Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Жабка Владислава, 2020

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Інтелектуальна побутова техніка

Нещодавно виник новий клас побутової техніки, яка, зазвичай, має вбудований одноплатний комп'ютер і оснащена штучним інтелектом, автоматично працює за заздалегідь розробленою програмою або ж по командах що подаються з боку споживача. Ці пристрої, зазвичай, мають підключення до інтернету, а також можуть взаємодіяти з системами контролю і управління «розумним будинком». Ця техніка призначена для створення комфорту і максимального полегшення домашніх робіт, по-можливості з мінімальною участю людини.


Що таке робот-пилосос?

В першу чергу це Пилосос, але оснащений процесором, який збирає дані з безлічі датчиків, і, залежно від інформації, що надійшла, визначає швидкість і напрямок руху, вибирає режим прибирання і знаходить більш забруднені місця, що робить його роботом. Все це об'єднує запатентована система iAdapt, в останніх моделях пилососів iRobot використовується більш 40 алгоритмів поведінки під час прибирання, а процесор здатний прийняти одночасно до 67 рішень в секунду. Компанія iRobot випускає модель Roomba - для сухого прибирання, модель Scooba - миючий робот пилосос, робот-підлоготер Braava та iRobot Mirra - для басейнів.

Керування пристроєм

Робот-пилосос може здійснювати прибирання за визначеним сценарієм або за командою користувача. Під час прибирання робот самостійно рухається по визначеній поверхні, прибираючи з неї сміття. Зустрівши на шляху перепону, робот приймає рішення про спосіб її подолання на основі спеціальних алгоритмів. По закінченні прибирання більшість роботів самостійно повертаються до зарядного пристрою. У деяких моделей роботів-пилососів для налаштування пристрою дистанційно використовується інфрачервоний пульт дистанційного керування, що може бути корисно для людей з обмеженими фізичними можливостями. Після закінчення прибирання власник повинен звільнити пилозбірник робота.


Блог до проекту

Мультимедійна презентація

Презентація

Календар подій проекту:

Календар

Опитування до проекту

Фотоальбом до проекту

Спілкування між учасниками проекту

  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Instagram
  • Viber
  • Facebook
  • Wiki-сторінка

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

Роботы-художники ЧТО СЛЫШНО? Момент з фільму "Я-робот"

Електронні ресурси

  1. https://homerobot.ua/ua/articles/how_choose_robotic_vacuum_cleaner.html
  2. https://uk.wikipedia.org/wiki/Робот-пилосос
  3. https://www.radiosvoboda.org/a/29015231.html


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка