Структура мережі на основі технологій WiMAX.
Структура мережі на основі технологій WiMAX
Мережа WIMAX за своєю архітектурою будується подібно мережі. По місту встановлюється мережу базових станцій (BS). Кожна базова станція за схемою "точка - батоточка" може обслуговувати за допомогою всеспрямованих антен групу будівель в радіусі 6-8 км, формуючи Пріца подобу комірки стальніці. При необхідності звязку між віддаленіі комірки базові станції можуть мати спрямовані антени і виконувати роль ретрансляторів за схемою "точка-точка" по радіоканалу на на відстаннях до 50-ти км. За допомогою ретрансляторів можна створювати регіональні мережі, які можуть складатися ніби з острівців локальних мереж. Доступ до глобальних мереж наприклад загальноміських регіональним або інтернет мереж забезпечується тим що або кожна базова станція або одна з них до якої череж ретранслятори або спрямовані антени мають доступ всі інші базові станції, підключаються провідним зєднанням або оптоволоконним до магістральної мережі. Такі базові стнцію називають точкою доступу до магістралі Backhaul.
Антени базових станцій можуть бути встановлені не тільки на щоглах а й на дахах високих будівель. На першому етапі на обслуговуючих будівлях встановлюються фіксовані зовнішні антени, які підключаються до блоку трансівера - станціїї клієнтам (SS). Що знаходиться всередині будівлі. У блоці трансівера є стандартні провідні Ethernet - інтерфейсі для підключення обладнання клієнтів. Ноутбуки що знаходяться всередині будівлі що підтримують бездротовий стандарт 802.11, мають в будівлі спілну точку доступу (хотспот). Для організації виходу в зовнішню мережі трафіку користувачів від різного устаткування обєднуються за допомогою мультиплексора, вихід якого підключається до блоку трансівера клієнтів і далі передається по мережі WIMAX.
Від базової станції трафік по Ethernet або SDH підключається до міської магістральної мережі по кабельному зєднанні або по оптичній лінії. Структура мережі може бути комірчастої. У цьому випадку може знадобитися лише одна базова станція, підключена до магістралі, і передача інформації від віддалених станцій корітсувачів буде здійснюватися послідовно: від станції користувача до найближчої сусідньої, від неї до наступної і далі впритул до базової станції. Станції користувачів у такій мережі виконують функції ретрансляторів одночасно зі своїм прямим Завдання обслуговування клієнтів. У випадку зайнятості сусідньої станції користувача трафік може бути спрямованим іншим маршрутизатором через інших корістуаць станції що мають вільний частотний ресурс. Пошук вільних маршрутів вимагає значно більше можливостей мереж, тому такий варіант побудови мережі в даний час розглядається як опціональній.