Електронні таблиці.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 12:17, 20 квітня 2012; 380963683505 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Електронна таблиця - це комп'ютерний еквівалент звичайної таблиці, що складається із рядків і граф, на перетині яких розташовуються клітки, в яких міститься числова інформація, формули і текст. Графам і рядкам можна давати назви. Екран монітору трактується як вікно, через яке можна розглядати таблицю цілком і частинами. Електронна таблиця - найбільш розповсюджена і потужна інформаційна технологія для професійної роботи з даними. Для керування електронною таблицею створені спеціальні програмні продукти - табличні процесори.


Табличний процесор - це комплекс взаємопов'язаних програм, призначений для обробки електронних таблиць. Табличні процесори являють собою зручний засіб для проведення бухгалтерських і статистичних розрахунків. У кожному пакеті є сотні вбудованих математичних функцій і алгоритмів статистичної обробки даних.


Найвідоміші табличні процесори - Microsoft Excel, Lotus 1--2--3, OpenOffice.org Calc, Kspread, Gnumeric, SuperCalc та ін.


OpenOffice.org Calc табличний процесор, за допомогою якого можна виконувати: обчислення, підтримку виконання функцій простої бази даних, сортування даних, вставку динамічних діаграм, імпорт і експорт. OpenOffice.org Calc дозволяє імпортувати й експортувати документи MS Office і StarCalc. Крім цього, можливі імпорт і експорт у текстовий формат та в формат HTML. OpenCalc входить у вільно розповсюджуваний офісний пакет OpenOffice фірми Sun Microsistems, доступний для користувачів ОС Linux і MS Windows. Як інтерфейс програми так і функціональні можливості OpenCalc практично не відрізняється від MS Excel.


Calc — проста у користуванні, гнучка, але дуже потужна програма з комплекту OpenOffice.org. Після запуску Calc у вікні програми ви побачите документ без назви, навколо якого буде розташовано декілька панелей. У нижній частині вікна можна буде побачити вкладки для кожного з аркушів таблиці та дані щодо поточного розташування курсора та масштабу.

За допомогою меню Перегляд ви можете налаштувати перелік видимих панелей інструментів. ЗА допомогою меню Інструменти та Дані ви зможете керувати обробкою даних, зокрема розв’язувати задачі оптимізації, створювати сценарії порівняння і додавати необроблені дані з інших баз даних. Докладніші відомості можна знайти у документації до Calc у інтернеті та у документації, з якою можна ознайомитися за допомогою пункту меню Довідка → Зміст.