Чипсет AMD A88X. CПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП
Amd-a88x-fm2-socket-logo-100x.png

Чіпсети AMD А-серії розкривають весь потенціал гібридних процесорів AMD і доступні в різних конфігураціях вводу/виводу. Використовуючи чіпсет А88Х, можна навіть одночасно запускати подвійні дискретні відеокарти в конфігурації технології AMD CrossFire.

AMD A88X є флагманським чіпсетом для платформи FM2 +. A88X-GAMER і CROSSBLADE RANGER пропонують схожу функціональність, реалізовану в рамках можливостей використовуваного набору логіки.

Сам чіпсет дозволяє реалізувати на платі до чотирьох портів USB 3.0 і до восьми конекторів SATA 3.0. Але екстреної необхідності в шині PCI-Express 3.0 немає - всі існуючі відеокарти обратно сумісні з попередньою шиною PCI-Express 2.0, потенціалу якої може не вистачити, якщо ви вирішили зібрати конфігурацію на базі трьох-чотирьох відеокарт. І, найцікавіше, горезвісне PCI Express 3.0 буде підтримуватися тільки при встановленні відповідного процесора, тобто AMD Kaveri. Встановлюючи існуючі рішення для сокета FM2 - залишитеся без її підтримки. За нинішніми мірками такої кількості інтерфейсів цілком достатньо, але при бажанні виробник заліза завжди може їх збільшити за рахунок використання сторонніх контролерів. Також A88X має підтримкою чотирьох ліній PCI Express 2.0.

Чіпсет дуже схожий на А85Х. У чіпсеті заявлена ​​нова версія XHCI для забезпечення кращої сумісності з периферією та підвищеної стабільності. Як правило, такі невеликі зміни розцінюються як удосконалення попереднього продукту, а не оновлення, варте створення нової моделі.


Порівняння блок-схем чіпсетів А85Х та А88Х


A85x.jpg A88x socket fm2 001.png