Сервер. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

Для чого потрібні системи зберігання даних?

Сервери для зберігання даних, по-перше, необхідні для забезпечення інформаційної безпеки Вашого бізнесу. Вона досягається завдяки високому рівню конфіденційності, централізації даних, резервного копіювання даних і т.д.

Сервер.jpg
По-друге, завдяки сучасним системам зберігання даних, збільшується швидкість обробки інформації, а також пошук необхідних даних у величезних інформаційних і дискових масивах.
Servers.jpg

По-третє, Ви завжди можете бути впевнені, що абсолютно вся нова інформація, скільки величезним б не виявився її обсяг, буде повністю записана і надійно збережена на сервері для зберігання даних (зокрема, проведено її резервне копіювання даних на пристрої резервного копіювання).
Зрештою, завдяки надійній системі зберігання даних, Ви ніколи більше не зустрінетесь з проблемою втрати важливої інформації, яка була записана на якомусь з загубилися дисків.

Найпоширеніші типи систем зберігання даних

Найбільш часто при створенні мережі зберігання даних застосовує метод консолідації.
Такі системи зберігання файлів і даних представлені в наступних варіантах:

  • Система зберігання даних шляхом консолідації на пристроях зберігання (дисковому масиві) з блоковим доступом та підключенням за допомогою мережі зберігання даних.
  • Система зберігання даних шляхом консолідації на пристроях зберігання з прямим підключенням до мережі передачі даних .
  • Система зберігання даних шляхом консолідації на пристроях зберігання (наприклад, дискових масивах, стрічкової бібліотеці та інших пристроях резервного копіювання) з прямим підключенням до сервера для зберігання файлів.

Топологія мережі

Однокомутаторна структура

Single-switch fabric.jpg

Однокомутаторна структура складається з одного комутатора Fibre Channel, сервера і системи зберігання даних. Зазвичай ця топологія є базовою для всіх стандартних рішень — інші топології створюють об’єднанням однокомутаторних комірок.

Дерево або Каскадна структура

Cascaded Fabric.jpg

Каскадна структура — набір комірок, комутатори яких з'єднані в дерево за допомогою міжкомутаторних сполук. Під час ініціалізації мережі комутатори вибирають «верхівку дерева»(головний комутатор) і присвоюють міжкомутаторним з’єднанням статус «upstream» (вгору) або «downstream» (вниз) залежно від того, веде це з’єднання в напрямку головного комутатора чи на периферію.

Гратка

Meched Fabric.jpg

Гратка — це набір комірок, в яких комутатор комірки з'єднаний зі всіма іншими комутаторами. У разі відмови одного міжкомутаторного з'єднання зв'язність мережі не втрачається. Недоліком є надлишковість з'єднань.

Кільце

Ring Fabric.jpg

Кільце — практично повторює схему топології гратка. Серед переваг — використання меншої кількості ISL з'єднань.

Вікіпедія

Вікімедіа