Цифровий звуковий вихід.SPDIV

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

S/PDIF або S/P-DIF — розшифровується як Sony/Philips Digital Interface (або Interconnect) Format (описано також як IEC 958 type II в міжнародному стандарті Iec-60958). Є сукупністю специфікацій протоколу низького рівня і апаратної реалізації, що описують передачу цифрового звуку між різними компонентами аудіоапаратури.При описі S/PDIF необхідно описати як фізичну частину (тобто, власне, яким чином сигнал передається і по чому), так і програмну частину (тобто використовуваний протокол).


S/PDIF може бути використаний для передачі цифрових сигналів безлічі форматів. Найбільш поширені з них: формат використаний в DAT з частотою дискретизації 48 кГц і формат запису компакт-дисків з частотою дискретизації 44,1 кГц. Для того, щоб підтримувати обидві ці системи, формат не має певного бітрейту даних. Натомість дані передаються, використовуючи Biphase Mark Code, який має один або два переходи для кожного біта даних, дозволяючи передавати оригінальний word clock разом із самим сигналом.

Розширюючи можливості даного інтерфейсу, S / P-DIF може бути використаний для передачі 20-бітових потоків аудіоданих плюс інша пов'язана інформація. Можна також передавати 16-бітові потоки з нульовим заповненням або 24-бітові, за рахунок відмови від додаткової інформації.

Інтерфейс S / PDIF буває двох видів: коаксіальний і оптичний.

Коаксіальний.jpeg
Входи і виходи, коаксіального SPDIF виконані на роз'ємах типу RCA. Цифровий сигнал передається по звичайному з'єднувальному шнуру з відповідними роз'ємами. В коаксіальному SPDIF дані передаються у вигляді електричних імпульсів по звичайних проводах, які схильні до всіляких наведень. У приймаючому пристрої всі ці наведення фільтруються, однак імовірність втрати частини даних все одно присутній. Оптичний SPDIF використовує для передачі даних оптичний кабель. Його входи і виходи виконані на роз'ємах типу Toslink, які закриваються заглушками, за якими дуже легко пізнати цей тип інтерфейсу. Оптичний кабель абсолютно не реагує на магнітні поля, оскільки дані передаються у вигляді світлових імпульсів. Тому вважається, що оптичний інтерфейс передачі цифрових даних набагато краще захищений від зовнішнього впливу, ніж коаксіальний. У супутникових ресіверах використовується саме оптичний вигляд інтерфейсу S / PDIF.