Markarap

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

1. BMP

Формат bmp ( BitMaP – бітова карта) представляє собою необроблене (в основному) стисле растрове зображення, яке досить легко читається і виводиться в ОС Windows за допомогою спеціальних функцій API.

BMP файл зберігає графіку у форматі, який називається апаратно-незалежним растром (DIB від англ. Device Independent Bitmap). BMP включає в себе прямокутну сітку пікселів. Містить назву файлу (ідентифікатор побітового відображення, розмір файлу, ширину, висоту, колір і стартову точку даних побітового відображення) і пікселі побітового відображення, причому кожен з певним кольором. В залежності від кількості бітів на пиксель, визначеного у заголовку, файли BMP можуть містити різні рівні глибини кольору на піксел.

Усі різновиди формату bmp умовно можна поділити на два типа: палітрові та безпалітрові. Тобто використовується в даному форматі палітра чи ні. Слід зауважити, що палітра може бути навидь у безпалітрових форматах, однак, вона не використовується. У безпалітрових bmp колір визначається з тих бітів, які йдуть у файлі, починаючи з деякого міста. У палітрових кожен байт описує один або декілька пікселів, причому значення байта – це індекс коліла в палітрі

2. JPG

JPG - це формат зображень, призначений для зберігання стислих цифрових зображень. Особливо добре він підходить для фотографій. Файл з розширенням JPG - це теж саме, що і JPEG. Термін JPEG – це скорочення від «Спільна група експертів фотографії» (Joint Photographic Experts Group), оскільки це назва комітету, який розробив формат. JPEG зображення не обмежені певною кількістю кольорів. Таким чином, формат JPEG краще для стиснення фотографій.

JPEG заснований на 24-бітної кольорової палітри і підтримує 16,7 млн. кольорів. Однак це формат стиснення з втратами, а це означає, що частина інформації втрачається при стисненні. Ступінь стиснення може бути в діапазоні від 10:1 до 20:1, і більшість графічних прикладних програм (наприклад, Adobe Photoshop) дозволяють вибрати ступінь стиснення.

3. GIF

GIF (англ. Graphics Interchange Format — «формат для обміну зображеннями») — популярний формат графічних зображень. Файл-зображення, яке може містити до 256 індексованих кольорів. Колірна палітра може бути встановленим набором кольорів або адаптуватися під кольору в зображенні. Файл являється не маючим втрат форматом - це означає, що чіткість зображення не порушується стисненням GIF.

Файли GIF є стандартним форматом веб-графіки, особливо маленькіх зображеннь і зображенняь що містять текст, наприклад, клавіші навігації. Тим не менш зображення JPEG (.JPG) більше підходять для демонстрації фотографій, оскільки не обмежуються певним набором відображуваних кольорів.

Зображення GIF можуть бути анімованими і зберігатися в якості «анімованих GIF», що часто застосовується для демонстрації базової анімації на веб-сайтах. Також можуть включати в себе прозорі пікселі, що дає можливість змішувати їх з іншими фоновими кольорами.

4. PNG

PNG (англ. portable network graphics) – растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат за алгоритмом Deflate. Як і GIF файл, він містить бітову карту індексованих кольорів із стисненням без втрат, але без обмежень авторського права, зазвичай використовується для зберігання графіки для веб-зображень.

Формат PNG був створений у відповідь на обмеження формату GIF, в першу чергу збільшити підтримку кольору і забезпечити формат зображення без патентної ліцензії. Крім того, в той час як зображення GIF підтримує тільки повністю непрозорі або повністю прозорі пікселі, PNG зображення може включати в себе 8-бітний канал прозорості, що дозволяє кольорам зображень поступово змінюватися від непрозорого до прозорого.

.PNG зображення не можуть бути анімовані, наприклад, як зображення у форматі .GIF. Тим не менш, схожий формат .MNG може бути анімованими. Формат .PNG не забезпечує підтримку кольору CMYK, тому що він не призначений для використання з професійною графікою. Спочатку тільки Netscape Navigator і Microsoft Internet Explorer підтримували файл .PNG, але сьогодні кожен веб-браузер може читати формат правильно.

5. CDR

CDR - файл проекту, створений в програмі CorelDRAW, який містить векторне зображення або растровий малюнок. Даний формат файлу розроблений компанією Corel для використання у власних програмних продуктах. CDR файли можна також відкрити програмою Corel Paint Shop Pro. Оскільки формат еволюціонує, більш нові версії часто не підтримуються старим програмним забезпеченням, тому для кращої сумісності при обміні файлами CDR компанія Corel рекомендує зберігати їх у форматі CorelDRAW версії 9.0 або пізнішої.

Так як формат CDR пропрієтарний, він не підтримується багатьма сторонніми програмами, призначеними для редагування зображень. Однак з допомогою вільного конвертора uniconvertor можлива конвертація у вільні формати, наприклад в SVG. Крім того, для відкриття файлу CDR можна використовувати вільні редактори sK1 і Inkscape, а для версії 10 і більш ранній - пропрієтарний Adobe Illustrator.

Порівняння форматів

Формат BMP JPG GIF PNG CDR
Тип Растрове Растрове Растрове Рвстрове Векторне
Розмір 595Kb 57Kb 92Kb 267Kb 266Kb
Кольори 2^24 2^24 256 2^24 усі кольори
Анімація Немає Немає Є Немає Є
Стиснення Неможливо Можливо Можливо Можливо Можливо
Прозорість Відсутня Відсутня Присутня Присутня Присутня
Зображення посилання посилання посилання посилання посилання

Використана література