Відмінності між версіями «Глосарій курсу "Математика" (спеціальність "Початкова освіта")»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: ---- Повернутися на сторінку Навчальний курс "Математика" (спеціальність "Початкова...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
<b><font face="Comic Sans MS" color="red" size="5">А</font></b>
  
 +
'''Аксіома'''
  
 +
1) вихідне положення, самоочевидний принцип. В дедуктивних наукових теоріях аксіомами називають основні вихідні положення чи твердження якоїсь теорії, що приймаються без доведень, і з яких шляхом дедукції, тобто чисто логічними засобами, одержують весь інший її зміст.
  
 +
2) те, що не потребує жодних доведень.
 +
 +
3) аксіома – це твердження, заперечення якого, заперечує основи логічного мислення.
 +
 +
'''Алгебра''' – розділ математики, що вивчає властивості дій над різноманітними величинами і розв’язки рівнянь, пов’язаних з цими діями.
 +
 +
'''Арифметика''' (від грецького arithmos – число) – наука, що вивчає дії над цілими числами, вчить розв’язувати задачі, які зводяться до додавання, віднімання, множення і ділення цих чисел.
 +
 +
'''Арифметична прогресія''' – це послідовність дійсних чисел, у котрій кожен наступний елемент відрізняється від попереднього на фіксовану величину.
 +
 +
<b><font face="Comic Sans MS" color="red" size="5">В</font></b>
 +
 +
'''Вектор''' – це величина, яка характеризується числовим значенням і напрямком.
 +
 +
'''Випадкова подія''' – подія, яка при заданих умовах може як відбутись, так і не відбутись, при чому існує визначена ймовірність p (0 ≤ p ≤ 1) того, що вона відбудеться при заданих умовах.
 +
'''
 +
Відрізок''' – множина точок на прямій, що складається з двох заданих точок A і B, і точок, що лежать між ними. Позначення: AB.
 +
 +
<b><font face="Comic Sans MS" color="red" size="5">Г</font></b>
 +
'''Геометрична прогресія''' – це послідовність чисел, таких що відношення будь-якого елемента послідовності до попереднього є сталим числом, яке називається знаменником прогресії.
 +
 +
'''Геометрія''' – розділ математики, наука про просторові форми.
 +
 +
'''Гіпотенуза''' – сторона прямокутного трикутника, що лежить напроти прямого кута.
 +
 +
<b><font face="Comic Sans MS" color="red" size="5">Д</font></b>
 +
'''Дійсні числа''' – числова система, яка містить в собі раціональні числа і, в свою чергу, міститься у комплексних числах. Дійсні числа можна додавати, віднімати, множити і ділити (окрім ділення на нуль), і для них спроваджуються всі правила арифметики (комутативність, асоціативність, дистрибутивність, і т.д.). Але на відміну від раціональних чисел, вони також замкнені відносно операції граничного переходу. Тому дійсні числа належать до підвалин математичного аналізу.
 +
 +
'''Дроби''' – це один із способів представлення раціональних чисел у формі a / b, де a, b – цілі числа. a називається чисельником, а b – знаменником дробу. Знаменник дробу не може дорівнювати нулеві.
 +
 +
<b><font face="Comic Sans MS" color="red" size="5">Й</font></b>
 +
'''Ймовірність''' – числова характеристика можливості того, що випадкова подія відбудеться в умовах, які можуть бути відтворені необмежену кількість раз.
  
  

Версія за 21:15, 12 листопада 2016

А

Аксіома

1) вихідне положення, самоочевидний принцип. В дедуктивних наукових теоріях аксіомами називають основні вихідні положення чи твердження якоїсь теорії, що приймаються без доведень, і з яких шляхом дедукції, тобто чисто логічними засобами, одержують весь інший її зміст.

2) те, що не потребує жодних доведень.

3) аксіома – це твердження, заперечення якого, заперечує основи логічного мислення.

Алгебра – розділ математики, що вивчає властивості дій над різноманітними величинами і розв’язки рівнянь, пов’язаних з цими діями.

Арифметика (від грецького arithmos – число) – наука, що вивчає дії над цілими числами, вчить розв’язувати задачі, які зводяться до додавання, віднімання, множення і ділення цих чисел.

Арифметична прогресія – це послідовність дійсних чисел, у котрій кожен наступний елемент відрізняється від попереднього на фіксовану величину.

В

Вектор – це величина, яка характеризується числовим значенням і напрямком.

Випадкова подія – подія, яка при заданих умовах може як відбутись, так і не відбутись, при чому існує визначена ймовірність p (0 ≤ p ≤ 1) того, що вона відбудеться при заданих умовах. Відрізок – множина точок на прямій, що складається з двох заданих точок A і B, і точок, що лежать між ними. Позначення: AB.

Г Геометрична прогресія – це послідовність чисел, таких що відношення будь-якого елемента послідовності до попереднього є сталим числом, яке називається знаменником прогресії.

Геометрія – розділ математики, наука про просторові форми.

Гіпотенуза – сторона прямокутного трикутника, що лежить напроти прямого кута.

Д Дійсні числа – числова система, яка містить в собі раціональні числа і, в свою чергу, міститься у комплексних числах. Дійсні числа можна додавати, віднімати, множити і ділити (окрім ділення на нуль), і для них спроваджуються всі правила арифметики (комутативність, асоціативність, дистрибутивність, і т.д.). Але на відміну від раціональних чисел, вони також замкнені відносно операції граничного переходу. Тому дійсні числа належать до підвалин математичного аналізу.

Дроби – це один із способів представлення раціональних чисел у формі a / b, де a, b – цілі числа. a називається чисельником, а b – знаменником дробу. Знаменник дробу не може дорівнювати нулеві.

Й Ймовірність – числова характеристика можливості того, що випадкова подія відбудеться в умовах, які можуть бути відтворені необмежену кількість раз.



Повернутися на сторінку Навчальний курс "Математика" (спеціальність "Початкова освіта")