Проект з інформатики на тему:"Шкідливість алкоголю" 27 група ФМФ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Шкідливість алкоголю

100059.jpg

Ідея проекту

Алкоголізм - найважливіша глобальна проблема в Україні. Тисячі людей руйнують своє життя, приймаючи цю отруту.

Моя мета: розповісти всім про шкідливість вживання алкоголю, довести, що споживання спиртних напоїв приводить до тяжких хвороб, і навіть смерті.

Передбачуваний результат: Я сподіваюсь, кожний переосмислить своє ставлення до вживання алкоголю і спробує, якнайменше його вживати, або взагалі забути про те, що він існує.


Алкоголізм

Алкоголізм — найбільш поширений вид наркоманії, що характерний психо-фізичною залежністю від алкоголю, основою якої є наявність алкоголю в обмінних процесах людського організму, розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, працю і добробут людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.

Алкоголізм, або алкогольна залежність, асоціюється з рядом ознак:

1. Хворобливий потяг до алкоголю; 2. Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю); 3. Втрата кількісного контролю; 4. Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.

Однозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини, як порушення нормального функціонування, що характерне появою різного роду соматичних захворювань. Ці захворювання разом із алкоголізмом на 15—17 років вкорочують життя людини. Понижена працездатність мозку, яка спричинює негативні зміни в центральній нервовій системі, особливо процесів мислення, пам'яті, уяви, сприйняття, відчуття. Перш за все відбувається отруєння кори головного мозку, де концентрація алкоголю на 60—70% більша, аніж в крові. Аналогічні показники простежуються і на потомстві. Відхилення фізичного й розумового розвитку дітей з'являються як результат зачаття в нетверезому стані, або вплив алкоголю на плід, що розвивається в утробі матері. Виникає загроза епілепсії у дітей, оскільки алкоголь вільно проникає у плід через плаценту, пошкоджує нервову систему.

Алкоголь — наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. При цьому значно ослаблюється процес гальмування і відносно переважає процес збудження. Великі дози алкоголю роблять паралізуючий вплив на деякі відділи центральної нервової системи. При ураженні центрів довгастого мозку настає порушення терморегуляції, дихання і серцевої діяльності—так званий коматозний стан. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань. Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, велике зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам'яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратливість і схильність до конфліктів. На ґрунті алкоголізму бувають запої, розвиваються різні психози—біла гарячка, корсаковський психоз та ін. Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, аварій на транспорті, злочинів, порушень правил громадської поведінки, руйнування сім'ї.

Автор проекту

Матеріали проекту

Карта знань для проекту: "Шкідливість алкоголю"
Таблиця для проекту
Електронна таблиця
Map Google

Інтернет ресурси проекту

Закладки
Лікування алкоголізму
RuTube

Додаткові матеріали проекту

Алкоголь і статистика

Результати проекту

Презентація на тему: "Шкідливість алкоголю"

Опитування до проекту.