Механізм управління потоком даних

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 05:54, 20 листопада 2010; Козінцев Олексій (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

4.7.4 Механізм управління потоком даних
Протокол TCP надає отримувачу пакетів можливість регулювати передається до нього відправником потік даних. Цей механізм заснований на тому, що при передачі прапора підтвердження отримання пакету (АСК) у ТСР-сегменті передається покажчик обсягу даних (так зване «вікно» TCP-з'єднання), які можуть бути передані відправником, не чекаючи від одержувача дозволу відправити наступну порцію даних . Іншими словами, вказується розмір вільного місця в буферному накопичувачі, куди записуються тільки що прийняті дані, які очікують подальшої обробки та передачі відповідним процесам. Цей механізм дозволяє уникнути «пробок» при обміні даними між системами, що володіють різною продуктивністю.
«Вікно» задається кількістю байтів, що обчислюються від останнього підтвердженого байти (acknowledgment number). Нульовий розмір вікна означає, що відправник повинен призупинити передачу до тих пір, поки він не буде повідомлено про готовність одержувача до прийому даних. Необхідно зауважити, що в цьому випадку відправник передає однобайтові пакети.
Безумовно, великий розмір вікна дозволяє передавати дані швидше, оскільки відправнику пакета не потрібно чекати від одержувача сигнал про його готовність до прийому. Однак у випадку збою передачі, відповідно, зросте обсяг даних, які потрібно відправити заново. При невеликому ж розмірі вікна втрачені сегменти даних можна відновити з мінімальними витратами.
Механізм управління потоком даних дозволяє протоколу TCP оптимізувати швидкість достовірного обміну даними між процесами в мережі Інтернет.

--Козінцев Олексій 36 гр. 05:54, 20 листопада 2010 (EET)