Мітка доступу
Технологія VoIP >> Розділ 6. Сигналізація Н.323
[ << 6.2.7 Звільнення смуги пропускання ] [ 6.3 Сигнальний канал Н.225.0 >> ]
6.2.8 Мітка доступу
Мітка доступу передається в деяких повідомленнях сигналізації RAS і в повідомленні Setup, причому є два основних варіанти її використання.
Перший варіант служить для приховування транспортного адреси і alias-адреси кінцевого устаткування. Користувач, який бажає зберегти в таємниці свої адреси, повідомляє яким-небудь чином зухвалому користувачеві мітку доступу, про наявність якої воротар заздалегідь сповіщений в процесі реєстрації. Абонент використовує мітку доступу для встановлення з'єднання з абонентом, причому сигнальні канали неодмінно повинні проходити через воротар, який маршрутизує сигнальні повідомлення від одного абонента до іншого.
У другому варіанті використання мітки доступу вона призначається воротарем і повинна передаватися у всіх повідомленнях, що служать для встановлення з'єднання. Прикладом такого використання мітки доступу може служити встановлення з'єднання зі шлюзом. За наявності мітки шлюз визначає, що встановлювати з'єднання з його участю абонентові дозволено.
На закінчення цього параграфа наведемо підсумкову таблицю (табл. 6.1) повідомлень протоколу RAS, розглянутих вище. У цій та наступних аналогічних таблицях для зручності читачів, що працюють також з рекомендаціями ITU-T, використовуються наступні позначення: О (options) - необов'язкова, М (mandatory) - обов'язкове.
Таблиця 6.1 Повідомлення RAS
--Козінцев Олексій 36 гр. 15:50, 29 листопада 2010 (EET)