Відмінності між версіями «Конспект урока№7 Ковалевой Евгении»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 55: Рядок 55:
  
 
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності
 
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності
 +
 
Тема уроку (записується на дошці)  Показ слайдів. Гіперпосилання. Анімація.  
 
Тема уроку (записується на дошці)  Показ слайдів. Гіперпосилання. Анімація.  
Мета уроку: ознайомитись можливостями використання гіперпосилань, анімації, відеоефектів та звуку.
+
 
 +
Мета уроку: ознайомитись з можливостями використання гіперпосилань, анімації, відеоефектів та звуку.
 +
 
 
IV. Викладення нового матеріалу.
 
IV. Викладення нового матеріалу.
Методи: бесіда з елементами пояснення, спостереження, демонстрація.
+
 
Послідовність слайдів під час демонстрації залежить від аудиторії (іноді деякі питання розглядаються до¬кладно, інколи навпаки, тільки згадуються, час від часу показ певного ланцюжка слайдів потрібно повторити). Ось чому слід передбачити засоби, що дають змогу орга¬нізувати розгалужений і циклічний способи перегляду презентації. У таких випадках використовують гіперпосилання. Це адреси наступного слайда або додатка, який викликатиметься на екран. На слайді гіперпоси-лання можна подати підкресленим текстом, значком або кнопкою. Клацання мишею на гіперпосиланні спричиняє перехід за вказаною в ньому адресою.
+
Послідовність слайдів під час демонстрації залежить від аудиторії (іноді деякі питання розглядаються докладно, інколи навпаки, тільки згадуються, час від часу показ певного ланцюжка слайдів потрібно повторити). Ось чому слід передбачити засоби, що дають змогу організувати розгалужений і циклічний способи перегляду презентації. У таких випадках використовують гіперпосилання. Це адреси наступного слайда або додатка, який викликатиметься на екран. На слайді гіперпосилання можна подати підкресленим текстом, значком або кнопкою. Клацання мишею на гіперпосиланні спричиняє перехід за вказаною в ньому адресою.
Таке  використання гіперпосилань дає змогу лектору під час демонст¬рації залежно від сприй¬няття матеріалу аудито¬рією самому вирішувати, коли переходити до іншо¬го слайда.
+
Таке  використання гіперпосилань дає змогу лектору під час демонстрації залежно від сприйняття матеріалу аудиторією самому вирішувати, коли переходити до іншого слайда.
Для створення гіпер¬посилань потрібно:
+
''
виділити текст або об'єкт, що має пред¬ставляти гіперпосилання;
+
Для створення гіпер¬посилань потрібно:''
 +
 
 +
- виділити текст або об'єкт, що має представляти гіперпосилання;
 
   
 
   
у меню Вставка вибрати команду Гиперссылка;
+
- у меню Вставка вибрати команду Гиперссылка;
у діалоговому вікні «Добавление гиперссылки» у спис¬ку «Связать с» вибрати тип об'єкта, на який вказу¬ватиме гіперпосилання, на центральній ділянці вік¬на задати цей об'єкт і, натиснувши на кнопку «Под¬сказка», ввести текст, що з'являтиметься під час демонстрації слайда, якщо встановити покажчик ми¬ші на гіперпосиланні.
+
 
Для переходу до певних слайдів (попереднього, наступ¬ного, першого, останнього тощо) можна скористатися гіперпосиланнями у вигляді готових кнопок. Щоб вставити їх у слайд, потрібно:
+
- у діалоговому вікні «Добавление гиперссылки» у списку «Связать с» вибрати тип об'єкта, на який вказуватиме гіперпосилання, на центральній ділянці вікна задати цей об'єкт і, натиснувши на кнопку «Подсказка», ввести текст, що з'являтиметься під час демонстрації слайда, якщо встановити покажчик миші на гіперпосиланні.
•  у меню Показ слайдов вибрати команду Управляю¬щие кнопки, а в її підменю — потрібний вид кнопки (рис. 3.14);
+
 
•  на слайді намалювати прямокутник, який буде займа¬ти кнопка;
+
''Для переходу до певних слайдів'' (попереднього, наступ¬ного, першого, останнього тощо) можна скористатися гіперпосиланнями у вигляді готових кнопок. Щоб вставити їх у слайд, потрібно:
 +
 
 +
•  у меню Показ слайдов вибрати команду Управляющие кнопки, а в її підменю — потрібний вид кнопки;
 +
 
 +
•  на слайді намалювати прямокутник, який буде займати кнопка;
 +
 
 
•  у діалоговому вікні «Настройка действия» вибрати необхідну дію.
 
•  у діалоговому вікні «Настройка действия» вибрати необхідну дію.
 
   
 
   
Щоб призначення кнопок керування не забувалося, на них можна помістити напис. Для цього слід:
+
''Щоб призначення кнопок керування не забувалося, на них можна помістити напис.'' Для цього слід:
 +
 
 
•  виділити кнопку;
 
•  виділити кнопку;
 +
 
•  з меню Вставка вибрати команду Надпись;
 
•  з меню Вставка вибрати команду Надпись;
 +
 
•  увести необхідний текст.
 
•  увести необхідний текст.
Керування показом слайдів
+
 
 +
''Керування показом слайдів''
 +
 
 
Під час демонстрації у неавтоматичному режимі для переходу до наступного слайда досить клацнути мишею на попередньому слайді.
 
Під час демонстрації у неавтоматичному режимі для переходу до наступного слайда досить клацнути мишею на попередньому слайді.
 +
 
Якщо на слайді є кнопки керування або гіперпосилання, то клацання мишею на них дає змогу переходити до заданого слайда або додатка.
 
Якщо на слайді є кнопки керування або гіперпосилання, то клацання мишею на них дає змогу переходити до заданого слайда або додатка.
При бажанні змінити заплановану послідовність пока¬зу слід клацнути на слайді правою клавішею миші і з кон¬текстного меню вибрати потрібний наступний слайд. Коман¬дою Переход послуговуються, щоб вибрати не тільки слайд за іменем, а й іншу довільну демонстрацію, ім'я якої було створено заздалегідь командою Показ слайдов — Произвольный показ. Контекстне меню дає змогу також зробити нотатки до слайда і викликати записну книжку. Під час пояснення матеріалу іноді потрібно щось до¬малювати або підкреслити на слайді. Це можна зробити за допомогою пера, на яке перетворюється покажчик ми¬ші. Для цього з контекстного меню вибирають команду Перо. Цим же меню користуються, щоб установити колір пера. Увага: зроблені пером малюнки зберіга¬ються на екрані тільки під час демонстрації слайда. На¬віть при повторному його показі вони зникають.
+
 
 +
При бажанні змінити заплановану послідовність показу слід клацнути на слайді правою клавішею миші і з контекстного меню вибрати потрібний наступний слайд. Командою Переход користуються, щоб вибрати не тільки слайд за іменем, а й іншу довільну демонстрацію, ім'я якої було створено заздалегідь командою Показ слайдов — Произвольный показ. Контекстне меню дає змогу також зробити нотатки до слайда і викликати записну книжку.
 +
 
 +
Під час пояснення матеріалу іноді потрібно щось домалювати або підкреслити на слайді. Це можна зробити за допомогою пера, на яке перетворюється покажчик миші. Для цього з контекстного меню вибирають команду Перо. Цим же меню користуються, щоб установити колір пера. Увага: зроблені пером малюнки зберігаються на екрані тільки під час демонстрації слайда. Навіть при повторному його показі вони зникають.
 
   
 
   
Ефекти анімації
+
''Ефекти анімації''
Для пожвавлення сприйняття презентаційного мате¬ріалу іноді використовують анімаційні засоби, що при пе¬реході від поточного слайда до наступного створюють ілю¬зію руху як окремих елементів слайда, так і послідовності цілих слайдів.
+
 
Анімацію окремих елементів слайда встановлюють у режимі слайдів, а послідовності — у режимі сортувальни¬ка слайдів.
+
Для пожвавлення сприйняття презентаційного матеріалу іноді використовують анімаційні засоби, що при переході від поточного слайда до наступного створюють ілюзію руху як окремих елементів слайда, так і послідовності цілих слайдів.
 +
 
 +
Анімацію окремих елементів слайда встановлюють у режимі слайдів, а послідовності — у режимі сортувальника слайдів.
 +
 
 
Щоб задати ефекти анімації для окремих елементів слайда, потрібно:
 
Щоб задати ефекти анімації для окремих елементів слайда, потрібно:
•  виділити на слайді перший елемент, для якого за¬стосовується анімація;
+
 
 +
•  виділити на слайді перший елемент, для якого застосовується анімація;
 +
 
 
•  натиснути кнопку «Эффекты анимации» на панелі інструментів форматування;
 
•  натиснути кнопку «Эффекты анимации» на панелі інструментів форматування;
•  на панелі інструментів «Эффекты анимации» натис¬нути кнопку, що відповідає потрібному ефекту ;
+
 
•  переглянути в зменшеному вигляді обраний ефект, на¬тиснувши кнопку «Просмотр анимации», що знахо¬диться в нижній частині па¬нелі «Эффекты анимации». Потім, при потребі, активі¬зувати кнопку «Настройка анимации» і зробити необ-хідні виправлення; виділити наступний елемент слайда і повторити п.п. 2—4;
+
•  на панелі інструментів «Эффекты анимации» натиснути кнопку, що відповідає потрібному ефекту ;
•  для перегляду отриманих ефектів-у повноекранному  
+
 
Вставлення звуків і фільмів
+
•  переглянути в зменшеному вигляді обраний ефект, натиснувши кнопку «Просмотр анимации», що знаходиться в нижній частині панелі «Эффекты анимации». Потім, при потребі, активізувати кнопку «Настройка анимации» і зробити необхідні виправлення; виділити наступний елемент слайда і повторити п.п. 2—4;
 +
•  для перегляду отриманих ефектів-у повноекранному
 +
 
 +
''Вставлення звуків і фільмів''
 +
 
 
Крім рисунків Clip Gallery, можна також працювати з такими видами кліпів, як звуки і фільми, кожний із яких розташований в окремій вкладці.
 
Крім рисунків Clip Gallery, можна також працювати з такими видами кліпів, як звуки і фільми, кожний із яких розташований в окремій вкладці.
До колекції кліпів входять файли двох типів: вихідні файли кліпів (містять власне кліпи) і каталоги кліпів (збе¬рігають інформацію про властивості кліпів). Із властивос¬тями будь-якого кліпа можна ознайомитися, клацнувши на його значку правою клавішею миші й обравши з кон¬текстного меню пункт Свойства. Задають властивості кліпа при доданні його до колекції з інших джерел (компакт-дисків, Інтернету).
+
 
Звуковий супровід відноситься не до якогось конкрет¬ного місцезаповнювача, а до всього слайда. Щоб вставити звук із колекції Clip Gallery у слайд, потрібно з меню Вставка активізувати команду Фильмы и звук—Звук из колекции і у вікні Clip Gallery у вкладці «Звуки» вибра¬ти бажаний кліп.
+
До колекції кліпів входять файли двох типів: вихідні файли кліпів (містять власне кліпи) і каталоги кліпів (зберігають інформацію про властивості кліпів). Із властивостями будь-якого кліпа можна ознайомитися, клацнувши на його значку правою клавішею миші й обравши з контекстного меню пункт Свойства. Задають властивості кліпа при доданні його до колекції з інших джерел (компакт-дисків, Інтернету).
 +
 
 +
Звуковий супровід відноситься не до якогось конкретного місцезаповнювача, а до всього слайда. Щоб вставити звук із колекції Clip Gallery у слайд, потрібно з меню Вставка активізувати команду Фильмы и звук—Звук из колекции і у вікні Clip Gallery у вкладці «Звуки» вибрати бажаний кліп.
 +
 
 
Якщо є бажання вставити звук із файла, що не входить до складу Clip Gallery (компакт- або жорсткий диск на власному або якому-небудь іншому комп'ютері мережі), то треба скористатися командою Вставка—Фильмы и звук—Звук из файла.
 
Якщо є бажання вставити звук із файла, що не входить до складу Clip Gallery (компакт- або жорсткий диск на власному або якому-небудь іншому комп'ютері мережі), то треба скористатися командою Вставка—Фильмы и звук—Звук из файла.
PowerPoint дає змогу самостійно записати мовний су¬провід слайда. Але тоді комп'ютер повинен мати звукову карту, мікрофон і колонки. Для записування звукового супроводу потрібно:
+
 
 +
PowerPoint дає змогу самостійно записати мовний супровід слайда. Але тоді комп'ютер повинен мати звукову карту, мікрофон і колонки.
 +
 
 +
'' Для записування звукового супроводу потрібно:''
 +
 
 
•  перейти до слайда, у який його буде записано;
 
•  перейти до слайда, у який його буде записано;
 +
 
•  у меню Вставка вибрати команду Фильмы и звук— Записать звук;
 
•  у меню Вставка вибрати команду Фильмы и звук— Записать звук;
 +
 
•  для початку записування натиснути кнопку «Запись»;
 
•  для початку записування натиснути кнопку «Запись»;
•  після завершення записування натиснути кнопку «Ос¬тановить»;
+
 
•  до поля «Название» ввести назву супроводу і натис¬нути кнопку «ОК».
+
•  після завершення записування натиснути кнопку «Остановить»;
 +
 
 +
•  до поля «Название» ввести назву супроводу і натиснути кнопку «ОК».
 +
 
 
На слайді з'являється значок, який натискують для відтворення звуку під час демонстрації.
 
На слайді з'являється значок, який натискують для відтворення звуку під час демонстрації.
Якщо на час чергової презентації мовний супровід по¬трібно відключити, слід активізувати команду Показ слай¬дов—Настройка презентации і в діалоговому вікні «Нас¬тройка презентации» ввімкнути індикативний перемикач «Без речевого сопровождения».
+
 
Вставляють фільми у слайд подібним чином. Якщо це фільм із колекції кліпів Clip Gallery, активізують команду Вставка—Фильмы и звук—Фильм из колекции, для інших джерел — команду Фильмы и звук—Фильм из фай¬ла. Після вставлення фільму розмір зображення можна змінити.
+
Якщо на час чергової презентації мовний супровід потрібно відключити, слід активізувати команду Показ слайдов—Настройка презентации і в діалоговому вікні «Настройка презентации» ввімкнути індикативний перемикач «Без речевого сопровождения».
 +
 
 +
Вставляють фільми у слайд подібним чином. Якщо це фільм із колекції кліпів Clip Gallery, активізують команду Вставка—Фильмы и звук—Фильм из колекции, для інших джерел — команду Фильмы и звук—Фильм из файла. Після вставлення фільму розмір зображення можна змінити.
 +
 
 
V. Закріплення вивченого матеріалу.  
 
V. Закріплення вивченого матеріалу.  
Методи: бесіда
+
 
Форма роботи: фронтальна.
+
 
Дайте відповідь на запитання:
 
Дайте відповідь на запитання:
 
1.    Який принцип дії гіперссилки?
 
1.    Який принцип дії гіперссилки?

Версія за 19:14, 4 листопада 2008

Тема уроку: Інтерактивні презентації (реалізація переходів між слайдами за допомогою гіперпосилань і системи навігації). Анімація та звук на слайдах. Налагодження презентації. Підготовка презентації до друку.

Мета заняття:

Навчальна: сформувати знання про особливості роботи в презентаціях, ознайомити з клавішами навігації, дати поняття про слайд-зміст, про можливість використання аудіо-, відеоефектів, звуків.

Виховна: виховувати культуру праці, працелюбність, бережне відношення до майна;

Розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам`ять, мислення.

ТИП УРОКУ: лекція

ПЛАН

1. Організаційна частина..................................................................2 хв.

2. Перевірка раніше вивченого матеріалу...................................................3 хв.

3.Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності.................5 хв.

4. Викладення нового матеріалу...........................................................25 хв.

5. Закріплення вивченого матеріалу........................................................5 хв.

8. Завдання для виконання дома............................................................2 хв.

9. Закінчення уроку.......................................................................3 хв.

                                                         ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація і перевірка готовності учнів до роботи.

II. Повторення раніше вивченого матеріалу

Запитання для актуалізації знань по темі:

Закінчіть речення:

 Комп'ютерні презентації використовують для ...

 Презентація - це...

 Комп'ютерні презентації створює програма...

 Програма РоwerРоіnt завантажується через ...

 Вийти з програми РоwerРоіnt можна через...

 До слайда можна вставляти ...

 Слайд можна редагувати ...


ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності

Тема уроку (записується на дошці) Показ слайдів. Гіперпосилання. Анімація.

Мета уроку: ознайомитись з можливостями використання гіперпосилань, анімації, відеоефектів та звуку.

IV. Викладення нового матеріалу.

Послідовність слайдів під час демонстрації залежить від аудиторії (іноді деякі питання розглядаються докладно, інколи навпаки, тільки згадуються, час від часу показ певного ланцюжка слайдів потрібно повторити). Ось чому слід передбачити засоби, що дають змогу організувати розгалужений і циклічний способи перегляду презентації. У таких випадках використовують гіперпосилання. Це адреси наступного слайда або додатка, який викликатиметься на екран. На слайді гіперпосилання можна подати підкресленим текстом, значком або кнопкою. Клацання мишею на гіперпосиланні спричиняє перехід за вказаною в ньому адресою. Таке використання гіперпосилань дає змогу лектору під час демонстрації залежно від сприйняття матеріалу аудиторією самому вирішувати, коли переходити до іншого слайда. Для створення гіпер¬посилань потрібно:

- виділити текст або об'єкт, що має представляти гіперпосилання;

- у меню Вставка вибрати команду Гиперссылка;

- у діалоговому вікні «Добавление гиперссылки» у списку «Связать с» вибрати тип об'єкта, на який вказуватиме гіперпосилання, на центральній ділянці вікна задати цей об'єкт і, натиснувши на кнопку «Подсказка», ввести текст, що з'являтиметься під час демонстрації слайда, якщо встановити покажчик миші на гіперпосиланні.

Для переходу до певних слайдів (попереднього, наступ¬ного, першого, останнього тощо) можна скористатися гіперпосиланнями у вигляді готових кнопок. Щоб вставити їх у слайд, потрібно:

• у меню Показ слайдов вибрати команду Управляющие кнопки, а в її підменю — потрібний вид кнопки;

• на слайді намалювати прямокутник, який буде займати кнопка;

• у діалоговому вікні «Настройка действия» вибрати необхідну дію.

Щоб призначення кнопок керування не забувалося, на них можна помістити напис. Для цього слід:

• виділити кнопку;

• з меню Вставка вибрати команду Надпись;

• увести необхідний текст.

Керування показом слайдів

Під час демонстрації у неавтоматичному режимі для переходу до наступного слайда досить клацнути мишею на попередньому слайді.

Якщо на слайді є кнопки керування або гіперпосилання, то клацання мишею на них дає змогу переходити до заданого слайда або додатка.

При бажанні змінити заплановану послідовність показу слід клацнути на слайді правою клавішею миші і з контекстного меню вибрати потрібний наступний слайд. Командою Переход користуються, щоб вибрати не тільки слайд за іменем, а й іншу довільну демонстрацію, ім'я якої було створено заздалегідь командою Показ слайдов — Произвольный показ. Контекстне меню дає змогу також зробити нотатки до слайда і викликати записну книжку.

Під час пояснення матеріалу іноді потрібно щось домалювати або підкреслити на слайді. Це можна зробити за допомогою пера, на яке перетворюється покажчик миші. Для цього з контекстного меню вибирають команду Перо. Цим же меню користуються, щоб установити колір пера. Увага: зроблені пером малюнки зберігаються на екрані тільки під час демонстрації слайда. Навіть при повторному його показі вони зникають.

Ефекти анімації

Для пожвавлення сприйняття презентаційного матеріалу іноді використовують анімаційні засоби, що при переході від поточного слайда до наступного створюють ілюзію руху як окремих елементів слайда, так і послідовності цілих слайдів.

Анімацію окремих елементів слайда встановлюють у режимі слайдів, а послідовності — у режимі сортувальника слайдів.

Щоб задати ефекти анімації для окремих елементів слайда, потрібно:

• виділити на слайді перший елемент, для якого застосовується анімація;

• натиснути кнопку «Эффекты анимации» на панелі інструментів форматування;

• на панелі інструментів «Эффекты анимации» натиснути кнопку, що відповідає потрібному ефекту ;

• переглянути в зменшеному вигляді обраний ефект, натиснувши кнопку «Просмотр анимации», що знаходиться в нижній частині панелі «Эффекты анимации». Потім, при потребі, активізувати кнопку «Настройка анимации» і зробити необхідні виправлення; виділити наступний елемент слайда і повторити п.п. 2—4; • для перегляду отриманих ефектів-у повноекранному

Вставлення звуків і фільмів

Крім рисунків Clip Gallery, можна також працювати з такими видами кліпів, як звуки і фільми, кожний із яких розташований в окремій вкладці.

До колекції кліпів входять файли двох типів: вихідні файли кліпів (містять власне кліпи) і каталоги кліпів (зберігають інформацію про властивості кліпів). Із властивостями будь-якого кліпа можна ознайомитися, клацнувши на його значку правою клавішею миші й обравши з контекстного меню пункт Свойства. Задають властивості кліпа при доданні його до колекції з інших джерел (компакт-дисків, Інтернету).

Звуковий супровід відноситься не до якогось конкретного місцезаповнювача, а до всього слайда. Щоб вставити звук із колекції Clip Gallery у слайд, потрібно з меню Вставка активізувати команду Фильмы и звук—Звук из колекции і у вікні Clip Gallery у вкладці «Звуки» вибрати бажаний кліп.

Якщо є бажання вставити звук із файла, що не входить до складу Clip Gallery (компакт- або жорсткий диск на власному або якому-небудь іншому комп'ютері мережі), то треба скористатися командою Вставка—Фильмы и звук—Звук из файла.

PowerPoint дає змогу самостійно записати мовний супровід слайда. Але тоді комп'ютер повинен мати звукову карту, мікрофон і колонки.

Для записування звукового супроводу потрібно:

• перейти до слайда, у який його буде записано;

• у меню Вставка вибрати команду Фильмы и звук— Записать звук;

• для початку записування натиснути кнопку «Запись»;

• після завершення записування натиснути кнопку «Остановить»;

• до поля «Название» ввести назву супроводу і натиснути кнопку «ОК».

На слайді з'являється значок, який натискують для відтворення звуку під час демонстрації.

Якщо на час чергової презентації мовний супровід потрібно відключити, слід активізувати команду Показ слайдов—Настройка презентации і в діалоговому вікні «Настройка презентации» ввімкнути індикативний перемикач «Без речевого сопровождения».

Вставляють фільми у слайд подібним чином. Якщо це фільм із колекції кліпів Clip Gallery, активізують команду Вставка—Фильмы и звук—Фильм из колекции, для інших джерел — команду Фильмы и звук—Фильм из файла. Після вставлення фільму розмір зображення можна змінити.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Дайте відповідь на запитання: 1. Який принцип дії гіперссилки? 2. Яким чином можна змінити появу тексту? 3. Як можна вставити музичний супровід? 4. Як Ви розумієте поняття довільного показу слайдів?


VII. Завдання для виконання дома Вивчити матеріал по темі, підготуватися до практичної роботи. VIII. 3акінчення уроку. Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків. Приведення в порядок робочих місць.