Молодіжні неформальні організації "за" і "проти" (Городніча Кристина)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 13:33, 28 лютого 2012; Крістіна (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук


Молодіжні “неформальні” рухи: “за” і “проти” Городнічої Кристини

Взаємини старшого покоління і молоді, «батьків» і «дітей», є вічною темою. Сучасна українська молодь дуже відрізняється від своїх попередників: покоління своїх батьків та дідусів. І саме це викликає багато конфліктів з батьками. Старше покоління не може зрозуміти своїх дітей. Сучасна молодь поділяється на декілька течій, кожна з яких має спільні інтереси: певний стиль одягу, оригінальні музичні вподобання та провадить боротьбу з «ворожими» молодіжними течіями.

1-web.jpg.jpg


Напевне, багатьом людям знайомі бритоголові молодики в куртках-«бомбер», берцях та з підтяжками. Один із цих молодіжних напрямків має назву «SkeanHeads» («бритоголові»). Поговоримо про ідеологію скінгедів. Ідеологія скінів дуже примітивна. Вони наслідують А. Гітлера, замість вітання кричать «Зіг Хайль»(так віталися німецькі нацисти) та читають тематичну літературу, зокрема «Майн Кампф» (книга, А. Гітлера написана у період, коли він перебував у в’язниці). На думку скінгедів, вони «допомагають» країні«прибрати імміграційне сміття». Україна не виключення, і на її теренах також процвітають неонацистські організації. Прикладом таких організацій є молодіжний рух ВГО «Патріот України» та партія ВО«Свобода». Ці відразливі угруповання приваблюють молодих хлопців та дівчат (що вже само по собі дивує) тим, що пропонують безкоштовні спортивні секції, тренувальні зали, вишколи зі зброєю тощо. Чимало молоді не може встояти перед таким спокусливим «меню». Ці зомбовані молодики щиро вважають себе справжніми патріотами, тому що б’ють африканців, в’єтнамців, арабів, кавказців та ін. Отже, можна сказати, що в нашому суспільстві набирає силу ідеологія, проти якої боролися наші пращури і віддавали життя за Україну чи то в лавах УПА, чи то в складі Червоної Армії. Бути патріотом не означає підтримувати ксенофобію. Україна – це країна, де живуть представники багатьох народів, і кожному з них приділяють певну увагу, і кожен народ має право на існування на території України, бо це зафіксовано в основному законі України – Конституції.

Post-12081-1208541224.jpg


Неонацистам протистоїть інша течія, представники якої називають себе «AntiFa». Антифашистські сили зародилися в Італії і боролися проти політики Беніто Мусоліні. У Німеччині антифашистські організації існували з 1923 р., до них входили прихильники комуністичної ідеології, які боролися за ідеали Веймарської республіки і проти нацизму. Але після приходу А. Гітлера до влади вони були знищені, і цей термін більше не вживався.

656974236.jpg


Серед української молоді зустрічаються такі явища, як рухи панків, емо, реперів, різних скейтерів, велосипедистів тощо. Розглянемо кожен з них.

1236547013 523a6e24cc49570e5245639e4460ce49.jpg


Панки – це «неформали», які слухають музику в стилі гард-рок, панк-рок , рок, геві-метал та ін. Самою своєю зовнішністю вони «приваблюють» скінів… Скінгеди, як можна зрозуміти з написаного вище, – це хворі люди, які чіпляються абсолютно до всіх маргіналів: панків, емо, реперів та «расово неповноціних» або інакомислячих мирних громадян, тобто до всіх тих, хто виходить за межі їхнього світосприйняття. І тому панки та інші «нефори» -це основні жертви скінгедів після африканців та в’єтнамців. На відміну від скінів, панки носять довге волосся. Може, саме ця зовнішня ознака у них і приваблює бритоголових покидьків. Панки взагалі-то завжди конфліктували не тільки зі скінами, але і з реперами, які ненавидять панків не менше за бритоголових. Ставлення до панків простих людей нейтральне. Може, якісь особливості поведінки у цих людях комусь і не подобаються, але це вже, як кажуть: «На вкус і цвєт товаріща нєт!»…

20080311122322emo.jpg


Емо, так само як і панки, є «неформалами». Вони слухають альтернативну музику та одягаються переважно в рожево-чорне, зазвичай мають чорне фарбоване волосся та екзотичні зачіски. Іноді хлопця-емо дуже складно відрізнити від дівчини. У вухах вони носять тонелі і дуже полюбляють пірсинг, який «прикрашає» їхні вуха, брови,ніс та взагалі все обличчя. Тому це також «клієнти» бритоголових банд. Емо – це не тільки стиль одягу, але й особливий внутрішній світ. Ці люди занадто емоційні, інколи навіть емоційно неврівноважені. Саме тому образ емо завжди постає перед нами «замученим» і «в сльозах»… Також невід’ємною складовою українського молодіжного руху є репери. Ця молодь слухає переважно реп, хіп-хоп, і в деяких випадках регі. Одягаються переважно у просторий одяг: балахони, широкі штані, взуттям слугують шузи. Взагалі-то реп-культура прийшла до нас від чорношкірих,які мешкають в США та Франції. Можливо, я помиляюсь, але мені здається, що репери завоювали увагу скінів передусім через те , що нацисти сприймають їх як культуру «негрів».

090a50057e2b7d2fab3aa1ba868b279c.jpg


Наприкінці хотіла б висловити своє ставлення до молодіжних організацій, рухів, та угруповань у цілому. Кожна з вище перерахованих течій має якусь свою ідею та сферу зацікавлень. Але не кожен рід занять можна назвати корисним чи навіть безпечним. Панки, репери, емо – це люди, світогляд яких є внутрішнім, замкненим, а не соціально- чи політично орієнтованим, як у скінів чи «AntiFa». Якщо порівнювати скингедів та антифашистів, то мої симпатії скоріше на боці антифашистів, оскільки дії скінгедів порушують законодавство України, і рух який веде боротьбу з неонацизмом можнатільки вітати. Усі громадяни нашої незалежної країни повинні поважати один одного, не дивлячись на колір шкіри, рід занять, чи стиль одягу. Любіть та поважайте одне одного, будьте справжніми патріотами, в ім’я майбутнього України.

Дуже цікава та пізнавальна стаття.Дякую.Ольга.