Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Петрової Анни
Париж
Cтолиця республіки Франції розташувалася в регіоні Іль-де-Франс, північна частина держави. Вона лежить на лівому і правому березі Сени. Адміністративно Париж поділений на 20 округів. Перший округ розташований в центрі, далі за годинниковою стрілкою – спіралі розходяться інші округи.
Зміст
Населення Парижа
Населення столиці становить 2 196 936 осіб без урахування околиць. Варто зазначити, що Париж – це місце зіткнення культур. Тут проживає більше 350 000 іноземців-іммігрантів з Алжиру, Марокко, Китаю, Португалії. Що стосується віросповідання, то 80% населення міста – християни, 15% – мусульмани.
Клімат
Зима в Парижі Метеоспостереження в Парижі ведуться безперервно, починаючи з 1873 року, з метеостанції в парку Монсурі. Париж розташований у зоні помірного клімату. Близькість до моря сприяє проникненню теплих і вологих повітряних мас, а вторгнення холодного континентального повітря відбувається найчастіше з півночі й північного сходу. Середня річна температура становить 12,0 °C, найхолодніший місяць — січень (4,7 ° С), найспекотніший — липень або серпень (20 ° С), середня річна кількість опадів — 600 мм. Найбільш дощовий місяць — травень (64,9 мм), найменша кількість опадів випадає в лютому — 43,7 мм . За багаторічними спостереженням, на рік припадає 111 дощових днів, 18 днів — зливові дощі з грозами, 11 днів у році випадають опади у вигляді снігу[10]. Мікроклімат Парижа, обумовлений скупченістю і забрудненням, відрізняється температурою повітря (в середньому на 2 °C вище середньої температури по регіону, різниця може доходити до 10 °C), зниженою вологістю, меншою світлістю в денний час і світлішими ночами. Напрямок панівного вітру відповідно до рози вітрів, побудованої за даними спостережень станції Météo-France — південно-західний.
Найспекотнішим за історію метеоспостережень днем у Парижі було 28 липня 1947 року, коли відмітки термометрів піднялися до 40,4 °C[11]. Найнижча температура була зареєстрована 10 грудня 1879 року — −23,9 °C[10]. Найрізкіша зміна температури протягом 24 годин — 31 грудня 1978 року: температура впала з +12 °C до −10 °C. Найсильніший вітер — 169 км / год, грудень 1999 (див. також fr:Tempêtes de fin décembre 1999 en Europe). Зниження температури нижче 0 С вважається холодом, а нижче-10 С — екстремальним холодом, в цей період мобілізуються соціальні служби міста для допомоги бездомним.
Визначні місця Парижу
Ейфелева вежа
Ейфелева вежа - найбільш впізнавана Архітектурна пам'ятка Парижа, всесвітньо відома як символ Франції, названа на честь свого конструктора Густава Ейфеля і є місцем паломництва туристів. Сам конструктор називав її просто - 300-метровою баштою. У 2006 році на вежі побувало 6719200 чоловік, а за всю Її історію - понад 250 мільйонів чоловік, що робить вежу найбільш відвідуваною пам'яткою світу. Ейфелева вежа в Парижі замислювалася як тимчасова споруда - вона служила вхідною аркою Паризької Всесвітньої виставки 1889 року. Вежу планувався знести через 20 років після виставки, але її врятували радіоантени, встановлені на самому верху, - це була епоха впровадження радіо.
Лувр
Луврский музей у Парижі - це найвідоміший музей Парижа, найпопулярніший музей світу, а заодно і третій за величиною. Лувр розташований на правому березі річки Сени в 1-му муніципальному окрузі Парижа, де в будівлі Луврського палацу на площі 60,6 тис. кв.м. виставляється близько 35 тис. предметів, створених у період з 6-го тисячоліття до н. е.. до XIX століття н. е..
Вежа Монпарнас
Вежа Мен-Монпарнас, або просто Вежа Монпарнас, - 210-метровий офісний хмарочос, розташований у паризькому районі Монпарнас. Його побудували в 1969-1972 роках, і хмарочос став відразу об'єктом сильної критики за свій потворний вигляд. У результаті відразу після закінчення будівництва в Парижі заборонили будувати висотні будівлі в міській межі.
Тріумфальна арка
Тріумфальна арка - монумент в Парижі, розташований в центрі Майдану Шарля-де-Голля (або Площі Зірки) в західній частині Єлісейських полів. Цей пам'ятник спорудили на честь тих, хто бився за Францію. На внутрішній і верхній частинах вибиті імена генералів і назви воєн. Внизу розташована могила невідомого солдата на честь загиблих в Першу світову війну.
Площа Бастилії
Площа Бастилії - площа в Парижі, на якій знаходилася в'язниця Бастилія, захоплена 14 липня 1789 року і остаточно зруйнована до 14 липня 1790 року під час Великої французької революції, і тепер Бастилією називають площу.
У центрі площі височіє Липнева колона, споруджена в пам'ять про події Липневої революції 1830-го року. Тут же знаходяться такі відомі визначні пам'ятки міста, як Опера Бастилії, станція метро Бастилія і ділянка каналу Сен-Мартен. До 1984 року на місці сучасного оперного театру стояла залізнична станція Бастилія.
Консьержері
Консьержері - готична будівля початку XIV століття з збройовою кімнатою, вартовим приміщенням і кухнею, побудована на острові Сіте при королю Філіпу IV Красивому. Архітекторами цієї фортеці, в якій до появи Лувра знаходилася одна з резиденцій королів, були Ніколя де Шом і Жан де Сен-Жермен. Коли королі покинули замок консьєрж здав його в оренду власникам магазинів. Середньовічне місто Провен Всього лише в годині їзди від Парижа знаходиться Провен - одне з найбільш добре збережених середньовічних міст Франції. Кожен поворот вулиці викликає в пам'яті часи розквіту колишньої столиці графів Шампані. У 12 і 13 століттях ці багаті феодальні сеньйори затьмарювали королів Франції і кидали їм виклик з висоти своїх кріпосних стін.
Вандомська площа
Вандомська площа розташована в 1-му окрузі Парижа на початку вулиці Рю де ля Пе (Rue de la Paix), на північ від Садів Тюїльрі і на схід від церкви Святої Мадлен. Площа, своїм виглядом нагадує восьмикутник, прикрашена в центрі Вандомська колона, яка була встановлена Наполеоном на честь битви при Аустерліці.
Катакомби Парижа
Катакомби Парижа - знамениті паризькі підземні оссуарії, місця поховання скелетів. Організовані в оновленій частині обширної міської мережі підземних тунелів і штучних печер в кінці XVIII століття, вони стали привабливим для туристів місцем. Офіційна назва катакомб - «Муніципальні оссуарії». Сюди організовуються 45-хвилинні екскурсії, при цьому варто подбати про теплий одяг - температура в катакомбах становить 14 градусів вище нуля.
Disneyland
Паризький Діснейленд (Disneyland Paris) – комплекс парків розваг компанії «Волт Дісней» у місті Марн-ла-Валле у східному передмісті Парижа, Франція. Розташований за 32 км від центру Парижа у муніципалітеті Шессі (Сена і Марна). Disneyland Park
Замок Сплячої красуні
Парк налічує сорок дев'ять атракціонів у п'яти тематичних «землях». Залізнична колія проходить по периметру парка і має зупинки на Main Street, USA, Frontierland, Fantasyland і Discoveryland. Дороги до різних частин розходяться від центру, де розташований замок Сплячої красуні «Le Château de la Belle au Bois Dormant».
Main Street, USA (Головна вулиця, США)
На Головній вулиці США, що починається з входу до Діснейленд-Парку, розташовані залізничний вокзал, мерія, численні магазинчики та ресторани. Дорога веде до замку Сплячої красуні, центральної частини парку.
Вулиця побудована в стилі рідного міста Волта Діснея Марселін, штат Міссурі, американського міста кінця XIX - початку XX століття.[4]
Під час Різдва на вулиці встановлюється 18-метрова ялинка, а на Геловін - Міккі Маус зі Світильником Джека.
Основними атракціонами є вокзал з паровозами, Main Street Vehicles (старовинні автомобілі, що перевозять відвідувачів), Discovery Arcade і Liberty Arcade (прогулянкові пасажі). Щодня на Головній вулиці проводять паради героїв Волта Діснея, FANTILLUSION! (нічний світловий парад) і Wishes (коротша версія найдорожчого і найвідомішого феєрверку у світі над замком Сплячої красуні).
Frontierland (Прикордонна країна)
Країна Дикого Заходу XIX століття. Вхід пролягає через Форт Комсток, у якій виставлені воскові герої часів Громадянської війни «Legends of the Wild West» Біллі Буфало, золотошукачі, шериф та ін. До найпопулярнішого атракціону належать американські гірки «Big Thunder Mountain», стилізоване під покинуте містечко золотошукачів, які осквернили святу для індіанців гору. Проклятою копальнею і навколо гори на великій швидкості їздить паровоз без машиністів. До інших атракціонів відносяться замок з привидами «Phantom Manor», майданчик для дитячих ігор «Pocahontas Indian Village», прогулянки озером на індіанському каное «River Rogue Keelboats» і пароплавах «Марк Твен» і «Моллі Браун» (названий на честь урятованої пасажирки з «Титаніка»).
Adventureland (Країна пригод)
Атракціон «Індіана Джонс і Храм Небезпеки» Тема Adventureland - екзотичні пригоди. Вхід до цієї частини парку лежить через східний базар, натхнений «Тисячею і однією ніччю» і пригодами Синдбада-мореплавця.
Основні атракціони: пригоди Індіани Джонса у давньому загубленому місті («Indiana Jones and the Temple of Peril», подорож у світ «Піратів Карибського моря» («Pirates of the Caribbean»), будинок Робінзона Крузо на верхівці дерева («La Cabane des Robinson»), таємничі печери на Острові Пригод («Adventure Isle») та ін.
Fantasyland (Країна фантазії)
Ця частина Діснейленду розрахована на наймолодших відвідувачів. Атракціони пов’язані з героями мультфільмів Волта Діснея. У центрі знаходиться Замок Сплячої Красуні, до якого веде розвідний арочний міст. На першому поверсі знаходиться галерея, яка розповідає історію Сплячої Красуні. У Fantasyland розташовані атракціони Білосніжка та сім гномів («Blanche-Neige et les Sept Nains»), Пригоди Піноккіо («Les Voyages de Pinocchio»), Карусель Ланселот («Le Carrousel de Lancelot»), Політ Пітера Пена («Peter Pan's Flight»), літаюче слоненя Дамбо («Dumbo the Flying Elephant»), лабіринт Аліси в Країні Чудес, карусель «Божевільне чаювання», подорож у маленькому цирковому потязі «Casey Jr. — le Petit Train du Cirgue», круїз на мініатюрному човнику («Le Pays des Contes de Fees»), подорож на човнику «Це маленький світ» («it's a small world»), де співають і танцюють ляльки різних країн світу.
Discoveryland (Країна відкриттів)
Концепція Країни відкриттів сформована на ідеях європейської культури, зокрема Леонардо да Вінчі, Герберта Веллса і Жуля Верна. Найпопулярніший атракціон — американські гірки «Space Mountain: Mission 2» (до реконструкції 2005 року - «Space Mountain»). Сконструйований у ретро-футуристичному стилі з величезною гарматою початку XIX століття за мотивами науково-фантастичного пригодницького роману Ж. Верна «Із Землі на Місяць».
У приміщенні Відеополіса проходять театралізовані шоу-мюзикли (з 2010 – «CineDisney»). На його дизайн вплинули мрії про майбутнє, які панували на зламі XIX-ХХ сторіч. Над будівлею висить дирижабль з фільму 1974 року «Острів на вершині світу».
Інші атракціони цієї частини парку: «Buzz Lightyear Laser Blast» за мотивами мультфільму «Історія іграшок 2», мандрівка орбітою планети на борту космічного корабля «Orbitron», «Star Tours» (подорож на симуляторі космічного корабля у світ недіснеївських «Зоряних воєн»), «Таємниці «Наутілуса» («Les Mystères du Nautilus») за мотивами романа Ж. Верна «20000 льє під водою» та ін.
Walt Disney Studios Park
Парк кіностудії Волта Діснея – другий парк Паризького Діснейленду, де для відвідувачів відтворюють процес зйомок фільмів. Парк розділений на чотири тематичних сектори: Front Lot, Animation Courtyard, Production Courtyard і Back Lot, які представляють різні частини Голівуду.
Головний бульвар (Front Lot) створений у стилі Сансет-бульвар у Лос-Анджелесі. У секторі Production Courtyard знаходиться знімальний майданчик, на якому відвідувачів залучають до зйомок фільму. Сектор Animation Courtyard знайомить зі світом диснеївської мультиплікації. На натуральному знімальному майданчику Back Lot відтворюють спецефекти і трюки.
Білет | Вартість |
---|---|
Mini | 62€ |
Magic | 74€ |
SuperMagic | 84€ |
Література
Матеріал про визначні місця Парижу
Сторінка автора
Додаткові матеріали
Відеоматеріали: