Стаття Пелипеко Вікторії про молодіжні субкультури

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 18:54, 13 квітня 2011; Пелипенко Вікторія (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

ХІППІ

X 10a7d96a.jpg

Хіпі, звичайно, не можна було назвати зразковими хлопцями. Навпаки, вони робили все, щоб епатувати «п'ятидесятників»- покоління своїх батьків, яке відрізнялося особливою манірністю. Хіппі боролися за все, що валило батьків у тривалий моральний непритомність: вільну любов і загальне братство, наркотики, кочовий спосіб життя. Однак врівноважила все це те, що хіпі були проти війни. Війни взагалі і війни у В'єтнамі зокрема. Саме з протестів проти війни хіппі і почали в 1956 році свій тріумфальний хід до світу. По дорозі вони принесли в народ вегетаріанство, нудизм, буддизм, любов до екзотичної музиці і медитацію. Їх головним принципом були ненасильство і відмова від суспільної моралі, яка допускала війни і вбивства. Багато в чому завдяки хіппі трапилася сексуальна революція, стали можливі одностатеві шлюби, з'явилися екологічні рухи і альтернативна служба в армії. Тисячі молодих людей поривали з «овочевий » життям, яка будувалася на грошах, кар'єрі і консерватизм, і йшли жити в громади. Бренч на гітарах і читаючи вірші, хіпі змінювали світ, починаючи зміни з самих себе.

Учасники культури хіпі:

  • Джон Леннон і решта з Beatles.
  • Дженіс Джоплін.
  • Джимі Хендрікс.

Стиль і одяг хіпі:

Нарочито старі і рвані майки, сорочки та сукні. Джинси кльош. Чим яскравіше одяг, тим краще. Фенечки, бубонці, кіски, талісмани й амулети. Елементи східного стилю в музиці, одязі. Пісня Beatles - ALL YOU NEED IS LOVE - як гімн руху.

Avtobus-hippi.jpg

Volkswagen Transporter - найпопулярнішого мікроавтобусу, на сьогоднішній день вже більше 60 років. Перший його екземпляр був випущений в 1950 році у Вольфсбурзі. На цей час на заводі Volkswagen вже йшло повним ходом виробництво моделі Beetle. Було вирішено для мікроавтобуса використовувати найбільш успішні конструктивні напрацювання: двигун повітряного охолодження, розташований ззаду, що несе кузов і незалежну підвіску всіх коліс.

Фургон мав довжину 4,3 м, вантажопідйомність 830 кг і власну масу близько 1 тонни. Основні ідеї щодо поліпшення вантажопідйомності та ергономіки підказав Бен Пон, голландський торговець автомобілями, який часто бував на заводі, де замовляв машини. Серед його пропозицій було використання конструктивних особливостей заводських візків-транспортерів. Згодом так і був названий мікроавтобус, хоча перші його екземпляри були з індексом Т1.

Деякий час потому автомобіль полюбився рок-музикантам і хіпі за зручність і місткість. Зазвичай їх автобуси були яскраво пофарбовані, розписані і розмальовані етнічними візерунками і квітами. Volkswagen Т1, отримавши прізвисько Bulli, став одним із визначних символів епохи хіппі.

У Бразилії Volkswagen T2 до цих пір випускається. Збірку в 1956 році перенесли на завод у Ганновері, і впродовж 11 років автомобіль випускався практично без змін-близько 500 машин на день. Періодично на Transporter T1 встановлювали більш потужні двигуни, завдяки чому збільшувалася вантажопідйомність і максимальна швидкість.

Сьогодні назва Transporter - ім'я загальне, а мікроавтобуси цього сімейства - найпопулярніші в світі. Марка Volkswagen на російському ринку традиційно користується популярністю, яка не залежить від економічної ситуації, як і раніше зберігає і збільшує частку продажів.