Вибір мережевого апаратного забезпечення:

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

ВИБІР МЕРЕЖЕВОГО АПАРАТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


При виборі мережевого обладнання треба враховувати безліч чинників, зокрема:

1. Рівень стандартизації обладнання та його сумісність з найбільш поширеними програмними засобами;

2. Швидкість передачі інформації і можливість її подальшого збільшення;

3. Можливі топології мережі та їх комбінації (шина, кільце, пасивна зірка, пасивне дерево);

4. Метод управління обміном у мережі (CSMA/CD, повнодуплексний або маркерний метод);

5. Дозволені типи кабелю мережі, максимальну його довжину, захищеність від перешкод;

6. Вартість і технічні характеристики конкретних апаратних засобів (мережевих адаптерів, повторювачів, концентраторів, комутаторів тощо).

Усім цим часто нехтують, а дарма: замінити програмне забезпечення порівняно просто, а от заміна апаратури, особливо прокладання кабелю, обходиться часом дуже дорого, а іноді буває просто неможливою.

На сьогодні для організації локальних мереж у переважній більшості випадків використовується неекранована вита пара UTP. Більш дорогі варіанти на основі екранованої витої пари, оптоволоконного кабелю або бездротових з'єднань застосовуються на підприємствах, де в цьому дійсно існує гостра необхідність. Наприклад, оптоволокно може використовуватися для зв'язку між віддаленими сегментами мережі без втрати швидкості.

Ще одне важлива задача – це вибір комп'ютерів. Якщо для робочих станцій або невиділених серверів зазвичай використовують ті комп'ютери, які вже є на підприємстві, то виділений сервер бажано купувати спеціально для мережі. Краще, якщо це буде швидкодіючий спеціалізований комп'ютер сервер, спроектований з урахуванням специфічних потреб мережі (такі сервери випускаються усіма найбільшими виробниками комп'ютерів).

Вимоги до серверу:

  • максимально швидкий процесор (для нової серверної операційної системи Windows Server 2008 компанії Microsoft процесор повинен мати мінімальну тактову частоту 1 ГГц, але рекомендовано використовувати процесор з частотою 2 ГГц і вище). Для великих мереж застосовують і багатопроцесорні сервери (іноді до 32 процесорів);

  • великий обсяг оперативної пам'яті (фірма Microsoft рекомендує для своєї операційної системи Windows Server 2008 обсяг пам'яті не менше 512 МБ, такі ж вимоги фірми Novell для NetWare 6.5). Великий обсяг пам'яті сервера навіть важливіше швидкодії процесора, оскільки дозволяє ефективно використовувати кешування дискової інформації, зберігаючи в пам'яті копії тих областей диска, з якими проводиться найбільш інтенсивний обмін;

  • швидкі жорсткі диски великого обсягу (мінімальні вимоги до вільного місця на жорсткому диску фірми Microsoft для операційної системи Windows Server 2008 – 10 ГБ, а рекомендується – 40 ГБ і вище).

Вимоги до комп'ютерів, які використовуються в якості робочих станцій, визначаються, перш за все, виходячи з тих задач, які будуть вирішуватися на цих робочих станціях.

Для будь-якої мережі вкрай критична ситуація перебоїв в системі електроживлення. Незважаючи на те, що багато мережевих програмних засобів використовують спеціальні заходи проти цього, як і проти інших відмов апаратури (наприклад, дублювання дисків), проблема дуже серйозна. Іноді відключення живлення може повністю і надовго вивести з ладу мережу.

В ідеалі захищеними від відключення живлення повинні бути всі сервери мережі (бажано і робочі станції). Простіше всього цього домогтися, якщо сервер в мережі всього один. Джерело безперебійного живлення при збої живлення переходить на живлення підключеного комп'ютера від акумулятора й подає спеціальний сигнал комп'ютеру, який за короткий час завершує всі поточні операції і зберігає дані на диску. При виборі джерела безперебійного живлення треба, перш за все, звертати увагу на максимальну потужність, яку воно забезпечує, і на час підтримання ним номінального рівня напруги. Вартість пристрою досить висока (до декількох тисяч доларів). Тому доцільно одне джерело безперебійного живлення застосовувати для двох-трьох серверів.

Найстійкіші до відмов живлення ноутбуки. Вбудований акумулятор і низьке споживання енергії забезпечують їх нормальну роботу без зовнішнього живлення протягом однієї-двох годин і навіть більше. Якщо ще врахувати низький рівень випромінювань і високу якість зображення моніторів цих комп'ютерів, то варто серйозно розглянути можливість використання ноутбуків у якості робочих станцій, а, ймовірно, і не надто потужного, невиділеного сервера. Тим більше що багато ноутбуків мають вбудовані мережеві адаптери досить непоганої якості. Особливо зручне застосування ноутбуків у тимчасових мережах з безліччю серверів. Застосування зовнішніх джерел безперебійного живлення в подібних випадках стає занадто дорогим задоволенням.

Крім перерахованих проблем проектувальнику мережі доводиться вирішувати завдання, пов'язані з вибором мережевих адаптерів, повторювачів, концентраторів, комутаторів і маршрутизаторів, але про це вже досить сказано в попередніх розділах. Варто тільки відзначити, що продуктивність мережі та її надійність визначаються самим низькоякісним її компонентом. При покупці дорогих концентраторів або комутаторів, не варто економити, наприклад, на мережевих адаптерах. Вірно і зворотне. Бажано, щоб всі компоненти обладнання максимально повно відповідали один одному.