Мультимедіа ЛР (Звук) Доценко 2014
Короткий опис
Я обрав 4 аудіофайла у стисненому без втрат форматі FLAC використовуючи аудіоконвертор "Soundconvertor" та звуковий сервер ALAC на операційній системі "Crunchbang Linux". В ході роботи конвертував їх у фотмат MP3 з різним бітрейтом та параметрами. Усі файли можна знайти в додатках на GoogleDrive.
Опис позначень
Файли-додатки відсртовані по окремих директоріях в залежності від поєднуючих їх параметрів конвертації.
Таким чином:
- L: бітрейт 64кб/с, сталий; стерео;
- N: бітрейт 128кб/с, сталий; стерео;
- H: бітрейт 192кб/с, сталий; стерео;
- XH: бітрейт 320кб/с, сталий; стерео;
- mono H: бітрейт 192кб/с, сталий; моно;
- VBR H: бітрейт 192кб/с, динамічний; стерео;
Огляд якості
Дуже сильно відчувається різниця в якості між L та всіма іншими параметрами конвертації. Дуже великі втрати звуку, особливо на високих амплітудах звукових коливань (для прикладу - низькі тональності фортепіано зазнали значно меньших втрат аніж соло-гітарні партії одного і того ж файлу). Деякі дрібні деталі відчутні лише у XH якості, здебільшого це важкопомітні елементи електронної музики.
Також досить сильно відчутно погіршення якості при конвертації в моно-канальний MP3 і при цьому розмір файла не змінюється (можливо недолік програмного забезпечення конвертації).
Якість між сталим та динамічним бітрейтом не помітна, проте розмір файлу з динамічним бітрейтом значно меньший. Слід зауважити що зменьшення розміру файлу з динамічним бітрейтом залежить лише від вмісту даного файлу.
Щодо порівняння якості з оригіналом - лише XH якість не показала очевидних втрат "на слух", проте не можна сказати що втрат не було. Якщо порівняти дані файли в аудіоредакторі і брати до уваги форму кривої яка відображає звукові коливання з часом, то ярко виражені відмінності між MP3 та FLAC (приклад на зображеннях внизу).