Марісса Енн Маєр

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 21:40, 21 червня 2022; 9757407 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Марісса Енн Маєр

Навіть у майбутньому історія починається зі слів: "Одного разу...".

Марісса Енн Маєр

Марісса Енн Маєр (англ. Marissa Ann Mayer; нар. 30 травня 1975) — американська підприємниця та інвесторка, колишня президентка і головна виконавча директорка компанії «Yahoo!». Займала цілий ряд керівних посад в «Google».Наймолодша очільниця компанії зі списку Fortune 500. Найуспішніша керівниця в Історії Yahoo. Акції компанії за два роки її керівництва зросли майже в три рази. До своїх 40-ка, Мapicca за даними Business Insider, одержала як мінімум $500-300 млн за час роботи в Google та $200 млн під час роботи в Yahoo.

Марісса Енн Маєр


Походження та освіта


Маєр народилася 30 травня 1975 року в місті Восау в штаті Вісконсин у родині вчительки малювання фінського походження Маргарет Маєр та інженера Майкла Маєра. Закінчила середню школу 1993 року, була обрана губернаторкою Вісконсину Томмі Томпсоном як одна з двох делегатів від штату до Національного молодіжного наукового табору в Західній Вірджинії.

Маєр з відзнакою закінчила Стенфордський університет зі ступенем бакалавра з символічних систем I ступенем магістра з інформатики зі спеціалізацією в області штучного інтелекту. У 2009 р. Іллінойський технологічний Інститут присвоїв Маєр почесний ступень доктора в знак визнання її роботи в галузі пошуку.

Кар'єра

Марісса Енн Маєр

У Google Mapіcca прийшла в 1999 р., ставши 20-м працівником і першою жінкою-Інженером компанії. Протягом 13 років роботи в Google вона була інженеркою, дизайнеркою, менеджеркою з продукції та керівницею. Маєр займала ключові ролі в проектах Google Search, Google Images, Google News, Google Maps, Google Books, Google Product Search, Google Toolbar, IGoogle та Gmall. Вона також займалася створенням головної сторінки Google, відомої відсутністю зайвого оформлення.

У 2012 р. Маєр взяла участь у конкурс на посаду генерального директора компанії Yahoo, яка на той момент знаходилася в затяжній кризі. Було ще декілька кандидатів на цю посаду і топ-менеджерка Google викликала у ради директорів найбільше сумнівів: їх бентежила її пристрасть до публічності, недосвідченість в питаннях ведення бюджету і скорочення співробітникiв. Те, що до цього Маєр працювала в Google, де нікого не турбувало, скільки грошей вона витратила і як до неї відносяться рекламодавці.

Марісса Енн Маєр

Ще однією проблемою для Марiсси було те, що, коли вона отримала пропозицію, вона була вагiтною - якби про це дізналася рада директорiв Yahoo, то їй було б дуже складно переконати її членів, що вона все-таки годиться на посаду генерального директора. Але натомість Марiсса провела блискучу презентацію. Вона представила керівництву компанії продуманий до дрібниць план з виведення Yahoоо з кризи, який торкався всіх аспектів діяльності корпорації. За словами одного з колишніх членів ради директорів, присутні були приємно шоковані. Лише в червні, вже зайнявши керiвну позицію, вона зізналася Раді директорів у своїй вагітності - але це вже не здалося великою проблемою.

16 липня 2012 р. Маєр була призначена президенткою і головним виконавчим директором "Yahoo!". Також вона являється членкинею Ради директорів компанії.

У березні 2017 року повідомлялося, що Маєр може отримати термінальний пакет на $23 млн після продажу Yahoo! компанії Verizon. Маєр оголосила про свою відставку 13 червня 2017 року.

У день своєї відставки Маєр публічно висвітлила багато досягнень компанії за час її роботи, зокрема: створення ринкової капіталізації в розмірі $43 млрд, потроєння акцій Yahoo, збільшення кількості користувачів мобільних телефонів до понад 650 млн, створення бізнесу з реклами мобільних пристроїв у розмірі $1,5 млрд та трансформацію культури Yahoo. За час роботи Майєр кількість щомісячних відвідувань домашньої сторінки Yahoo! зменшилась з майже 10 млрд до менш ніж 4,5, тоді як кількість відвідувань Google зросла з 17 до понад 56 млрд.

Того ж року Марісса стала співзасновницею Lumi Lab, компанії штучного інтелекту та засобів масової інформації, якими вона керує до цього часу.



Членство в радах і нагороди

Маєр входить до складу рад директорів компаній Cooper-Hewitt, National Design Museum, New York City Ballet, San Francisco Ballet, Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско та Walmart.

Марісса Маєр входила до щорічного списку 50 найвпливовіших американських жінок у бізнесі журналу Fortune в 2008, 2009, 2010 і 2011 роках під номерами 50, 44, 42 і 38 відповідно. У 2008 році, у віці 33 років, вона була наймолодшою жінкою в списку. Названа однією з жінок року журналом Glamour у 2009 році.


Особисте життя

Марісса Енн Маєр


Жіночий керівник інформаційних технологій єявно вийшла заміж, оскільки відомо, що 12 грудня 2009 року вона зв’язала суміжний вузол зі своєю довічною дружиною Захарі Богу, яка заробляє на життя як юриста, так і інвестора. Про подробиці її романтичного життя немає багато інформації, ми також не маємо доступу до її минулого життя, але згідно з тим, що ми могли б проглянути з наявних записів, Маріса Майєр та спілка Закарі були благословлені з трьома дітьми.

Варто також це знати, хоч вона має дітей - троє за кількістю, інженер-комп’ютер народжував лише двічі; її вперше було народження сина Макаллістера, який народився 30 вересня 2012 року, а у вересні 2015 року Марісса Майер оголосила в своєму блозі Tumblr, що вже очікує набір однакових дівчат-близнюків, які мали вийти у грудні. Саме 10 грудня 2015 року Макаллістер став братом Сильвані та Маріель.



Посилання