Web 2.0 для мережевого проекту
Зміст
Мережеві щоденники (блоги)
Закладки
Це сервіси для роботи з обраними закладками в Інтернеті. Він дає можливість користувачам зберігати й систематизувати закладки в Інтернеті, ділитися й обмінюватися ними із друзями й знайомими, створювати співтовариства за темами й інтересами, збирати в рамках цих співтовариств посилання, разом з іншими учасниками.
Крім того сервіс надає можливості показати іншим кращі посилання, які вам вдалося знайти за тією чи іншою темою. Зберігання закладок на BobrDobr.ru дає можливість зручного доступу до них з будь-якого комп'ютера з будь-якої частини світу. Як самому користувачеві, так й (за його бажанням) іншим людям. При цьому в користувача завжди є можливість вирішити, кому і в якому обсязі надати доступ до своїх закладок.
- http://www.bobrdobr.ru – БобрДобр (русский интерфейс)
- http://Del.icio.us – Делишес (английский интерфейс)
- http://rumarkz.ru - Румарк (русский интерфейс)
- http://utx.ambience.ru - Цветные полоски (русский интерфейс)
- http://moemesto.ru/ - МоёМесто (русский интерфес)
- http://news2.ru/ - Ньюс2.ру (русский интерфейс)
Геосервіси
- Геосервіс ВикиМапия http://wikimapia.org Предназначен для нанесения на карту мира локальных объектов.
- Геосервис «Панорамио» http://panoramio.com Предназначен для хранения фотографий, привязанных к карте.
Соціальні мережі
| Соціальна мережа Microsoft Партнерство в навчанні
Professionali.ru - это социальная сеть, объединяющая специалистов и бизнесменов по отраслевым, профессиональным и географическим признакам
Навчальний курс Вивчаймо Веб 2.0
Ваш личный Интернет - это сетевое издание, посвященное проблеме защиты человека от агрессивного содержимого Всемирной Сети, которое может причинить вред самому пользователю или его компьютеру
Сервіси для збереження медіафайлів
Відеосевіси
Соціальні сервіси, призначені для збереження, перегляду та обговорення цифрових відеозаписів. В сервісі використовують мітки-категорії. У відповідності до присвоєних міток окремі відеозаписи можуть об‘єднуватися у тематичні „телевізійні канали”. Користувачі сервісу можуть:
- Завантажувати на сервер, відмічати мітками та обмінюватися відеокліпами
- Переглядати відеокліпи інших користувачів
- Знаходити, створювати та об‘єднувати користувачів в тематичні групи
- Підписуватися на оновлення відео кліпів, створювати плей-листи та „відео канали”
- Інтегрувати відео кліпи з Ютьюб на власні веб-сайти.
Підтримуються відео-файли, створені за допомогою цифрової камери, відеокамери та мобільних телефонів в форматах .WMV, .AVI, .MOV, и .MPG .
- http://youtube.com – Ютьюб (англійський интерфейс)
- http://www.rutube.ru -Рутьюб (російський інтерфейс)
- http://video.mail.ru - Видео@mail.ru (російський інтерфейс)
Аудіосервіси
- http://audacity.sourceforge.net - Audacity (є пояснення російською)
- http://www.podomatic.com - PodOmatic (англійський интерфейс)
Сервіси для збереження фотографій
Веб-фотоальбом – сервіс, що допомагає користувачам швидко й без зайвих труднощів публікувати фотографії в Інтернеті. Сервіс доступний для всіх і пропонує наступні можливості:
- 1 ГБ безкоштовного простору для зберігання. Цього вистачить для публікації близько 4000 фотографій й обміну ними; при необхідності простір можна збільшити.
- Високу якість фотографій, а також автоматичну зміну їхнього розміру й оптимізацію для перегляду на всьому просторі екрана.
- Повне керування фотографіями, що спрощує завантаження опублікованих фотографій назад на комп'ютер.
Сервіси для збереження презентацій
Соціальні сервіси, що дозволяє конвертувати презентації PowerPoint у формат Flash і призначений для зберігання й подальшого особистого, або спільного їхнього використання. Даний сервіс надає користувачеві можливість демонстрації своїх презентацій в онлайн-режимі. Додавання презентації здійснюється шляхом завантаження файлу з вашого комп'ютера (підтримуються формати PowerPoint, OpenOffice, Keynote або PDF). Подальшого редагування не передбачається. Відразу після розміщення матеріали стають доступними для перегляду іншими користувачами.
Цікавий пост у блозі про різні сервіси для презентацій
- http://www.scribd.com – Скрибд
- http://google.com - Гугл
- http://www.slideshare.net – СлайдШара
Соціальний сервіс, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, розповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні та інше. Документи з Scribd показуються в спеціальному флеш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи надаваний сервісом HTML-Код. Цей модуль не набагато гірший за функціям перегляду документа, наприклад, за Microsoft Word. Закачати документ можна у форматі PDF, .doc, .txt тощо.
<a href="http://www.slideshare.net/vika_kopoty/prezen-teach" title="Prezen Teach"> Prezen Teach</a> <object id="__sse4509857" width="425" height="355"> <param name="movie" value="http://static.slidesharecdn.com/swf/ssplayer2.swf?doc=web20animen-100615162410-phpapp01&stripped_title=Prezen Teach" /> <param name="allowFullScreen" value="true"/> <param name="allowScriptAccess" value="always"/> <embed name="__sse4509857" src="http://static.slidesharecdn.com/swf/ssplayer2.swf?doc=web20animen-100615162410-phpapp01&stripped_title=Prezen Teach" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="355"> </embed> </object>
RSS
- Шпаргалка по инструментарию для работы с RSS http://internetno.net/2007/06/19/rss-tools/
- Материал из Letopisi.Ru http://letopisi.ru/index.php/RSS
- Блог про RSS http://pchelkina.blogspot.com/2008/05/rss.html
Сервіс GoogleDocs дає можливість користувачам працювати з текстовими, табличними документами і презентаціями просто у вікні браузера. Документи можна форматувати і редагувати в режимі он-лайн, редагувати документи разом з іншими людьми, публікувати документі в Інтернеті для всіх користувачів у вигляді веб-сторінок або поміщати документи у свій блог.
Використовуючи цей сервіс, користувач не лише економить на офісному пакеті, а повністю перебудовує свою роботу з документами. Всі важливі документи, які бажано мати "під рукою", можна тепер зберігати в мережі, редагувати з будь-якого комп'ютера і легко і швидко відправляти електронною поштою. Але головне - це можливість спільної роботи з документами. Ці переваги дозволять по-новому організувати роботу у мережевому проекті.
Календар Google - безкоштовна відкрита інтерактивна служба "Календар". За допомогою календаря Google простіше відстежити усі важливі життєві події - дні народження, збори, спортивні заходи, прийоми у лікарів - все в одному місці. За допомогою календаря Google можна легко призначати заходи і розсилати запрошення, надавати до них доступ друзям та родичам (чи зберігати тільки для особистого використання), а також знаходити заходи, що цікавлять Вас, в Інтернеті. Він допомагає привести справи в порядок.
За результатами роботи студентів у проекті “Інформаційне суспільство” проводиться віртуальна конференція “Моє життя в інформаційному суспільстві” 28-30 грудня 2009 року. Приймати участь мають усі студенти групи. Календар Google будемо використовувати для планування конференції.
Будемо Вам щиро вдячні, шановні студенти, якщо цей список поповниться новими ресурсами. З повагою, --Копотий Виктория 09:57, 7 вересня 2011 (EEST).