Конспект уроку №10 Свинаренка Олександра

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:19, 10 грудня 2008; СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Урок на тему "Пошук у таблицях елементів із деякою властивістю"

Мета уроку: навчитись створювати і виконувати програми пошуку в таблицях елементів із заданими властивостями; розвивати мислення і творчі здібності; формувати акуратність та уважність при створенні програм.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань з елементами практичної роботи.


Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Перевірка знань.

(Учні сидять за столами)

Слово вчителя. На попередніх уроках ми вивчали масиви. Давайте пригадаємо що нам вже відомо з цієї теми.

3 учні виконують завдання на карточках:

а) записати способи опису двовимірного масиву;

б) записати, як здійснюється введення елементів одновимірного масиву.

в) записати, як здійснюється виведення елементів одновимірного масиву.

Усне опитування:

Що називається масивом?

Наведіть приклади масивів?

Який масив називається одновимірним?

Що таке двовимірний масив?

Чи можемо ми ввести зразу весь масив? (ні)

А як здійснюється ввід-вивід елементів масиву? (поелементно)

З допомогою якої вказівки можна це зробити?

ІІІ. Пояснення нового матеріалу

А тепер давайте розглянемо такі завдання: За якими критеріями учнів нагороджують золотою медаллю після закінчення школи? (усно пояснюють учні) При проведенні спортивних змагань зі стрибків в довжину як визначити, хто став переможцем? (усно пояснюють учні) Більшість з вас користується мобільними телефонами. Як ви здійснювали купівлю, якщо знали яка саме модель вам потрібна? Заходили в будь-який магазин, чи використовували якийсь інший варіант? (цікавились цінами в різних мобільних точках, а вже потім вибирали ту, де ціна найнижча)

Слово вчителя. Задачі різні. Що в них є спільного? (порівнюємо і вибираємо найменше(найбільше) значення, або порівнюємо з конкретною величиною) Задачі такого типу на перший погляд здаються зовсім не придатними для розв’язування з допомогою комп’ютера. Але ви вже знаєте, що їх можна перевести на мову математики (математична постановка задачі), скласти алгоритм їх розв’язання і на основі нього написати програму мовою програмування.

Отже, запишіть тему сьогоднішнього уроку: Пошук у таблицях елементів із деякою властивістю.

Метою сьогоднішнього уроку є навчитись складати та виконувати програми для розв’язання саме такого типу. Сідаємо за комп’ютери.



IV. Закріплення нових знань

Підведення підсумку, що повинні були вивчити, навчитись робити, оцінювання.

V. Домашнє завдання



--СВИНАРЕНКО АЛЕКСАНДР 11:19, 10 декабря 2008 (EET)