Інтернет-браузери
Створимо власними силами опис найбільш популярних браузерів, покажемо переваги кожного, опишемо особливості використання. Ще раз прошу студентів віднестись до цього завдання творчо. НЕ ПОТРІБНО копіювати куски тексту довжиною в 2-3 метри і вставляти на цю сторінку. Такі описи будуть знищуватись без попередження. Не забувайте використовувати підзаголовки.
Зміст
Internet Explorer
Означення
Internet Explorer for Mac (Internet Explorer Macintosh Edition) — браузер, який розробляла Microsoft для Mac OS, спочатку на базі коду Internet Explorer. Згодом код версій розділили. Internet Explorer був браузером, який постачався за замовчуванням у Mac OS з 1997 по 2003 рік, після Netscape Navigator і перед виходом першої версії браузера Apple Safari. Таке рішення було прийняте після значної інвестиції Microsoft у Apple. Останнє значне оновлення було 27 березня 2000 року. Остання версія - 5.2.3 (16 червня 2003). У червні 2003 року Microsoft оголосила про припинення робіт з удосконалення та оновлення продукту, також у заяві говорилось про те, що компанія буде вести технічну підтримку продукту до кінця 2005 року. 31 січня 2005 року браузер зник з списку доступних продуктів, а 31 грудня 2005 року Microsoft припинила технічну підтримку Internet Explorer for Mac. Microsoft коментує подібне рішення завершенням життєвого циклу продукту і пропонує використовувати інші сучасні браузери (як приклад приводиться Apple Safari).
Призначення програми Internet Explorer та її можливості
Для роботи в Iнтернеті необхідно мати простий і зрозумілий інструмент, який дозволив би використовувати всі можливості мережі. Одним з таких інструментів є пакет програм Internet Explorer(MIE), розроблений фірмою Microsoft . Основним сервісом в Iнтернеті останнім часом стала Всесвітня павутина (WWW), тому головною програмою пакета Internet Explorer є програма перегляду Web-сторінок. Отже, Internet Explorer - провідник Iнтернета, що підтримує можливості, закладені розробниками Web-сторінок. Оскільки Iнтернет - це не лише Всесвітня павутина, то в комплект Internet Explorer входить також програма для роботи з електронною поштою Internet Mail, яка підтримує стандартні поштові протоколи Iнтернета. Крім того, надана можливість роботи з новинами за допомогою програми Internet News.
Основні принципи роботи з програмою Internet Explorer
Одним з основних понять при роботі з Internet Explorer є поняття Web-сторінки. Під сторінкою слід розуміти документ, який містить в собі, крім тексту, ще й графічні зображення, звукові фрагменти і відеоматеріал. Крім того, Web-сторінка може містити також посилання на інші сторінки і поштові скриньки. Щоб дізнатися, чи є фрагмент документу посиланням, слід підвести вказівник миші до цього фрагменту. Це може бути і текст, і графічне зображення. Вказівник миші, знаходячись над посиланням, повинен змінити свою форму на стилізоване зображення руки, а в рядку стану з'явиться адреса переходу, що відповідає даному посиланню.
Mozilla Firefox
Означення
Mozilla Firefox (укр. Мозілла Файрфокс, Жар-лис, Вогнелис) — безплатний веб-оглядач з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko (Проект Mozilla). Після випуску версії 1.0 9 листопада 2004 року одержав схвальні відгуки від багатьох видань, включно із «Форбс» [1]] і «The Wall Street Journal» [2]. Із більш як 25 мільйонами завантажень з головного сайту в перші 100 днів після випуску версії 1.0, Firefox став однією із найуживаніших програм із відкритим кодом. 19 листопада 2005 року (за 344 дні після випуску версії 1.0) Firefox було завантажено в 100 мільйонний раз. Станом на червень 2007 Firefox має 15 % ужитку в світі. Існують версії для Windows, Mac OS X, Linux, OS/2, FreeBSD, Solaris й інших операційних систем.
Історія локалізації
Історія локалізації не може бути розглянута, якщо ми не згадаємо Сергія Брицького, який був автором першого перекладу Mozilla - пакету, з якого пізніше викристалізувався Mozilla Firefox. Першою перекладеною версією версією ж власне Firefox була версія 0.9.3. Пізніше з'явилися версії 1.0 та 1.5. Починаючи з версії 1.5.0 до перекладу успішно долучився Олександр Касянюк і перекладом версій цієї гілки Firefox займався саме він. Перекладом Firefox 2.0.0.х - 3.0.х, а тим більше його офіційним релізом, доступним із сайтів спільноти Mozilla, ми завдячуємо в першу чергу Тимофієві Бабичу - людині, яка взяла на себе обов'язки куратора перекладів продуктів Mozilla. Звичайно, слід зауважити, що переклад не був би можливим без долучення таких людей, як Сергій Хоружин, Сергій Богданцев та Ярослав Крицун, які брали активну участь у обговоренні вад перекладу, вносили свої пропозиції щодо його покращення. Всім переліченим людям завдячуємо також перекладом офіційних сайтів спільноти Mozilla: addons.mozilla.org - Додатки та Української версії mozilla-europe.
Особливості
На відміну від найрозповсюдженішого на початок 2005 року, вбудованого в Windows веб-оглядача Internet Explorer, Firefox забезпечує вищий рівень безпеки користувача, здатний захищати його від нав'язливої реклами, має низку нових можливостей, таких як: • блокування вікон-поплавців; • відкриття сторінок у вкладках, а не в окремих вікнах; • додатки, що надають нові можливості, наприклад, IE Tab, ScrapBook, Firebug тощо, сотні найменувань; • теми, які змінюють зовнішній вигляд. Під час розробки Firefox особлива увага приділялась підтримці стандартів W3C. Тому іноді веб-сайти, написані з порушенням стандартів у розрахунку на перегляд лише в Internet Explorer, можуть відображатись неправильно. Тепер, зокрема через поширення Firefox, такі сайти трапляються все рідше. На відміну від Mozilla Suite, який представляє собою набір веб-орієнтованих додатків, Firefox — лише веб-оглядач, він менший, швидший і простіший у використанні. Також Firefox надає деякі додаткові можливості, наприклад настроювані панелі інструментів.