-сайт, посвящённый культуре эмо, описал как ключевое различие между этими категориями <готами и эмо>: эмо ненавидят себя, готы ненавидят всех. Если эта ненависть к себе — правда, то можно предположить, что эмо имеют больший риск нанести себе вред, чем их ровесники-готы. Таким образом, в идентификации с культурой эмо есть определённый риск. Можно с уверенностью говорить (хотя формальных исследований на эту тему не проводилось), что самодеструктивное поведение часто встречается в данной группе и является ключевой особенностью эмо-культуры.[уточнить]
+
Готичні зачіски. Одиним із основних видів самовираження тогів є створення оригінальної зачіски. Волосся може бути будь-якого кольору (переважно чорного), досить часто в цілях збереження розкішного волосся його не фарбують взагалі, що також є досить гарно. Розглянемо такі види зачісок:
  
Несмотря на очевидные сходства (романтизация смерти, депрессивность, любовь к чёрному цвету, презрение к мачизму[4][6]) и общие корни (готик-рок, как и эмо-кор, развился из панк-рока), между этими субкультурами есть много различий.
+
"Вибух на макаронній фабриці" - зачіска з 80-х років, волосся піднімається і начесується вверх в хаотичному порядку. Досягти гарного ефекту набагото важче ніж здається на перший погляд.
 +
"Pony tail" – зачіска зі світу fetish естетики. Волосся збирається в хвостик на маківці. Інколи поєднується з виголеними скронями.
 +
Ірокез - в зв'язку з тим, що готи достатньо далеко пішли від панків, ірокези бувають найрізноманітніші.
  
Имидж эмо
+
Різноманітність готичних зачісок не заважає ходити готам с охайно підв'язаним волоссям срібною заколкою, ябо гарно укладеними кучерями як в стародавні часи, або ж просто з розпущеними.
Традиционной причёской эмо считается косая, рваная чёлка до кончика носа, закрывающая один глаз, а сзади короткие волосы, торчащие в разные стороны[7][неавторитетный источник?]. Предпочтение отдаётся жёстким прямым чёрным волосам. У девушек возможны детские, смешные причёски — два «маленьких хвостика», яркие «заколочки» — «сердечки» по бокам, бантики. Для создания этих причёсок эмо используют большое количество фиксирующего лака для волос.
+
  
Часто эмо-киды прокалывают уши или делают тоннели[8]. На лице и иных частях тела эмо-кида может быть пирсинг (например в губах и левой ноздре, бровях, переносице).
+
[ред.] Символіка готівГотична естетика вкрай еклектична за набором вживаних і популярних символів, можна зустріти і єгипетську і християнську і кельтську символіку. Основним готичним символом є єгипетський анкх, символ вічного життя - ймовірно, у зв'язку з темою вампірів, безсмертя. Також часто вживаються й інші єгипетські символи - такі як «Око Ра». Християнська символіка використовується менше, переважно в вигляді звичайних розп'ять (тільки зі стильним дизайном). Кельтська символіка зустрічається у виді кельтських хрестів і різних кельтських орнаментів. Досить широко представлена окультна символіка - використовуються пентаграми (як звичайні , так і перевернуті), перевернуті хрести, восьмипроменеві зірки (символи хаосу). Також використовується безліч різних символів смерті - прикраси з кістяками, черепами, і т.д.. До чисто готичних символів можна віднести кажанів - різні зображення кажанів (зв'язок з вампірами очевидний) ви можете зустріти на сотнях готичних сторінок в Інтернеті і на багатьох прикрасах. Також символами готичної субкультури можна рахувати вовка, сову.
 
+
И юноши, и девушки могут красить губы под цвет кожи, использовать светлый тональный крем. Глаза густо подводят карандашом[9] или тушью. Ногти покрывают чёрным лаком.
+
 
+
+
Сумка со значкамиТипичные прозвища, используемые эмо в Интернете, очень экспрессивны, например: broken_heart, raped_teddy_bear, lonely_star и т. п.
+
 
+
Одежда
+
Для эмо характерна одежда в розово-чёрных тонах с двуцветными узорами и стилизованными значками. Основными цветами в одежде являются чёрный и розовый (пурпурный), хотя и другие шокирующе-яркие сочетания считаются допустимыми.[10]
+
 
+
Бывают сочетания в широкую полоску. Часто на одежде изображены названия эмо-групп, смешные рисунки или расколотые сердца. Встречаются черты спортивного стиля одежды скейтбордистов и BMX-еров.
+
 
+
Значения цветов 
+
Преобладает в образе эмо.
+
Его предпочтение может быть вызвано депрессией, несчастьем, отверженностью. Отражает радостные моменты. Это вызов общей мрачности, отрицание связи стиля эмо с готической субкультурой и приближение к поп-панку.
+
 
+
Характерная для эмо обувь — кеды типа Converse или скейтерские кеды, а также флипы (тряпичные тапочки в ромбик), слипоны (обувь, похожая на тапочки, но с подошвой, как у кед), вэнсы с узором в шашечку.
+
 
+
Наиболее типичная одежда:
+
 
+
Узкая, обтягивающая футболка.
+
Узкие джинсы чёрного или пепельного-синего цвета, возможно, с дырками или заплатками.
+
Чёрный или розовый ремень (часто из кожезаменителя по причине приверженности некоторых эмо-кидов к веганизму[источник не указан 738 дней]) с заклёпками, провисающими цепями и большой бляхой с символикой.  
+
Кеды с яркими или чёрными шнурками, зашнурованными особым[уточнить] способом.
+
Клетчатая косынка-арафатка на шее.[11]
+
Присутствуют ободочки с бантиком. Полосатые гетры на руках. Реже встречается одежда унисекс.
+
 
+
+
Кеды эмо-кидовАтрибутика
+
Для эмо характерны следующие атрибуты[12][13][14][15]:
+
 
+
Почтовая сумка через плечо, покрытая заплатками и значками.
+
Значки, прицеплённые к одежде и, иногда, к обуви.
+
Биг-Очки яркой или чёрной расцветки.
+
Яркие разноцветные (обычно силиконовые) браслеты на руках, особенно популярны снэпы или панк-атрибутика (напульсники с шипами).
+
Крупные бусы ярких цветов на шее.
+
Мягкие игрушки в виде мишек, которым эмо-киды вспарывают животы и зашивают толстыми нитками. Такие игрушки играют роль своеобразных талисманов. Их берут с собой на прогулки, на занятия, с ними остаются дома и спят[16].
+
Напульсники на руках.
+
Символика
+
+
ПлагиРозовое сердце, часто с поперечной трещиной или разорванное в клочья.
+
Череп с костями.
+
Розовый (или чёрный) пистолет или скрещённые пистолеты с надписью «bang-bang» (звук выстрела).  
+
Чёрная пятиконечная звезда на розовом фоне.
+
Розово-чёрная шаховница.
+
Футболки с героями детских мультфильмов (например, Микки Маус).
+
Характерные жесты
+
Наклонить голову, чтобы свисала чёлка, и приставить к виску два пальца на манер пистолета.
+
Сложить руки вместе в виде сердца.
+
Скривить ноги ступнями внутрь и чуть присогнуть колени.
+
Фотографировать своё отражение в зеркале.
+
Критика и скандалы
+
+
Анти-эмо граффитиЭмо-субкультура, под влиянием западной поп-культуры, появилась в России в начале 2000-х годов и сразу стала объектом критики. Противники её считают, что субкультура эмо культивирует депрессию и виктимность, пропагандирует самоубийство. В начале 2008 года в прессе появились сведения, что ФСБ намерена бороться с распространением эмо из-за пропаганды детского суицида.[17]
+
 
+
2 июня 2008 в Госдуме России состоялись парламентские слушания, на которых обсуждалась «Концепция государственной политики в области духовно-нравственного воспитания детей в РФ и защиты их нравственности». Крайнюю нетерпимость разработчики концепции проявили к эмо и готам. По степени общественной опасности они приравнены к скинхедам, футбольным фанатам, нацболам и антифашистам.[18] Законопроект был встречен СМИ с иронией, а многие общественные деятели, в том числе члены партии «Единая Россия», подвергли его критике.[19][20]
+
 
+
Среди многих молодёжных субкультур существует неприязненное отношение к «эмо», которое выражается в высмеивании внешнего вида, критике идей и музыкальных предпочтений эмо-кидов, а также в создании сайтов «анти-эмо» направленности, сочинении песен и т. п. Так, например, большую известность в кругах интернет-пользователей получил клип, снятый группой «Ёптыть» — «Emoyob»[1]. Песня под названием «Эмобой» с ироническим содержанием есть у некоторых российских рок-групп, в частности у «Clockwork Times» и «Infornal Fuckъ».
+
 
+
Преследования
+
2010 — в Армении началась кампания преследования местных поклонников эмо. На улицах Еревана начали задерживать молодых людей по подозрению в причастности к этой субкультуре. Власти страны говорят, что движение эмо появилось в Армении при поддержке иностранных сил, наносит вред воспитанию молодого поколения в национально-патриотическом духе, а также приводит молодых людей к самоубийству[21].
+
Источники
+
↑ S. Steinberg, P. Parmar & B. Richard (Eds.) Emo Music and Youth Culture. Encyclopedia of Contemporary Youth Culture. Проверено 11 марта 2007.
+
↑ Shirley R. Steinberg,Priya Parmar,Birgit Richard. Contemporary youth culture: an international encyclopedia.
+
↑ 1 2 3 AMG: Emo
+
↑ 1 2 SARAH SANDS. EMO cult warning for parents // Daily Mail
+
↑ 1 2 Graham Martin. On suicide and subcultures. // Australian e-Journal for the Advancement of Mental Health (AeJAMH), Volume 5, Issue 3, 2006.: We should really begin by examining whether any subculture increases the risk for suicide. Although there is a paucity of research looking at this aspect of subcultural groups, recent work suggests that compared with other subcultures, identification with being a Goth may be problematic. Robert Young and his colleagues (2006) from Glasgow in a longitudinal study found that the lifetime risk for self-harm and for suicide attempts was significantly increased, with close to 50 % of the young people giving a positive history. This of course does not mean that any particular Goth will ultimately suicide, but self-harm and suicide attempts are known to be factors along pathways to suicide, and are often used as proxy measures for suicide in program outcome research. It may be problematic to compare Goths and Emos, given that Emos become enraged with people who suggest they are similar to Goths. In fact one website exploring and explaining Emo culture has suggested a critical difference between the two groups — Emos hate themselves, while Goths hate everyone. If this hating the self is true, then it might be argued that Emos are at more risk of hurting the self than their Goth counterparts, so there could be some risk in identifying with Emo culture. Certainly (and while there is no formal research on this) the reported incidence of cutting behaviours is said to be high in the group, and a key feature of Emo culture.  
+
↑ Bonnie Stiernberg. What is emo? // DailyIllini.com
+
↑ Что такое субкультура «Эмо»?
+
↑ От твоего Bang-Bang у меня тоннели свернулись в трубочку
+
↑ Пустой фантик черно-розовой эстетики эмо
+
↑ Стиль ЭМО
+
↑ Не страусы — ЭМО
+
↑ Knot Magazine — «In Defense of Emo»
+
↑ Incendiary Magazine — «EMO: What Is It?»
+
↑ Label it… emo. gURL. iVillage Inc. Проверено 11 марта 2007.
+
↑ La Gorce, Tammy Finding Emo. The New York Times (14 августа 2007). Проверено 20 октября 2007.
+
↑ Иркутских эмо-детей родители водят к психиатрам
+
↑ ФСБ будет бороться с ЭМО
+
↑ «Вертикаль детства», Газета «Коммерсантъ» № 94(3911) от 03.06.2008
+
↑ Молодая Гвардия Дмитрий Караваев: Вызов глобализации
+
↑ Единая Россия. Лиана Пепеляева: Бороться с негативными тенденциями в молодежной субкультуре нужно не запрещением, а замещением
+
↑ В Ереване начали войну против эмо
+
См. также
+
ЭмоБой — книга о субкультуре.
+
Дети сцены — новая субкультура, развившаяся от эмо.
+
Ссылки
+
РЕН ТВ Новости (11.03.2008) — «Чёрно-розовые»
+
Эмо — самовыражение или эпидемия? Яков Золотов, Dreamiech.ru
+
«Феерическая расстановка точек над Эмо» — известный фанатский видеоролик
+
Дети эмо: игра или игра со смертью?
+
Система среднего образования Беларуси готова сражаться с эмо и готами
+
[скрыть]п·о·рСтили одежды
+
Традиционные стили Casual · Деловой стиль · Морской стиль
+
Стили ретро-направления New Look · Академический стиль · Винтаж · Диско · Ретро
+
Новые стили Гламур · Метросексуал · Милитари · Минимализм · Стритстайл · Унисекс
+
[показать]п·о·рСубкультуры
+
Основные статьи Фэндом • Хобби • Хронология субкультур • Список субкультур • Молодёжные субкультуры Японии 
+
Символика субкультур Анх • Бандана • Ирокез (причёска) • Фенечка • Хип-хоп мода • Готическая мода
+
Музыкальные субкультуры Панки • Готы • Эмо • Металлисты • Хиппи • Риветхед • Скинхеды • Моды • Дети Сцены • Инди-киды
+
Политические и общественные Битники • Вегетарианцы • Растаманы • Straight edge • Догхантеры
+
Криминальные Гопники • Люберы • Вор в законе • Новый русский • Этнические преступные группировки • Чав
+
Эротические и сексуальные Культура ЛГБТ • БДСМ • Свингеры • Медведи
+
Фэндом Джедаизм • Отаку • Треккеры • Фурри • Демосцена • Наркотическая субкультура • Анонимус
+
Спортивные Культуристы • Футбольные хулиганы • Байкеры • Босодзоку • Паркур
+
Реконструкция и ролевые Толкинисты • Ролевики • Исторические реконструкторы
+
Категория •  Портал •  Проект
+
+
 
+
Источник — «http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BC%D0%BE_(%D1%81%D1%83%D0%B1%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0)»
+
Категории: Стили одежды | Эмо | Музыкальные субкультуры
+
Скрытые категории: Статьи, требующие уточнения источников | Статьи с утверждениями, основанными на неавторитетном источнике | Википедия:Нет источников с сентября 2009 | Википедия:Статьи с утверждениями без источников более 14 дней
+
Личные инструменты
+
Представиться / зарегистрироваться Пространства имён
+
Статья Обсуждение ВариантыПросмотры
+
Чтение Просмотр разметки История ДействияПоиск
+
  Навигация
+
Заглавная страница
+
Рубрикация
+
Указатель А — Я
+
Избранные статьи
+
Случайная статья
+
Текущие события
+
Участие
+
Сообщить об ошибке
+
Портал сообщества
+
Форум
+
Свежие правки
+
Новые страницы
+
Справка
+
Пожертвования
+
Печать/экспорт
+
Создать книгу
+
Скачать как PDF
+
Версия для печати
+
Инструменты
+
Ссылки сюда
+
Связанные правки
+
Спецстраницы
+
Постоянная ссылка
+
Цитировать страницу
+
На других языках
+
Česky
+
English
+
Suomi
+
Nederlands
+
Slovenščina
+
Svenska
+
Українська
+
Последнее изменение этой страницы: 15:54, 25 мая 2011.
+
Текст доступен по лицензии Creative Commons Attribution-ShareAlike; в отдельных случаях могут действовать дополнительные условия. Подробнее см. Условия использования.
+
Wikipedia® — зарегистрированная торговая марка Wikimedia Foundation, Inc., некоммерческой организации.
+
 
+
Свяжитесь с нами
+
Политика конфиденциальности Описание Википедии Отказ от ответственности Мобильная версия
+

Версія за 11:24, 4 жовтня 2011

                     Характерний зовнішній вигляд готів 

Сучасний готичний імідж доволі складний та різноманітний. Обраний одяг часто залежить від власного стилю кожної людини, її смаків і вподобань. Серед основних елементів:

Одяг чорного кольору, що може бути доповнений будь-яким іншим (червоним, блакитним, синім чи зеленим — все індивідуально). Корсети — бувають двох видів: близькі за стилем до історичних, стародавніх корсетів минулих епох (вони шиються з оксамиту, парчі, можуть бути різних кольорів) і близькі до фетиш естетики (це в основному сучасні матеріали — латекс, вініл, шкіра; здебільшого чорного кольору). У кібер-гот естетиці інколи для пошиття корсету використовують фосфоресцентний пластик чи інші кислотні тканини. Сукні, спідниці — найрізноманітніші, інколи створюються за мотивами історичних суконь, з використанням мережив, кольорових вставок у ліф, інколи використовують подвійні спідниці. Шиються вони з оксамиту, шовку, парчі, шифону, гіпюра. Кольори різноманітні, але домінує чорний, інколи фіолетовий, бордовий, червоний. Також спідниці можуть бути пошиті з сучасних матеріалів — латекс, вініл, можуть бути як короткі так і довгі, в основному вузькі. З декоративною метою прикрашають сріблястими ланцюжками, пряжками, кільцями та іншим. Кофти, топи – якщо використовуються в поєднанні з історичною спідницею, то кофта витримана в такій самій естетиці та кольоровій гамі, що й спідниця. Матеріали - оксамит, шовк, парча. Рукава та виріз досить часто прикрашають мереживом. Окрім історичних фасонів популярністю користуються кофти більш модернового дизайну - з розрізами на рукавах, різноманітними шнурівками (на спині, ліфі, рукавах)з використанням ланцюжків, кілець. Топи зустрічаються як оксамитові так і латексні/вінілові, домінуючі кольори - чорний, фіолетовий та ін., так само прикрашаються ланцюжками, шнурівками, пряжками чи кільцями. Розповсюджений вигляд готичного одягу - кофти в сіточку, які носять як жінки так і чоловіки, бувають з рукавами та без них. Часто застосовують шнурівку спереду та на рукавах. Виготовлені такі кофти часто із штучних матеріалів, різноманітної фактури, зазвичай чорного кольору. Інколи використовують хутряні кофти (натурального або штучного матеріалу)з довгим ворсом, і знову ж таки частіше чорного кольору, хоча бувають і інших, доволі екстравагантних кольорів: білого, рожевого, салатового. Колготки та чулки - їх можуть носити як жінки так і чоловіки, часто вони подерті, або з малюнком/в сіточку або кольорові. Брюки, штани – різноманітних фасонів і виду тканини від історичного напрямку - панталон (парча, оксамит, шовк) до латексних з спідницями. Такі штани виготовляються із шкіри, шкірозамінника, вінілу, часто використовуються декоративні елементи в вигляді шнурівки по бокам, дірок, кілець, інколи шнуруються від коліна. Бувають як вільно покрою, так і по фігурі (по принципу легінсів). Сорочки – виготовляються в основному з натуральних, приємних до тіла тканин, таких як: бавовна, шовк, оксамит. Домінуючий колір - чорний, червоний, фіолетовий та ін. Прикрашена така сорочка досить часто мережевом на рукавах, розкішним жабо, може застосовуватися шнурівка (спереду чи на рукавах). Камзоли, жакети – для пошиття використовують зручні тканини для верхнього одягу, костюмного типу, також це може бути оксамит, парча, шовк. Жіночі моделі бувають прикрашені пір'ям, хутром, для чоловіків чудово підійдуть старовинні медалі, ланцюжки. Плащі, накидки - від історичного до стилю модерн. Бувають із шовку, оксамиту. Односторонні і двосторонні (можлива комбінація двох кольорів, наприклад чорний верх із червоним низом і ін.). Інколи бувають з капюшоном. Для холодної пори року є актуальними пальта, шинелі, шкіряні утеплені плащі. Готичне взуття. Ось декілька видів, на які варто звернути свою увагу, якщо шукаєте хороше взуття: Combat Boots (черевики військового стилю з круглим носком, високі, інколи навіть дуже:) частіше всього чорного кольору), це можуть бути такі фірми - Dr.Martins, Grinders, Shellys, Camelot, Steel. Також бувають готичні гостроносі черевики, часто без яскраво виражених підборів та підошви. Відомі - Underground Shoes. Designer Boots – черевики з навороченим дизайном, з металевими вставками в підбори, з пряжками, шипами. В цілому дуже стильного дизайну ( для прикладу - New Rock)

Прикраси та аксесуари. Основним металом прийнято вважати срібло (якщо маєте зайві гроші - , наприклад в формі краплинки. Основні виробники таких прикрас - Alchemy Gothic, Marche Noir, Pagan. Останнім часом в продажу стало не так вже й важко віднайти, як не дивно вони продаються навіть в палатках в підземних переходах чи метро. Анх – символ бере свій початок із найбільш древніх часів. Відомий як єгипетський ієрогліф, а також найбільш значущий символ стародавніх єгиптян. Ще одним його значенням є такі, як - "Ключ життя", "Ключ Нілу", "Вузол Життя", "Хрест із петлею", "Єгипетський хрест" - "Крукс Ансата" (лат. Crux ansata). Являє собою хрестик, увінчаний зверху кільцем. В Юнікоді Анх позначається так - U+2625 (☥). Через свою схожість з християнським хрестом, увійшов до коптської символіки, зі значенням вічного життя. "Ключ Життя" ототожнюється з богами не лише у єгиптян. Цей хрест був відомий і в великій цивілізації майя, де також є символом безсмерття, у скандинавців пов'язаний з водою, а отже із зарожденням Життя. В кінці 1960-х років анх на рівні з пацифіком використовується в символіці руху хіппі, як знак правди та миру. З 1980-х по сьогодення є однією з симолів готичного руху.

Більша частина аксесуарів запозичена готами із фетиш та s&m культури. Найбільш розповсюдженими елементами є - ошийники (будь-якого вигляду з різних матеріалів: шкіра, оксамит, латекс, металеві, з шипами, кільцями, підвісками із ланцюжків). Також популярнісю користуються шиповані браслети, ремені.

Сумки - часто прикрашені готичними символами, з металу та інших матеріалів. Різноманітних форм - від маленьких саквояжиків до рюкзаків в формі кажанів або гробиків, або ж просто легкі сумочки з мереживами. Рукавички - часто це мереживні, оксамитові, атласні, із сіточки чи латексу, вінілу або шкіри, як короткі так і довгі вище локтя. Використовують рукава на шнурівці (особливий вид рукавичок, що не закриває пальці). Капелюхи - досить часто це циліндри чорного кольору. Здебільшого носятся чоловіками. Як жіночий варіант - може бути його мініатюрка.

Тепер трохи про готичний макіяж:

Обличчя - навмисно задається світлий, навіть блідо-білий відтінок шкіри, шляхом нанесення білого гриму (це для завзятих екстремалів) та світлої пудри або тонального крему. Очі - мають бути виразні, використовують для підсилення контрасту з обличчям, чорні тіні, накладні вії, підводять стрілки вздовж розрізу ока. Брови інколи голяться чи видаляються, робиться татуаж екстремально тоненьких "ниточок". Від фантазії кожного конкретного гота стиль залежить на пряму, дехто малює на обличчі різні узори, павутинки і ін. Губи - підводять різноманітними помадами, блисками, тональним кремом (для блідого ефекту). Колір може бути будь-який, червоний, рожевий, чорний, білий, фіолетовий, такий, на який Вам вистачить сміливості та смаку. Нігті - найбільш часто використовуваний колір - чорний, проте Ви можете обрати будь-який інший (голубий, червоний, зелений, фіолетовий), можна оздобити орнаментом - павутинкою.

Готичні зачіски. Одиним із основних видів самовираження тогів є створення оригінальної зачіски. Волосся може бути будь-якого кольору (переважно чорного), досить часто в цілях збереження розкішного волосся його не фарбують взагалі, що також є досить гарно. Розглянемо такі види зачісок:

"Вибух на макаронній фабриці" - зачіска з 80-х років, волосся піднімається і начесується вверх в хаотичному порядку. Досягти гарного ефекту набагото важче ніж здається на перший погляд. "Pony tail" – зачіска зі світу fetish естетики. Волосся збирається в хвостик на маківці. Інколи поєднується з виголеними скронями. Ірокез - в зв'язку з тим, що готи достатньо далеко пішли від панків, ірокези бувають найрізноманітніші.

Різноманітність готичних зачісок не заважає ходити готам с охайно підв'язаним волоссям срібною заколкою, ябо гарно укладеними кучерями як в стародавні часи, або ж просто з розпущеними.

[ред.] Символіка готівГотична естетика вкрай еклектична за набором вживаних і популярних символів, можна зустріти і єгипетську і християнську і кельтську символіку. Основним готичним символом є єгипетський анкх, символ вічного життя - ймовірно, у зв'язку з темою вампірів, безсмертя. Також часто вживаються й інші єгипетські символи - такі як «Око Ра». Християнська символіка використовується менше, переважно в вигляді звичайних розп'ять (тільки зі стильним дизайном). Кельтська символіка зустрічається у виді кельтських хрестів і різних кельтських орнаментів. Досить широко представлена окультна символіка - використовуються пентаграми (як звичайні , так і перевернуті), перевернуті хрести, восьмипроменеві зірки (символи хаосу). Також використовується безліч різних символів смерті - прикраси з кістяками, черепами, і т.д.. До чисто готичних символів можна віднести кажанів - різні зображення кажанів (зв'язок з вампірами очевидний) ви можете зустріти на сотнях готичних сторінок в Інтернеті і на багатьох прикрасах. Також символами готичної субкультури можна рахувати вовка, сову.