Шаблон:Персональна сторінка

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Увага! Ви зайшли до шаблону.

Не пишіть нічого  та не редагуйте матеріал на цій сторінці!
Для створення статті на основі цього шаблону використайте команду
{{subst:Template:Ім'я шаблону}}


Про себе

Навчаюсь в 13 групі психолого- педагогігного факультету.

Мої інтереси

Шаблон:Персональна сторінка

Продукти проектної діяльності

  • Розмістити посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі БобрДобр;
  • Посилання на статтю про субкультуру у Вікі-КДПУ;
  • Посилання на опитування (веб-ресурс для проведення он-лайн опитування Про-Опрос);

Розміщуються посилання на презентацію, публікацію або інші матеріали проекту:

  • група "Відтінки молодіжного світу" в ВКонтакте
  • веб-ресурс для збереження презентацій Slideshare;
  • веб-ресурс для збереження документів Scribd.
  • на блог проекту (веб-ресурс для ведення щоденника Blogger);
  • фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій Picasa);
  • добірка відеоматеріалів (веб-ресурс для збереження відеозаписів YouTube).

Мої роботи

Кожен тип культури, залишаючись цілісним утворенням, наділений внутрішньою неоднорідністю. Структура культури містить компоненти, відмінність між якими зумовлюється неоднорідністю суспільства. Так, виділяється ядро культури або фундаментальна культура. Це - сукупність цінностей, які поділяються усіма членами даного суспільства. Поряд з цим функціонують численні периферійні субкультури, носіями яких виступають представники різноманітних соціальних груп. Субкультура вміщує в собі окрім елементів фундаментальної культури також і свої власні цінності, які формуються під впливом унікального способу життя, місця у соціальній стратифікації певної людської спільноти [1]. Так, можна виділити субкультури католиків і православних, міських і сільських мешканців, шахтарів і банкірів, „професійних" жебраків і представників злочинного світу.

Важливе місце в структурі любого суспільства займає молодь. Відповідно, і культура містить молодіжний компонент. Оскільки молодь також не є однорідною масою і в ній можна виділити цілу низку груп і спільнот, то й молодіжна культура включає в себе розмаїття субкультур.

Сьогодні навіть і в провінційних містечках можна зустріти молодих людей, які вирізняються із сірої маси оригінальним одягом, макіяжем і поведінкою. Вони одягнені в чорний одяг або довгі шкіряні плащі, на ногах обов'язково боти на товстій підошві. На виразно блідому обличчі виділяються підведені темним очі, нігті фарбуються в чорний або яскраво червоний колір. У де-в-кого на шиї можна помітити шкіряний нашийник з шипами. Така особа справляє враження, ніби вона тривалий час перебувала десь у підвалі і не знала сонячного світла. У поведінці помітна понурість, печаль і неприязнь до оточуючого повсякдення. Юнаки і дівчата з такою зовнішністю називають себе „готами".

Молодіжна субкультура „готів" прийшла до нас, як і багато інших молодіжних течій, із-за кордону. Сьогодні „готи" - це доволі розвинена філософія, спосіб життя, система цінностей і стиль поведінки. Зародилась ця течія в Англіїі на рубежі 70-х - 80-х рр. минулого століття як інтелектуальне відгалуження молодіжної панк-культури. Спочатку музичні критики назвали „готичною", тобто, страшною, містичною музику деяких молодіжних рок- і панк-груп. В англійській мові є таке поняття - „готичний роман", тобто твір, в якому оповідається про темне середньовіччя з його відьмаками, упирями, вурдалаками, вампірами і т.п. Тексти популярних тоді в Англії груп „London after Midnight", „The Sisters of Mersy" та інших були переповненні всілякою містикою і похмурими образами. Фани вищеозначених груп, наслідуючи стиль одягу і поведінку своїх кумирів, приходили на концерти в чорному одязі і з відповідною атрибутикою. Чорний колір означав жалобу по цьому світові, в якому панує недолугість і сірятина безтурботного і ситого суспільства [2].

Цікавим є світогляд „готів". У центрі уявлень готів про світ є філософська ідея - „сьогоднішній день - останній", але прожити його слід гідно [3]. Необхідно шукати справжню віру в себе, справжню дружбу, справжню любов. На буття треба дивитися широко відкритими очима, не заплющати очі на темні сторони повсякдення - страждання, самотність і смерть. Слід призвичаїтись до своїх похмурих думок і настроїв і навіть брати від них енергію життя. Література, музика, живопис, філософія, які пересічну людину приводять у депресивний стан, для готів є основним джерелом життєвої наснаги. В ставленні до світу готи виявляють іронію, сарказм; люблять „чорний гумор".

Представники так званого „філософського" напряму готичної субкультури мають своїм символом зірку, яка в них символізує містичне знання. Інший символ - це обгоріла шкіра на людині. Цей доволі моторошний образ означає наступне. Гот чи готеса зобов'язані „продертися" через незліченні умовності пересічного суспільства до самих себе, до своєї суті. У широкий вжиток серед готів цей символ прийшов завдяки лідерові рок-групи „The Sisters of Mersy" Ендрю Елдрітчові, який вважається одним із фундаторів „готичного року" та, зрештою, і всієї готичної субкультури. Поширеним серед готів є також давньоєгипетський знак - Анк, що символізував „вічне життя", а для готів став символом єднання містичного і філософського начал.

В одязі готи крім чорного використовують вишневі і гранатові кольори. Юнаки-готи одягають на голову крислаті капелюхи або навіть циліндри. Дівчата-готеси віддають перевагу пишним платтям з корсетами у стилі ренесансу. Часто одягають шкіряні штани, спідниці, плащі. Макіяж готес виразно сексуальний - тип „жінки-вамп" з яскраво червоною помадою на губах, з підведеними темним очима на виразно білому обличі. Багато готів носять на шиї шипастий нашийник, що означає уярмленість людини суспільними умовностями і приписами моралі, яку слід здолати. Готи принципово не визнають золоті прикраси, оскільки вважають, що через нього в минулому було пролито багато крові. Вся біжутерія винятково із срібла або неіржавіючої сталі.

Готи мають свою літературу і кінематограф. Так, кожен гот і готеса зобов'язані читати Оруелла, Ремарка, Камю, Сартра, Лотреамона, Бодлера. Прийнятними для свого світогляду готи вважають фільми Лінча, Тарковського, Кубріка, Бунюеля, Параджанова. Готи не відмовляються також і від класичної музики, але віддають перевагу творам мінорного, сумного звучання, або ж піднесено-урочистій музиці Ріхарда Вагнера.

Голлівуд зацікавився готичною субкультурою в 90-х рр. Внаслідок цього з'явилась низка касових кінофільмів з похмуро-середньовічними сюжетами - „Ворон", „Едвард Руки-Ножиці", „Ван-Хельсинг" та інші. Це дещо пожвавило занепадаючу субкультуру готів. Таким чином, готи виражають унікальне світобачення і світосприйняття значної частини сучасної молоді.