Навчальний курс "Професійна педагогіка",спеціальність "015 Професійна освіта", 2 курс, бакалаврський рівень

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

зміст

    1 Професійна педагогіка
       1.1 Мета та завдання навчального курсу
       1.2 Мета:
       1.3 Завдання курсу:
       1.4 знати:
       1.5 уміти:
       1.6 Автор курсу
   2 СТУДЕНТИ ГРУПИ
   3 ГРАФІК НАВЧАННЯ
   4 КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
   5 ЗМІСТ КУРСУ "Професійна педагогіка"
       5.1 РОЗДІЛ І.  ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ.
           5.1.1 Теоретичний матеріал розділу.
           5.1.2 Семінарські заняття.
       5.2 РОЗДІЛ 2. ДИДАКТИКА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ.
           5.2.1 Теоретичний матеріал розділу.
           5.2.2 Семінарські заняття.
       5.3 РОЗДІЛ 3. ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПТЗО.
           5.3.1 Теоретичний матеріал розділу.
           5.3.2 Семінарські заняття. 
       5.4 ІНДИВІДУАЛЬНІ ТВОРЧІ ЗАВДАННЯ.

Навчальна дисципліна "Професійна педагогіка"

ПРОФЕСІЙНА ПЕДАГОГІКА

......


спеціальність 015 "Професійна освіта" 2 курс, бакалаврський рівень

Мета та завдання навчального курсу

Мета:

Мета вивчення дисципліни – формування у майбутніх фахівців систематизованих уявлень, теоретичних знань та практичних умінь, які дозволять їм ефективно використовувати одержані педагогічні знання у своїй професійній діяльності.

Завдання курсу:

Завдання вивчення дисципліни: - формування професійно-педагогічних ерудиції і тезаурусу майбутніх педагогів професійного навчання; формування базових знань і умінь, необхідних для опанування курсу; - опанування системним світоглядом і модельним мисленням майбутніх фахівців; підтримка інтересу до інженерно-педагогічної діяльності, яка розглядається як елемент професійної адаптації студентів.

По закінченню вивчення курсу студенти повинні

знати:

- предмет та завдання професійної педагогіки; - систему професійної освіти України; - теоретичні основи підготовки кваліфікованих робітників; - основи дидактики професійного навчання; - педагогічні процеси, орієнтовані на навчання людини професії і формування професійно важливих і соціально значимих якостей особистості працівника; - історично сформовані вітчизняні і зарубіжні теорії навчання та моделі професійної освіти; - сучасні теорії виховання кваліфікованих робітників; - зміст професійної освіти; принципи, методи та засоби професійного навчання.

уміти:

- - використовуючи законодавчі та нормативні акти, ґрунтуючись на прогнозі розвитку галузі, визначати зміст професійної освіти; - ґрунтуючись на отриманих знаннях та використовуючи актуальну галузеву інформацію, визначати застосування принципів навчання; добирати методи, форми та засоби навчання; - проектувати навчальну діяльність учнів в умовах професійно-технічних закладах освіти (ПТЗО); - обирати методи професійного навчання в умовах теоретичного та виробничого навчання; - застосовувати оптимальні методи контролю знань учнів ПТЗО в умовах теоретичного і виробничого навчання; - організовувати навчально-виховну роботу за допомогою сучасних принципів, форм і методів в умовах професійної освіти; - визначати та розробляти структуру та зміст навчально-плануючої документації.

[Робоча програма ]

Автор курсу

Дубінка Микола Михайлович (доцент кафедри педагогіки та меджменту освіти ЦДПУ ім.В.Винниченка)

mdubinka (Сторінка Вікі-КДПУ)

СТУДЕНТИ ГРУПИ

ГРАФІК НАВЧАННЯ

СФОРМОВАНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми у студента мають бути сформовані/закріплені такі компетентності:

Загальні (ЗК):

ЗК 1. Повага до національних та міжкультурних цінностей. ЗК 2. Здатність до формування власної світоглядної позиції у загальнонаукових термінах. ЗК 5. Здатність отримувати, опрацьовувати й відтворювати інформацію державною мовою. ЗК 7. Здатність до самопрезентації у різних умовах загальної та професійної діяльності.

Функціональні (ФК):

ФК 2. Здатність аналізувати глобальні та розробляти етапні цілі власної професійної діяльності, а також професійної діяльності підлеглих або навчальної діяльності учнів, усвідомлюючи її результати у когнітивній, афективній і психомоторній сферах. ФК 4. Здатність здійснювати аналіз професійної діяльності фахівця з метою формування змісту освіти, конструювання змісту навчання і виховання, вибір оптимальних технологій підготовки у професійних навчальних закладах та на виробництві. ФК 7. Здатність з урахуванням співвідношень цілей, часу й простору планувати та організовувати власну професійну діяльність, а також діяльність підлеглих чи учнів у виробничій галузі або освіті, забезпечуючи необхідні умови для застосування просторово-часових, матеріально-технічних, фінансово-економічних та ін. ресурсів. ФК 11. Здатність реалізовувати освітні проєкти за допомогою доцільних вербальних та невербальних засобів спілкування, управляти пізнавальною діяльністю суб’єктів виробничого й освітнього процесів. ФК 13. Здатність генерувати оригінальні, творчі ідеї щодо вирішення виробничих та педагогічних ситуацій. ФК 17. Здатність до швидкого включення у взаємодію з іншими суб’єктами виробничого або освітнього процесів, налагодження зв’язків у трудовому і учнівському колективах, а також конструктивного розв’язання конфліктних ситуацій, володіння методами саморегуляції емоційного стану. ФК 20. Здатність вибудовувати траєкторію власного кар’єрного та професійного розвитку.

7. Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни у студентів формується:

ПРН 1. Здійснювати аналіз суспільно-політичних відносин, національних і міжкультурних цінностей, формувати адекватну модель соціальної поведінки, демонструвати власну світоглядну позицію. ПРН 7. Планувати та організовувати власну професійну діяльність, а також діяльність підлеглих чи учнів у виробничій галузі або освіті, забезпечуючи необхідні умови для раціонального застосування просторово-часових, матеріально-технічних, фінансово-економічних, енергетичних, інформаційних та ін. ресурсів. ПРН 9. Реалізовувати освітні проєкти за допомогою доцільних вербальних та невербальних засобів спілкування, управляти пізнавальною діяльністю суб’єктів виробничого й освітнього процесів. ПРН 10. Включатися у взаємодію з іншими суб’єктами виробничого або освітнього процесів, налагоджувати зв’язки у трудовому і учнівському колективах, а також конструктивно розв’язувати конфліктні ситуації, володіти методами саморегуляції емоційного стану. ПРН 14. Демонструвати винахідливість, креативність, оригінальність під час вирішення виробничих та педагогічних ситуацій, що пов’язано мінливими умовами організації праці. ПРН 17. Спрямовувати власний професійний та кар’єрний розвиток, здійснювати самопрезентацію.

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ОСНОВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ

Тема 1. Професійна педагогіка як наука.

Тема 2. Розвиток, соціалізація і виховання особистості як мета професійної педагогіки.

Тема 3. Методологія і методи педагогічних досліджень.

Тема 4. Педагогічний процес як система і цілісне явище. Закономірності і принципи педагогічного процесу.

Тема 5. Ієрархія цілей у педагогіці.

Тема 6. Система професійної освіти України.

Тема 7. Теоретичні основи і практика підготовки кваліфікованих робітників.

РОЗДІЛ 2. ДИДАКТИКА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ.

Тема 8. Дидактичні основи освітнього процесу в системі ПТО.

Тема 9. Закономірності та принципи процесу професійного навчання в ПТНЗ.

Тема 10. Зміст освіти в ПТЗО.

Тема 11. Методи та засоби професійного навчання.

Тема 12. Форми організації процесу навчання у ПТЗО.

Тема 13. Контроль знань, умінь, навичок учнів ПТЗО та їхня кваліфікаційна атестація.

РОЗДІЛ 3. ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПТЗО.

Тема 14. Особливості організації виховної роботи в ПТЗО.

Тема 15. Виховна робота інженера-педагога в навчальній групі ПТЗО.

Тема 16. Самоврядування в учнівському колективі ПТЗО.

Тема 17. Організація виховної роботи з учнями «групи ризику».

Тема 18. Зміст, методи і форми роботи інженера-педагога з батьками учнів ПТЗО.

Тема 19. Технічна творчість учнів ПТЗО.

Тема 20. Професіоналізм особистості інженера-педагога.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ