Про реалізацію «стандартних» алгоритмів

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 04:40, 20 листопада 2010; Козінцев Олексій (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

3.7 Про реалізацію «стандартних» алгоритмів
Як може здатися на перший погляд, вузькосмугового кодування мови, що вимагає величезної (мільйони операцій за секунду) обчислювальної потужності, є найскладнішим завданням, що виконується обладнанням IP-телефонії. Однак це аж ніяк не так:
алгоритми кодування мови стандартизовані і відмінно документовані, більше того, на ринку доступні досить ефективні їх реалізації для всіх популярних DSP-платформ. З іншого боку, в обладнанні IP-телефонії повинні бути реалізовані багато інших функцій, спосіб реалізації яких не є об'єктом стандартизації, а являє собою «know-how» розробників.
На передавальній стороні обладнання IP-телефонії працює за принципом «закодував, передав і забув». На приймальному боці все набагато складніше. Пакети приходять з мережі із затримкою, змiнюється за випадковим законом. Більш того, пакети можуть прийти не в тій послідовності, в якій були передані, а деякі пакети можуть взагалі бути втрачені. Приймач повинен справлятися з усіма цими труднощами, забезпечуючи на виході нормальний звуковий потік з тактовою синхронізацією, або генерується на основі прийнятого потоку даних, або одержуваної з ТФОП по каналах Е1. Прив'язка мовних потоків до місцевого тактовому синхросигнали проводиться, як вже зазначалося вище, шляхом непомітною на слух деформації періодів мовчання у відтворюваному сигналі.
До цього залишається додати необхідність передачі факсимільного інформації в реальному часі з автоматичним розпізнаванням сигналів факсимільних апаратів і передачу DTMF-сигна-лов з коректним їх відновленням в приймачі.
На основі даного огляду функцій обладнання IP-телефонії можна зробити висновок, про те що, незважаючи на існування стандартних алгоритмів кодування мови, у розробників є величезний простір для діяльності, спрямованої на подальше вдосконалення технології IP-телефонії.

--Козінцев Олексій 36 гр. 04:40, 20 листопада 2010 (EET)