PPP
Point-to-Point Protocol (PPP) розроблений для розв’язання проблем зв'язаних з недостатньою кількістю стандартних засобів інкапсуляції протоколів виду "point-to-point IP". Також PPP був також розроблений для спрощення видачі і керування IP адресами, асинхронної і bit-oriented синхронною інкапсуляцією, змішування мережних протоколів(network protocol multiplexing), конфігурувания і тестування якості зв'язку, виявлення помилок і опціями для встановлення таких особливостей мережного рівня як налаштування адрес і установка стиску даних. Для підтримки вище перерахованих якостей, PPP повинен надавати керування по розширеному Link Control Protocol (LCP) і сімейству протоколів Network Control Protocols (NCPs) які використовуються для встановлення параметрів зв'язку. Hа сьогоднішній день PPP підтримує не тільки IP, але й інші протоколи, включаючи IPX і DECNet.
Протокол PPP (Point-to-Point Protocol;)служить для передачі мультипротокольних дейтограм від одного вузла до іншого. Даний протокол відноситься до числа найбільш важливих і широко використовуваних. Це і зрозуміло, більшість регіональних мереж будується з використанням з'єднань крапка-крапка. PPP підтримує, як асинхронний режим з 8 бітами даних без біта парності (погодиться з властивостями послідовного інтерфейсу, що мається практично на всіх ЕОМ), так і побітовий синхронний режим. Протокол містить у собі три складові частини: - Метод інкапсуляції дейтограм при передачі по послідовних комунікаційних каналах. - Протокол LCP для встановлення, конфігурування і тестування інформаційних каналів - Набір протоколів NCP для установки і конфігурування різних протоколів мережного рівня.
Протокол керування каналом (LCP - Link Control Protocol) є частиною PPP. Кожен кадр PPP починається і завершується прапором 0x7E. За стартовим прапором-октетом випливає байт адреси, що завжди дорівнює 0xFF. Формат кадру PPP представлений на малюнку