Роз'єми.Intel

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Внутрішні роз’єми • РСІ (Peripheral Component Interconnect). • AGP (Advanced Graphics Port). • PCI Express.

РСІ. Стандарт під’єднання зовнішніх компонентів Стандарт введено у комп’ютери на базі процесора Pentium. Особливістю цього стандарту стала підтримка механізму Рlug-and-Рlay, суть якого полягає в тому, що після фізичного під’єднання нового пристрою відбувається його автоматичне програмне самовстановлення. Програмні функції підтримки механізму Рlug-and-Рlay виконує операційна система. До цього слоту можна під’єднати звукову та мережну карту, внутрішній модем, TV чи FM тюнери.

AGР. Вдосконалений графічний порт. Спеціальний роз’єм для під’єднання відеокарти, яка приймає потік даних від процесора та оперативної пам’яті і формує зображення на екрані монітору. Раніше відеокарта вставлялася у слот РСІ.

PCI Express Розробка компанії Intel. Цей роз’єм є універсальним для під’єднання внутрішніх плат, і з часом має замінити слоти РСІ та AGP.


Зовнішні роз’єми (порти)

Зовнішні роз’єми материнської плати виведено на задню стінку корпусу системного блоку. Вони призначені для під’єднання до комп’ютера периферійних пристроїв.

СОМ-порт Images11.jpgСОМ-порт є самим першим послідовним портом для комп’ютерів ІВМ. Через цей порт дані передаються послідовно – в один момент часу – один біт інформації. Назва СОМ – походить від слова комунікаційний. Порт має 9 роз’ємів, і в свій час був досить популярним. До нього під’єднували мишку, модем, джойстик, інший комп’ютер. На сьогодні СОМ-порт практично не використовують, але він все одне є присутнім на материнській платі.

LPT (Line Printer) портImages (1).jpg

LPT-порт є першим паралельним портом для комп’ютерів ІВМ. Від початку призначався для під’єднання принтерів, але згодом до нього почали під’єднувати сканери. Порт має 25 роз’ємів, дані через нього передаються паралельно. На сьогодні LPT-порт є морально застарілим, але все одне він є присутнім на материнській платі.

PS/2 (Personal System) порт Images (2).jpg

Порт PS/2 призначений для під’єднання лише мишки та клавіатури. Порт має 6 роз’ємів і фарбується в один з кольорів: • Зелений – для мишки. • Фіолетовий – для клавіатури. Порти пристроїв не можна плутати, інакше пристрої не будуть працювати. Зараз порт не є дуже популярним, тому що виробники випускають мишки та клавіатури, що призначені до під’єднання до USB-порту.

USB (Universal Serial Bus) порт Images (3).jpg

USB-порт був створений об’єднанням світових потужних фірм на чолі з компаніями Intel та MicroSoft. Це простий і універсальний інтерфейс для під’єднання різних периферійних пристроїв за стандартом Рlug-and-Рlay. Під’єднання може відбуватися під час роботи комп’ютера, а сам пристрій після під’єднання самоналаштовується і стає придатним до роботи. Комп’ютер визначає нове під’єднання за допомоги контрольного пристрою, що фіксує перепад напруги внаслідок під’єднання пристрою. До одного комп’ютера можна під’єднати до 127 пристроїв, тому виробники оснащують стандартні та периферійні пристрої USB- роз’ємами. У системному блоці USB-порти виведено на задню, передню та іноді на бічні стінки, сучасні клавіатури та монітори також можуть мати USB-порти. Якщо наявних портів бракує, тоді можна придбати USB-хаб (hub) і тримати його на робочому столі, або розмістити в певному відсіку корпусу системного блоку. Пристрої під’єднуються за допомогою USB-кабелів довжиною до 3-5 метрів.