Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Андрущенко Олександри, 2020
Зміст
Тема статті
"Штучний інтелект.Віртуальна реальність"
Опис проблеми
Віртуальна реальність - це створений за допомогою комп'ютерної техніки і програмного забезпечення віртуальний світ, що передається людині через дотик, слух, а також зір і, в деяких випадках, нюх. Саме об'єднання всіх цих впливів на почуття людини в сумі носить назву інтерактивного світу
Вона, VR, здатна з високою точністю імітувати впливу навколишнього віртуальної реальності на людину, але для того, щоб створити дійсно правдоподібний комп'ютерний синтез з реакцій і властивостей в рамках інтерактивного світу, все процеси синтезу прораховуються, аналізуються і виводяться в якості поведінки в реальному часі.
Використання віртуальної реальності багатогранно: в 99 відсотках випадків живим і неживим предметам, створеним за допомогою такої технології, притаманні такі властивості, поведінку і рух, які є у їх справжніх прототипів. При цьому користувач в змозі надавати на все одухотворені і неживі об'єкти вплив відповідно до реальних законам фізики (якщо ігровим процесом не передбачені інші закони фізики, що трапляється вкрай рідко). Принцип роботи
Віртуальна реальність: все, що вам потрібно знати
Багатьом цікаво, як саме діє технологія. Ось три головні компоненти, які використовуються практично при будь-якій взаємодії з віртуальним середовищем:
- Курс «Віртуальна реальність з нуля»
- Віртуальна АТС від Зебра Телеком
- Відеоспостереження - розпізнавання осіб
Голова. Віртуальне середовище уважно, за допомогою спеціалізованої гарнітури, відстежує положення голови. Так, гарнітура рухає картинку згідно з тим, в які зі сторін і коли користувач повертає свою голову - в бік, вниз або вгору. Така система офіційно називається шістьма ступенями свободи.
Рухи. У більш дорогих модифікаціях технічного забезпечення відслідковуються і рухи користувача, при цьому віртуальна картинка буде рухатися згідно з ними. Йдеться тут не про ігри, в яких користувач просто знаходиться на місці і взаємодіє з оточенням, але про тих, де він переміщається в віртуальному просторі.
Очі. Ще один основний в реальності датчик аналізує той напрямок, в якому дивляться очі. Завдяки цьому гра дозволяє користувачеві зануритися в інтерактивну реальність більш глибоко.
Ефект повної присутності
Уже за терміном повної присутності зрозуміло, про що саме йде мова: світ - це віртуальна реальність. Це означає, що користувач буде відчувати себе саме там, де знаходиться гра, і він може взаємодіяти з нею. Користувач повертає голову - персонаж теж повертає голову, людина крокує в своїй кімнаті - гравець рухається в інтерактивній реальності. Досі точаться суперечки - чи можливо повне занурення у віртуальну реальність?
Ефект від повної присутності досягається за рахунок пристрою The Leap. Це пристрій, що використовує складну систему відстеження кожного руху, все ще залишається частиною дуже дорогих і топові шоломів. Однак алгоритм роботи досить простий, і його присутність відчуваєш в трохи зміненому вигляді в іншому пристрої, а саме в шоломі HTC Vive.
Як контролер, так і шолом в HTC Vive, оснащені безліччю фотодіодів - невеликих приладів, перетворюють світлову енергію в електричну.
Важливий момент! Взагалі людина щодня стикається з фотодіодами і їх роботою. Як приклад, це фотодіод, який відповідає за освітлення смартфона. Фотодіод визначає, скільки саме освітлення падає на нього, і, на основі цих даних, регулює рівень яскравості
Такий же принцип повної присутності використовується і в шоломі. У комплекті зі стандартним ВР-шоломом йдуть дві станції, які через тимчасові інтервали пускають пару променів - це горизонтальний і вертикальний промені. Вони пронизують кімнату і добираються до фотодіодів на пристрої шолома і контролера. Після цього фотодіоди починають свою роботу, і за кілька секунд відбувається обмін інформаційними даними, в ході якого датчики передають стан контролерів і шолома.
У цьому полягає алгоритм створення повної присутності.
Які існують різновиди VR?
Офіційно зараз існує три різновиди віртуальної реальності:
- Імітація і комп'ютерне моделювання.
- Уявна діяльність.
- Кіберпростір і апаратні засоби.
VR шоломи
Стартом інтерактивної реальності можна вважати створення трьох шоломів:
- HTC Vive
- Oculus Rift
- Samsung Gear VR
Головна різниця між цими трьома гаджетами полягає лише в компаніях-виробниках. В іншому ж вони схожі. Всі три шолома відрізняються портативністю і забезпеченням повного занурення в ігровий процес.
Плюсы и минусы виртуальной реальности
Плюси | Мінуси |
---|---|
Можливість повністю зануритися в інтерактивний вимір | Висока вартість пристроїв |
Отримання нових емоцій | Віртуальна реальність і її психологічний вплив на людину - воно далеко не завжди буває позитивним, так як є ризик занадто сильно зануритися в віртуальним світ, що іноді тягне за собою проблеми в соціальній та інших сферах життя. |
Профілактика стресу | Залежність |
Створення електронних інформаційних та навчальних ресурсів | Займає велику кількість часу. Ігри та перегляд фільмів в ВР затягують надовго, можна і не помітити, як уже настала глибока ніч |
Проведення конференцій | Навантаження на нервову систему. Через те, що в фільмах жахів відчуття страху досягається за рахунок гучних звуків і різкої зміни картинки, це може негативно вплинути на нервову систему геймера |
Створення об'єктів культурної спадщини | корпорації заради власної вигоди будуть прагнути створювати тільки такі віртуальні світи-наркотики, які будуть приносити їм нечувані доходи і разом з тим будуть припиняти будь-яку можливість появи «розумних» віртуальних світів |
Блог до проекту
Мій блог до проекту "Штучний інтелект. Віртуальна реальність"
Мультимедійна презентація
Календар подій проекту:
Опитування до проекту
Фотоальбом до проекту
Фотоальбом до проекту "Штучний інтелект. Віртуальна реальність"
Спілкування між учасниками проекту
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- Vkontakte
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- Носов, Н.А. (2000). Словарь виртуальных терминов / Труды лаб. виртуалистики. Выпуск 7. Труды Центра профориентации. Москва. с. 16.
- Владимировна, Грязнова Елена (2013). Грязнова Е.В. Философский анализ концепций виртуальной реальности. NB: Философские исследования с. 53–82. Процитовано 2017-11-10.
Відеоматеріали
Електронні ресурси
- Фотографії до проекту "Штучний інтелект. Віртуальна реальність"
- Штучний інтелект. Віртуальна реальність
- Віртуальна реальність
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка