Відмінності між версіями «Навчальний курс: "Основи природознавства"»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Самостійна робота)
(Самостійна робота)
Рядок 80: Рядок 80:
 
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/DXQNnE2Ofz8kMra Методичні рекомендації]
 
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/DXQNnE2Ofz8kMra Методичні рекомендації]
  
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/vSF3vtzRbK1Guzy Самостійна  робота №1]
+
[https://owncloud.kspu.kr.ua/index.php/s/vSF3vtzRbK1Guzy Самостійна  робота №1. Підцарство Найпростіші. Підцарство Багатоклітинні. Тип Кишковопорожнинні]
  
 
=='''Змістовий модуль ІІ. Ботаніка'''==
 
=='''Змістовий модуль ІІ. Ботаніка'''==

Версія за 12:24, 15 квітня 2015


Зміст

Назва курсу

Основи природознавства


Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень:

Мета та завдання навчального курсу

Мета Накопичення природничих знань людиною розпочалось ще в доісторичні часи, тому її можна вважати однією з найбільш давніх галузей людських знань. Розвиток цієї науки йшов поступово і нерівномірно.
Метою зоологічного розділу «Основи природознавства» є ознайомлення студентів з різноманітністю тваринного населення планети, формування цілісного сприйняття структури сучасної фауни та вироблення навичок з дослідження й охорони тваринного світу України. Історично зоологію поділяють на дві частини: «Зоологію безхребетних» та «Зоологію хребетних» тварин. Відповідно до цього в програмі передбачено блок тем присв’ячених вивченню безхребетних та блок з вивчення хребетних тварин. Значне місце приділено висвітленню особливостей організації, будові та функціям органів та систем органів різних груп тварин, проведенню порівняльного аналізу. Також важливим аспектом, якому приділено увагу є особливості життєвих функцій тварин (дихання, живлення, розмноження, розвиток і т.п.), а також відомості щодо екології та філогенії.
Метою викладання ботанічного розділу «Основ природознавства» є озброєння майбутніх вчителів початкових класів знаннями, необхідними для проведення уроків природознавства у початкових класах, розкрити необхідність бережливого і раціонального використання рослинних ресурсів країни.
Мета курсу «Основи природознавства» (землезнавство та краєзнавство) полягає у тому, щоб ознайомити майбутніх вчителів початкових класів з короткою історією розвитку географічної науки, засвоїти основні фізико-географічні поняття та вивчити процеси які відбуваються в географічній оболонці Землі.


Завдання курсу «Основи природознавства» полягає у тому, щоб ознайомити майбутніх вчителів початкових класів з особливостями будови рослинного та тваринного світу, короткою історією розвитку географічної науки, засвоїти основні фізико-географічні поняття та вивчити процеси які відбуваються в географічній оболонці Землі.

У результаті вивчення навчального курсу студент повинен

знати: особливості будови живого організм; життєві форми рослин, тварин, рослинні угрупування, сезонні зміни в житті рослинного та тваринного світу; про Землю – планету сонячної системи на основі знань про Всесвіт, будову сонячної системи, добове обертання та річний рух Землі навколо Сонця; про зображення земної поверхні на основі знань про план, масштаб, карту, компас; про форми земної поверхні з метою формування в учнів уявлень про їх різноманітність (рівнини, яри, горби, гори) та використовуючи таблиці, муляжі, макети; про зображення земної поверхні на карті, з метою формування уявлень про місце знаходження України.
вміти: описувати природні об’єкти, явища, процеси на основі власних спостережень; послідовно та цілеспрямовано розвивати спостережливість в учнів за рослинами як в природних, так і в лабораторних умовах на уроках та в позаурочний час з метою формування уявлень про рослину як цілісну систему; пояснювати причини різноманітності природних зон України, виявляючи ознаки пристосування рослини і тварин кожної природної зони до умов існування, порівнювати природні умови кожної зони, користуючись за цього картою природних зон та розповідаючи про кожну природну зону; забезпечувати формування в учнів навичок користування планом, масштабом, картою, компасом, читання умовних позначень на плані та карті, вміння орієнтуватися на місцевості в урочний та позаурочний час; самостійно встановлювати найпростіші зв’язки в природі: неживій, живій, між живою і неживою природою.


Робоча програма курсу

--Мартін Аліна Миколаївна (обговорення) 20:44, 9 квітня 2015 (EEST)==Мартін Аліна Миколаївна== Мартін Аліна Миколаївна


Учасники

Група 11-1, факультет історії та права, 2014-2015 н.р. викладач Андронатій Павло Іванович



Графік навчання

Структура

Структура

Змістовий модуль 1

Зоологія 1.

Змістовий модуль 2

Ботаніка 2.

Змістовий модуль 3

Землезнавство та краєзнавство 3.



Зміст курсу

Змістовий модуль І. Зоологія

Тема 1. Зоологія як наука. Підцарство Найпростіші. Тип Кишковопорожнинні.

Лекція № 1

Тема 2. Тип Членистоногі. Тип Молюски.

Лекція №2

Тема 3. Тип Хордові.

Лекція №3


Практичні завдання

Практична №1. Підцарство Найпростіші

Практична №2. Підцарство Багатоклвтинні. Тип Кишковопорожнинні

Практична №3. Тип Молюски. Тип Хордові

Самостійна робота

Методичні рекомендації

Самостійна робота №1. Підцарство Найпростіші. Підцарство Багатоклітинні. Тип Кишковопорожнинні

Змістовий модуль ІІ. Ботаніка

Тема 1. Ботаніка як наука. Будова рослинної клітини. Поняття рослинної тканини.

Тема 2. Вегетативні органи рослин.

Тема 3. Квітка, Суцвіття, будова і функції.

Тема 4. Основи систематики. Бактерії, водорості, їх характеристики.

Змістовий модуль ІІІ. Землезнавство та краєзнавство

Тема 1. Система географічних наук.

Тема 2. План і карта.

Тема 3. Внутрішня будова Землі.

Практичні завдання

Самостійна робота

Ресурси

Рекомендована література

Базова

  1. Біологічний словник. Під. ред. академіків АН УРСР І.Г. Підоплічка, К.М. Ситника, Р.В.Чаговця. К.: Головна редакція УРЕ, 1974- 551с.
  2. Гришко-Богменко Б.К. Географія рослин з Основами ботаніки / Б.К.Гришко-Богменко, С.С. Морозюк, І.В.Мороз- К.: Вища школа., 1991
  3. Губанов М.А. Определитель Высших растений / М.А. Губанов, В.С.Новиков - М.: Просвещение, 1981.
  4. Дерев'янко В.О. Ботаніка: Лабораторний практикум / В.О. Ботаніка - Кіровоград, РВЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 2006.
  5. Ковблюк М. М. Основи зоологічної номенклатури та систематики: Навчальний посібник для студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів / М.М. Ковблюк - Сімферополь: ДІАЙПІ, 2008. - 148 с.
  6. Лебединський М.М. Загальна географія в поняттях, термінах, таблицях./ М.М.Лебединський – Київ: «Логос», 1998. – 128 с.
  7. Масляк П.О. Хрестоматія з географії України: Посібник для вчителів. / П.О.Масляк, П.Г.Тищенко – К.: Ґенеза, 1994.


Допоміжна

  1. Мороз І.В., Гришко-Богменко Б.К. Ботаніка з основами екології / І.В.Мороз, Б.К. Гришко-Богменко - К.: Вища школа., 1994.
  2. Слюсарєв А.О. Біологія (навч. посібник) / А.О. Слюсарєв, В.М.Самсонов, В.М. Мухін - К.: Вища школа, 2001.
  3. Стадник О.Г. Країни світу в цифрах і фактах. Довідник географа, історика, економіста / О.Г.Стадник - Х.: Вид. група «Основа», 2004. – 288 с.
  4. Талпош В. С. Зоологія. Словник-довідник. Поняття, терміни / В.С. Талпош - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2000. - 240 с.


Інформаційні ресурси

---