Стаття про субкультури Чернігової Маргарити

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 20:09, 11 березня 2011; Чернігова Маргарита (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Молодіжні субкультури? Що це? Напевно всі ми інколи замислювались над цим. Зрозуміло одно, це група людей які мають власні погляди на життя.

Є безліч таких організацій:

Хіпі, Панки, Скінхеди, Хіп-хопери, Гопники, Готи, Растамани(Растафарі), Фріки, Теріантропія, Геймери, Металісти, Рокер, Байкери, Емо.

У кожної з цих організацій особистий статут, стиль, мова.

Хіпі— американський молодіжний рух, який здійснив у середині 60-х років ХХ ст. першу сексуальну революцію, перетворився на субкультуру та став одним із символів своєї епохи. Деколи їх називали «діти квітів». Найчастіше їх асоціюють з висловом "Мир, любов, свобода" Субкультура хіпі мала великий вплив на культуру західної цивілізації (символом їхньої музики та способу життя стала британська група «Бітлз»), розвиток суспільства, та навіть політики. Колишні хіпі Білл Клінтон, Хав'єр Солана чи Йошка Фішер посідають нині впливові позиції. В Україні з 1993 року існує щорічне неформальне зібрання хіпі відоме на території всього колишнього Радянського Союзу. Українці, поляки, росіяни, білоруси, чехи, німці та багато інших гостей збираються щороку біля водоспаду Шипіт на Закарпатті. Збіговисько традиційно влаштовують на початку липня, кульмінацією забав є свято Івана Купала — 7 липня. «Пацифіка» — символ миру. Лого Організації ядерного роззброєння, який використовували для антивоєнних демонстрацій.

Музичні кумири руху хіпі: The Beatles The Doors Джимі Хендрікс Джон Леннон Дженіс Джоплін Боб Марлі Greatful Dead Jefferson Airplain


Панки- молодіжна організація, що з'явилася посеред 70-х років у Великобританії, Сполучених Штатах, Канаді та Австралії, відмітними не звичайними якій вважаються критичне ставлення до спільноти і політичного діяча. Популярна американська група Ramones вважається першою групою, що грала музику в стилі «панк-рок». Першою британської панк-групою визнані Sex Pistols.

Зовнішній вигляд панків: Моду на ірокези ввела британська група The Exploited Аксесуари: ланцюжки та шпильки в одеждe, шиповані напульсники, значки і нашивки з назвами груп або політичними гаслами. Зручна міська одяг: футболка (часто чорного кольору), куртка (зазвичай «косуха»), джинси, кеди, кросівки або важкі черевики. Одяг нерідко рваний і потерта, забезпечена іноді провокаційними прокламаціями. Деякі дівчата-панки використовують зухвало-сексуальний імідж (яскравий макіяж, начісування волосся, короткі спідниці, рвані колготки або панчохи).


Скінхеди - назва цієї субкультури, так само як і перші представники виникли в Лондоні у 1969 році. На сьогодні скіни є однією із найбільш агресивних серед усіх існуючих субкультур. Існує надзвичайно багато різноманітних течій цього руху.

Розрізняють декілька груп котрі називають себе скінхедами:

-Традиційні скінхеди (Traditional Skinheads) – виникли як результат появи різноманітних про політично угрупувань, точніше як реакція на їх появу. Основною своєю метою представники даної течії проголошують відновлення первинного образу скінхедів котрий був видозмінений послідовниками. Неофіційним гаслом виступає «Remember the Spirit of 69» («Пам’ятай про дух 69-го»). Однією з основ ідеології виступає аполітичність угрупувань цієї течії. Представники традиційних скінів віддають перевагу музиці реггі та ска.

-S.H.A.R.P. (Skinhead Against Racial Prejudices) — «Скінхеди проти расових забобонів». Дана течія виникла в Америці 1980-х як противага ультраправим скінхедам, але без політичної основи.

-«Загони помсти, справедливості і братерства». В середовищі ультраправих часто прирівнюються до R.A.S.H., очевидно через схожість скорочених назв проте дане твердження є справедливим тільки для території пострадянських країн.

-R.A.S.H. (Red & Anarchist Skinheads) — «Червоні» та анархо-скинхеды, сповідують ідеї соціалізму, комунізму, анархізму, котрі отримали у спадок від «рідного» робітничого класу. На сьогодні це про політичний рух, котрий тільки заснований на субкультурі.

-Бонхеди (Boneheads) — націонал-соціалістичні скінхеди, котрі є протеже британської партії National Front (Національний фронт). Пропагують праві та ультраправі політичні погляди та цінності. Представники - «Воїни Рейху», «Війни Русі» і подібні назви. Цікаво, що саме найменування «бонхед» («кістяна голова», «костеголовый») було придумане самими скінхедами для позначення людей, котрі використовують зовнішній вигляд скінхедів і дотримуються крайньоправих поглядів Поширена приказка: «They are boneheads, because they are not а Skinheads». (Вони є костеголовими оскільки не є скінхедами)

-Гей-скінхеди (Gay skinheads) — гомосексуалісти, котрі поділяють ідеологію руху скінхедів; до гей-скінхедів іноді відносять також і гомосексуалістів, для котрих естетика скінхедів виступає в ролі сексуального фетиша.

-Straight edge скинхеди (sXe Skinheads) — скинхеди, що дотримуються способу життя Straight edge.

Хіп-хоп - став першою музикою, якнайповніше і самобутньо втілила ідеологію сучасної афроамериканської культури. Ця ідеологія була побудована на антагонізмі американській англо-саксонської культурі. За минулі десятиліття сформувалася також своя мода, корінним чином відмінна від традиційної моди білого населення, свій жаргон і своя культивована манера вимови, танцювальні стилі, своє графічне мистецтво - «граффіті» (зображення і написи на стінах, зроблені аерозольними балончиками або спеціальними маркерами з фарбою ) і останнім часом також кіно (не обов'язково про репперов, але що сюжетно бере теми з негритянської середи, див фільми «Перукарня», «Hustle And Flow», «Не погрожуй Південному Централу попиваючи сік у себе в кварталі»; реппери також все більше починають стає кіноакторами). Таким чином, провести чітку межу між власне хіп-хопом і негритянської субкультурою стає складно.

Незважаючи на змінну щороку моду хіп-хопа, в цілому вона має ряд характерних особливостей. Одяг, як правило, вільний, спортивного стилю: кросовки і бейсболки (як правило з прямими козирками) відомих брендів (напр. Reebok, Roca Wear, FUBU, Wu-Wear, Sean John), футболки і баскетбольні майки, куртки і толстовки з капюшонами , лижні насунутих на брові шапки, мішкуваті штани (так звані «труби»), приспущені широкі шорти. Зачіски короткі, хоча також популярні короткі африканські кіски. У самих репперов популярністю користуються масивні прикраси (ланцюги, медальйони і ін.)