Стаття учня до проекту "Розваги в Німеччині (гра Mafia)"
Зміст
Назва проекту
Німецький варіант гри "Мафія"
Автори проекту
Група 1 (Студіозус Придуманий, Імаджінарій Навченко, Містер Невервінтер)
Тема дослідження
Гра "Die Werwölfe von Düsterwald"
Мета дослідження
Дослідити історію виникнення й правила гри. Підібрати лексику й кліше, які, на нашу думку, часто використовуються під час гри.
Результати дослідження
Історія
Die Werwölfe von Düsterwald (franz. Les loups-garous de Thiercelieux) – це популярна в Німеччині покрокова психологічна гра, розроблена Philippe des Phallières і Hervé Marly з ілюстраціями Alexios Tjoyas. В основу цієї гри лягла відома гра "Мафія", вигадана в 1986 році студентом факультету психології Московського державного університету Дмитром Давидовим.
Правила
Ходом гри керує ведучий. Спочатку він розподіляє ролі. Кожен гравець отримує гральну карту, на якій зображено певний символ. Потрібно поглянути на неї так, щоб інші не помітили, який символ зображено на карті. Гра ділиться на дві фази: день і ніч. Уночі всі гравці заплющують очі, і лише та особа або група, чия роль наразі активна може їх відкрити. Гра базується на чесності гравців. Якщо грати нечесно, зміст втрачається.
Вночі перевертні жестами домовляються між собою, хто з жителів міста (Дюстервальду або Темнолісся) має загинути. Уранці ведучий оголошує ім’я жертви й починається обговорення. Так звана громада радиться стосовно того, хто б міг бути перевертнем, і в кінці дня шляхом голосування всаджує підозрюваному срібну кулю межи очі.
Завдання обох сторін (жителів і перевертнів) – усунути команду противника. Мирним потрібно вбити усіх перевертнів, а перевертням достатньо зрівняти кількість мирних жителів зі своєю. Вважається, що в такому разі жителі не зможуть через однакову кількість голосів вбити перевертня вдень, а перевертні вночі можуть убити жителя. Тому далі змісту грати немає.
Крім перевертнів і жителів є й інші персонажі, які також належать до "хороших" (жителів):
Додаткові ролі
Ворожка: може щоночі дізнаватися роль одного з жителів міста. Найважливіший персонаж для громади. Але їй не варто розкривати свою роль удень, оскільки перевертні його зразу ж уб’ють.
Відьма: дізнається вночі після вбивства, хто жертва, і може врятувати її або отруїти когось, кого вона вважає перевертнем.
Амур: вибирає двох закоханих. Якщо помре один, то помре й інший. Закохані знають один одного.
Мисливець: якщо його вбивають, може забрати когось із собою.
Маленька дівчинка: може моргнути вночі, і таким чином спробувати дізнатися, хто перевертень.
Крадій: може вибрати одну з карт, що залишилися (якщо залишилося 2 перевертня, обов’язково має вибрати саме перевертня).
Висновки
Гра побудована за тим же принципом зміни дня й ночі, що й оригінальна гра "Мафія", але в ній є безліч моментів, що утворюють абсолютно іншу атмосферу. Саме в цьому й відчувається німецьке походження гри. Зокрема, це стосується складної системи ролей і цікавого нововведення – пари закоханих. На нашу думку, ця гра чудово підійшла б для розвитку мовленнєвих навичок у студентів нашої групи.
Корисні ресурси
Стаття на SpieleWiki (німецькою)
Відео про правила гри (німецькою)
Сторінка проекту Портфоліо з теми "Розваги в Німеччині (гра Mafia)" Рижика Олександра Віталійовича
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка