Проект з ОІТ та Екології: "Гідросфера" - 15 групи ПГФ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Гідросфера

Ирина Данилко 16:58, 6 березня 2012 (EET)

Ідея проекту

Гідросфера - водяна оболонка Землі, до складу якої входять океани, моря та континентальні водні маси, сніговий покрив і льодовики.

Океани, моря, озера, річки, підземні води та льодові покриви вкривають майже 71% земної поверхні. Водні ресурси планети в рідкому, газоподібному і твердому станах становлять 1,6 млрд. куб. км. Це 1/800 об'єму Землі. Гідросфера є досить рухливим елементом географічної оболонки.

Вона утворює її переривчасту водну оболонку. Середня глибина океану складає 3,8 км, максимальна (Маріанська западина Тихого океану) - 11 022 км. Близько 97% маси гідросфери складають солоні океанічні води, 2,2% - води льодовиків, інша частина припадає на підземні, озерні і річкові прісні води. Область біосфери в гідросфері представлена у всій її товщі, однак найбільша густота живої речовини припадає на поверхневі верстви, що прогріваються і освітлені променями сонця, а також прибережні зони.

У загальному вигляді прийнято ділення гідросфери на Світовий океан, поверхневі води і підземні води. Велика частина води зосереджена в океані, значно менше - в континентальній річкової мережі і підземних водах. Також великі запаси води є в атмосфері, у вигляді хмар і водяної пари. Понад 96% обсягу гідросфери складають моря й океани, близько 2% - підземні води, близько 2% - льоди і снігу, близько 0,02% - поверхневі води суші. Частина води знаходиться в твердому стані у вигляді льодовиків, снігового покриву та у вічній мерзлоті, представляючи собою кріосферу.

Поверхневі води, займаючи порівняно малу частку в загальній масі гідросфери, все ж відіграють найважливішу роль в житті наземної біосфери, будучи основним джерелом водопостачання, зрошення і обводнення. Понад те ця частина гідросфери знаходиться у постійній взаємодії з атмосферою і земною корою.

Взаємодія цих вод і взаємні переходи з одних видів вод в інші становлять складний круговорот води на земній кулі. У гідросфері вперше зародилося життя на Землі. Лише на початку палеозойської ери почалося поступове переселення тварин і рослинних організмів на сушу.

Мета цього проекту: створити уявлення про гідросферу, її склад та значення

Автор проекту

Данилко Ірина Миколаївна Ирина Данилко 09:06, 6 березня 2012 (EET)

Матеріали проекту

Інтернет ресурси проекту

Корисні інтернет посилання

Реферати по темі

subject.com

hydrosfera.ru

lnu.edu.ua

eco-live.com

refs.uaclub.net.ua

ukrreferat.com

br.com.ua

uareferats.com

ualib.com

osvita.ua

Додаткові матеріали проекту

Посилання на файли, презентації та інші корисні матеріали

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.