Служби Інтернету 2011

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Веб

Веб-форуми

Блоги

Блоґ (Блог, англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блоґів характерні короткі записи тимчасової значущості. Блоґерами називають людей, які є авторами блоґів. Сукупність усіх блоґів в Інтернеті створює блоґосферу. Популярність блогосфери обумовлена насамперед можливістю використання таких недоступних раніше інструментів, як RSS, trackback та ін. Блоґ – це авторський твір, де автор висловлює власне ставлення і суб’єктивні думки з приводу. Мова ведеться від першої особи. Блоґи бувають колективні, але у складових частин завжди свої автори. Блоґ складається з окремих записів, які додаються з плином часу. Записи демонструється у зворотно-хронологічному порядку. Тобто, спочатку ви отримуєте найновіші повідомлення. Крім того він діалогічний за своє природою і передбачає зворотний зв’язок між аудиторією та автором. Переважна більшість блоґів (99%) – це веб-сайти, у яких основна значуща частина – текст. Проте блоґ може існувати у вигляді зображень, звуків або відео без жодного писаного слова. А е-пошта чи RSS дозволять обійтися без сайту. Теоретично у жанрі блоґа можна творити навіть в офлайні: розміщувати повідомлення на дошках оголошень, залишаючи місце для коментарів, або вести стилізовану рубрику в журналі.

Додав: --Тарануха Сергій Валерійович 01:28, 14 березня 2011 (EET)

Вікі-проекти (в тому числі й Вікіпедія)

Інтернет-магазини

Інтернет-аукціони

Електронна пошта та списки розсилки

Групи новин (в основному, Usenet)

Файлообмінні мережі

Файлообмінні мережі це сукупні назви мереж для сумісного використання файлів. Часто в основі файлообмінних мереж знаходяться однорангові комп’ютерні мережі, засновані на подібності всіх файлів даної мережі обміну файлів, тобто кожен з учасників є одночасно клієнтом (споживачем інформації), і сервером (постачальником інформації).

Загальні принципи роботи файлообмінника полягають у наступному:

– користувач завантажує програму на свій комп’ютер;

– дає доступ іншим користувачам до частини своїх ресурсів;

– в кожній такій програмі наявний пошук, який знаходить ресурси, котрі знаходились на комп’ютерах інших користувачів в вільному доступі до завантаження.

--МЮВ 11:40, 13 березня 2011 (EET)

Електронні платіжні системи

Інтернет-радіо

Інтернет-телебачення

IP-телефонія

Системи обміну повідомленнями

FTP-сервери

IRC