Визначення складу і візуальних атрибутів інформації, що відображається

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Визначення складу і візуальних атрибутів, що відображуються.

GUI (Grafical User Interfaces) - графічний інтерфейс користувача. В деяких програмних засобах можна встановлювати свої налаштунки щодо їх візуального оформлення. Змінювати положення панелей, меню, встановлювати свої кольорові схеми... В даному випадку користувач програмного засобу сам визначає які саме обєкти будуть видимі і як розміщені. Корисність встановлює користувач програмного засобу.

Виділення інформації - це використання таких атрибутів, які дозволяють привернути увагу користувача до деякої області екрану. Як подібні атрибути можуть виступати: колір символів, колір фону, рівень яскравості, мерехтіння і застосування різних шрифтів для символів, що виводяться. Часто для виділення інформації використовують підкреслення, висновок в інверсному вигляді, різні рамки і тіні. Ефект застосування цих атрибутів різний, а їх поєднань - часто непередбачуваний і залежить від індивідуальних особливостей користувачів. У літературі із цього приводу приведено значне число рекомендацій, основний сенс яких зводиться до наступного положення: слід прагнути використовувати мінімальне необхідне число атрибутів (щоб привернути увагу людини, зовсім не обов'язково хапати його за рукав, достатньо лише легенький торкнутися).

Способи виділення обєктів на формі: - Змінити колір - Групування, що припускає компактне розміщення взаємозв'язаних елементів. Для реалізації групування може використовуватися або спеціальний елемент - групуючий блок, або просто розміщення елементів на відповідній відстані один від одного. - Дискрета вікна - це апаратно-незалежна величина; у горизонтальному напрямі вона рівна одній чверті середньої ширини символів поточного системного шрифту; по вертикалі - однієї восьмої середньої висоти символів поточного системного шрифту. - Вирівнювання є ще одним, додатковий, спосіб візуального відображення взаємозв'язаної інформації (або елементів управління).