Відмінності між версіями «Кодеки, стандартизовані ETSI»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: <div style="background: #33ccff"> '''Технологія VoIP''' >> '''[[Розділ_3._Передача_мови_по_IP-мережі|Розділ 3. Пе...)
 
 
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
<div style="background: #33ccff">  
 
<div style="background: #33ccff">  
center>
+
<center>
 
----
 
----
 
[ [[Кодек_G.729|<< 3.3.5 Кодек G.729]] ]
 
[ [[Кодек_G.729|<< 3.3.5 Кодек G.729]] ]

Поточна версія на 04:26, 20 листопада 2010

3.4 Кодеки, стандартизовані ETSI
У рамках діяльності Європейського інституту ETSI стандартизовані вузькосмугові кодеки для застосування в системах мобільного зв'язку (GSM).
Специфікації кодека GSM Full Rate, відомого також як GSM 06.10, затверджені у 1987р. Це перший і, швидше за все, найбільш відомий з вузькосмугових кодеків, застосовуваний у мільйонах мобільних телефонів по всьому світу. Забезпечує хорошу якість і стійку роботу в умовах фонового шуму (оцінка MOS порядку 3.7 в умовах без шуму). Кодуються кадри тривалістю 20 мс, утворюючи цифровий потік зі швидкістю 13 Кбіт / с. Кодек не вимагає високої продуктивності процесора - необхідно тільки 4.5 MIPS для дуплексної реалізації. Кодек дуже важливий для некомерційних проектів в області IP-телефонії, особливо-для проектів, пов'язаних з відкритим поширенням вихідних текстів ПЗ (open source), завдяки можливості безкоштовного ліцензування. Такі проекти сьогодні можуть використовувати тільки кодеки GSM FR і G.711, а також АДІКМ.
Існують також специфікації кодеків GSM Half Rate, прийняті в 1994 році, і GSM Enhanced Full Rate, прийняті в 1995 році. Характеристики цих кодеків перевершують характеристики початкового варіанту, описаного вище, однак алгоритми вимагають більшої продуктивності процесора (до 30 MIPS). У додатках IP-телефонії вони, з різних причин, поширення поки не отримали.
Розгляд кодеків було б неповним, якби, поряд зі специфікованою ITU-T і ETSI, не були згадані і т.зв. нестандартні кодеки. Сьогодні в додатках VolP, крім кодеків, що пройшли процедури міжнародної стандартизації в ITU-T і ETSI, в продуктах ряду фірм-виробників застосовуються також нестандартні внутріфірмові алгоритми. Такі алгоритми часто ліцензуються для використання у продуктах інших компаній. В якості прикладів можна назвати такі кодеки, як Lucent / Elemedia SX7003P, що має дуже хороші характеристики на помірному обчислювальної складності, і Voxware RT24, який передбачає наднизьку (2.4 Кбіт / с) швидкість передачі інформації при збереженні досить гарної якості мови (оцінка MOS близько 3.2 ).


--Козінцев Олексій 36 гр. 04:24, 20 листопада 2010 (EET)