Естетичність та мінімальність дизайну
Цей принцип свідчить - в інтерфейсі не повинно бути інформації, яка не потрібна користувачеві або яка може знадобитися йому в рідкісних випадках. Аналогічним чином і в формах: ви не повинні у користувача питати ту інформацію, яка вам не потрібна, або потрібна в якихось виняткових випадках.
На жаль, цим принципом практично ніхто не користується. У 90% випадків при реєстрації вас запитують домашній телефон і мобільний, адресу та e-mail, навіть дату народження. А все для того - щоб привітати вас з новим роком і днем народження.
Всі додаткові дані ви зможете уточнити пізніше, при необхідності. А спочатку, при реєстрації наприклад, або при оформленні замовлення запитуйте тільки ту інформацію, яка вам дійсно необхідна.
Точно так само, на сайті (або в програмі, ці принципи універсальні), не варто виводити користувачеві ту інформацію, яка може бути коли небудь йому знадобитися. Наприклад, візьмемо той же Microsoft Word. Скажіть, як часто ви користуєтеся функцією «Навігатор» або в вставкою Дата-Час? Але ж ці кнопки завжди на виду в тулбарі (в залежності від версії кнопки можуть бути різними, але я впевнений що якщо ви подивитеся на них, ви знайдете мінімум 40% іконок, якими ви НІКОЛИ не користувалися, і навіть не знаєте що вони роблять).
Не потрібно захаращувати інтерфейс програми елементами, які в даному випадку є недоречними і малокорисними. Справа в тому, що кожен елемент, будь то кнопка або текстовий підпис, обов'язково відволікає частину уваги користувача. Це може призвести до того, що видимість і, відповідно, легкість сприйняття користувачем дійсно потрібних і корисних частин інтерфейсу буде сильно зменшена за рахунок елементів, без яких в даному випадку можна було б цілком обійтися.