1900-1939 РР.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
  • 1900

Герман Холлеріт застосовує автоматичне завантаження перфокарт, а через рік винаходить перший клавіатуру для роботи з перфокартами.

Професор Алан Маркванд (Allan Marquand) в Прінстоні розробляє машину, здатну вирішувати дуже прості логічні задачі.

  • 1903

Перший політ братів Райт (Wright).

  • 1904

Англієць Джон Амброуз Флемінг (John Ambrose Fleming) відкриває еру електронних приладів, реєструючи патент на першу електронну лампу - діод. Діод дозволяє електричному струму вільно проходити в одному напрямку і не пропускає його в протилежному. Тепер по радіохвилях можна передавати не лише точки-тире азбуки Морзе, але голос і музику.

  • 1906

Лі де Форест (Lee De Forest) патентує вакуумний тріод, що використовувався в якості перемикача в перших електронних комп'ютерах.

  • 1907

Л. Торес (L. Torres) розробляє один з перших формальних мов.

  • 1913

Генрі Форд (Henry Ford) створює перший складальний конвеєр.

  • 1913

Чарльз Маколі (Charles PR Macaulay) конструює логічну машину для вирішення логічних проблем.

  • 1918

Михайло Олександрович Бонч-Бруєвич винаходить ламповий тригер. Тригер здатний зберігати одну двійкову цифру. Цей винахід закладає фундамент електронних цифрових комп'ютерів.

Французи Абрахам (J. Abraham) і Блох (E. Bloch) винаходять електричну лічильну машину, яка працює з двійковими числами.

  • 1919

Американці У. Ікклз (WH Eccles) і Ф. Джордан (FW Jordan) незалежно від Бонч-Бруєвича приходять до винаходу тригера.

  • 1921

Чеський письменник Карел Чапек (Karel Capek) у своїй п'єсі "RUR" ("Rossum's Universal Robots") вводить в обіг слово "робот". Чеське слово "robota" означає важкий, підневільну працю. Людиноподібні автомати, винайдені інженером Россум, не володіють людськими почуттями і призначені для служби людям. Але в міру вдосконалення роботи з машин-автоматів перетворюються на мислячі машини, повстають проти людей і знищують людство.

  • 1923

Володимир Кузьмич Зворикін (Vladimir Kosma Zworkin), батько телебачення, проводить першу демонстрацію електронної передавальної трубки. Він розробить іконоскоп, ранній тип телевізійної системи, вже в наступному році. (США)

  • 1924

Томас Ватсон (Thomas Watson) перейменовує Computing Tabulating Machine Corp. Холлеріта в International Business Machines (IBM). IBM стане рекордсменом сучасної промисловості і однією з найбільших індустріальних корпорацій в світі.

  • 1925

Нільс Бор (Niels Bohr) і Вернер Гайзенберг (Werner Heisenberg) закладають основи квантової механіки.

Ванневар Буш (Vannevar Bush) і його колеги розробляють перших аналогових ЕОМ Differential Analyzer, машина розроблена, щоб вирішувати диференціальні рівняння. Побудована в 1930, вона буде використовуватися для артилерійських обчислень протягом Другої Світової Війни.

  • 1927

Фріц Ланг (Fritz Lang) знімає "Metropolis". Робот Марія - перший робот в кінематографі. Створена божевільним ученим Ротвангом (Rotwang), щоб замінити його померлу дружину, гладка металева жінка стає міжнародної іконою.

1928 Джон фон Нейман (John von Neumann) представляє теорему минимакса, яка буде широко використовуватися в граючих програмах.

Англійський інженер Річардсон створює електричного людини Еріка, зовні схожого на закутого в обладунки середньовічного лицаря. Ерік управляється на відстані. Виконуючи команди, встає, сідає, відповідає на прості запитання; при відповіді у нього світяться очі, а в роті спалахують зелені лампочки.

  • 1929

На радіовиставке в Парижі демонструється електрична собака. Коли її висвітлюють, вона починає рухатися на світло і гавкати. Якщо лампочку відводили в сторону, не перестаючи висвітлювати собаку, остання поверталася і продовжувала гавкати, рухаючись до джерела світла.

  • 1933

На виставці "Століття прогресу" в Чикаго робот використовується як лектора. Починаючи лекцію про процес травлення, він розстібаючи жилет, відкриваючи груди і живіт, стінки яких були прозорими, і показував пальцем стравохід, шлунок, кишечник і печінка, пояснюючи будову внутрішніх органів.

Ряд роботів, керованих по радіо, сконструював і побудував в Австрії інженер Август Губер. Його роботи ходили, рухали головою і руками, блимали, курили, розмовляли по телефону.

Багато конструктори в ті роки віддали данину ідеї створення штучного електромеханічного людини - могутнього і покірного слуги свого господаря. Багато всерйоз вважали, що саме такі роботи і замінять у майбутньому людей на заводах і фабриках. Проте надалі стало зрозуміло, що подібні роботи - це поки що, по суті, такі ж іграшки, якими були андроїди XVIII століть.

  • 1936

Алан Тьюринг (Alan Turing), англійський програміст-теоретик, грунтуючись на роботах Бертрана Рассела (Bertrand Russell) і Чарльза Беббіджа (Charles Babbage), представляє теоретичну модель комп'ютера, названу згодом Машиною Тьюрінга (Turing Machine). По ідеї Тьюринга за допомогою такої машини можна реалізувати будь-який алгоритм, а те, що не можна на ній реалізувати, алгоритмом не є. Машина Тьюринга - це стрічка, на якій записані деякі символи. За нею "бігає" каретка, яка читає поточний символ, і відповідно до поточного символом і поточним станом може переходити до наступного або попереднього символу або залишатися на місці і змінювати стан, а також змінювати поточний символ на стрічці. Ця фундаментальна праця в комп'ютерній логіці проклала шлях до створення сучасних комп'ютерів.

  • 1937

Теза Черча-Тюринга, незалежно розроблений Алонсо Черчем (Alonzo Church) і Аланом Тьюрингом, встановлює, що всі завдання, які вирішуються людиною, що наводяться до кінцевого безлічі алгоритмів, або, простіше, що машинне розпізнавання і людське розпізнавання - по суті еквівалент.

  • 1938

Перший програмований фарбувальний механізм розроблений Виллардом Поллард (Willard Pollard) та Гарольдом Розелундом (Harold Roselund) для компанії DeVilbiss.

У МВТУ ім. Баумана створена кафедра М-9, надалі одержала назву "Багатоцільові гусеничні машини та мобільні роботи".

  • 1939

На всесвітній виставці в Нью-Йорку Westinghouse Electric Corp., Щоб вразити відвідувачів, представляє механічного гуманоїдного робота Elektro і робота-собаку Sparko. Elektro важить 136 кг. і може ходити, розмовляти і ... курити.


Розвиток автоматики та робототехніки