Можливості та перспективи протоколу MGCP
Технологія VoIP >> Розділ 8. Протокол управління шлюзами MGCP
[ << 8.9 Реалізація обладнання з підтримкою протоколу MGCP ]
8.10 Можливості та перспективи протоколу MGCP
Для побудови добре функціонуючих і сумісних з ТфОП мереж IP-телефонії сьогодні підходять протоколи Н.323 і MGCP. Підхід з використанням MGCP має досить важливою перевагою перед підходом, запропонованим ITU в рекомендації Н.323: Call Agent підтримує сигналізацію ОКС7 та інші види телефонного сигналізації; підтримується також прозора трансляція сигнальної інформації по мережі IP-телефонії. У мережі, побудованої на базі рекомендації Н.323, сигналізація ОКС7, як і будь-яка інша сигналізація, має конвертуватися шлюзом в сигнальні повідомлення Н.225.0 (Q.931).
У цілому ж, аналізуючи функціональні можливості протоколу MGCP, можна зробити наступний висновок: протокол, запропонований робочою групою MEGACO організації IETF, краще за інших підходить для розгортання глобальних мереж IP-телефонії, що приходять на зміну традиційним телефонних мереж.
Але, в той же час, слід зазначити, що в існуючих сьогодні додатках IP-телефонії, таких як надання послуг міжнародного та міжміського зв'язку, використовувати протокол MGCP (так само, як і протокол SIP) недоцільно в зв'язку з тим, що переважна більшість мереж IP-телефонії сьогодні побудовано на базі протоколу Н.323. Оператору доведеться будувати на базі протоколу MGCP (або SIP) окрему мережу IP-телефонії, що потребують значних капіталовкладень, у той час як оператор зв'язку, що має обладнання стандарту Н.323, може легко приєднати свою мережу до існуючих мереж.
--Козінцев Олексій 36 гр. 17:21, 29 листопада 2010 (EET)