Чи допомагає мені самовиражитись, самореалізуватись сучасна субкультура (Мусієнко)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Перехід до відкритості, скасування багатьох колишніх ідеологічних обмежень і заборон призвели до інтенсивної плюралізації духовного життя українського суспільства, зумовили розмаїття стилів життєвлаштування. Швидкі й неоднозначні зміни останнього часу зумовили проникнення і розвиток в Україні різних течій та субкультур із Заходу та Сходу, відродження багатоманітності духовних надбань різних епох та регіонів1 .

Українське суспільство, як і будь-яке інше, не існує ізольовано, у замкненому просторі, воно зазнає впливу та взаємопроникнення різних культурних традицій. Відбувається процес трансформації суспільних відносин під впливом інтеграційних процесів, взаємодії різних культур, змінюється система пріоритетів і цілей. Це, зокрема, проявляється у змінах мети, засобів її досягнення, ціннісних орієнтацій і поведінкової моралі особистості .

У цьому сенсі на особливу увагу заслуговують процеси, які відбуваються у молодіжному середовищі. Адже саме молоді люди є тим матеріалом, що найбільше піддається зовнішнім впливам. Вони, як правило, не обтяжені суперечливим досвідом минулого з притаманними йому ціннісними і поведінковими установками. Молодь, яка визначає майбутнє будь-якого суспільства, вже сьогодні істотно впливає на його змістовні характеристики.

19 березня 2009 року в Київському Університеті імені Богдана Грінченка відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сучасна субкультура та її вплив на формування життєвих орієнтацій молоді», в якій взяли участь представники вищих навчальних закладів України та Києва, зокрема: Національного університету імені Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка та інших.

Мені не допомагають самореалізуватись сучасні субкультури, так як молодь в ХХІ столітті шукають простих рішень, і тому вони впевнені, що стати готом чи емо набагато простіше чим долати труднощі. --Марина Мусієнко 13:28, 28 лютого 2012 (EET)